Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ZABYTKOWA STODOŁA ZMIENIŁA SIĘ W PRACOWNIĘ ZABAWEK

MyszPress | 2016-09-30 08:00

(Żarki) Szlak Zagród Edukacyjnych w gminie Żarki wzbogacił się o kolejną atrakcję. Na terenie żareckiego targowiska otwarto w czwartek 15 września… Pracownię Zabawek. Swoje miejsce znalazła w jednej z zabytkowych stodół, którą do nowej funkcji przystosowała jej właścicielka Dagmara Muszyńska.

 

Pracownia Zabawek to kolejny projekt Dagmary Muszyńskiej. Pierwszym była „Etno-Jura” mieszcząca się przy ulicy Leśniowskiej, miejsce zabaw naturalnymi materiałami, gdzie dominuje kreatywność i dobre towarzystwo. W „Etno-Jurze” można motać kurki z siana, wyplatać wiklinowe zajączki, zrobić serce z naturalnych materiałów, które będzie doskonałym prezentem na różne okazje.

 

Podobna atmosfera ma panować w oddanej oficjalnie do użytku 15 września br. Pracowni Zabawek. Znalazła swoje miejsce w jednej z zabytkowych stodół na żareckim targowisku.

 

- Zabawki, które powstają w stodole to zabawki ekologiczne. To jest bądź drewno sosnowe, bądź brzoza, bądź sianko, czy wiklina. Najróżniejsze tematy, często te, które towarzyszą zabawkarstwu od wieków, bo jak wiemy zabawki powstawały i w starożytnym Egipcie i w renesansie, i powstają do tej pory. My lubimy się bawić tym, co daje frajdę dzieciom, czyli wszystkimi tymi materiałami, które są wdzięczne w pracach manualnych dzieci i młodzieży.

 

 

Miejsce to zostało stworzone z udziałem dofinansowania w ramach spółdzielni socjalnej - mówiła podczas otwarcia Dagmara Muszyńska, właścicielka pracowni. Obok pracowni znajduje się także kącik majsterkowicza. Warsztatom towarzyszyć będą organizowane tu prelekcje i wykłady. W dniu otwarcia nie zabrakło dzieci, dla których zorganizowano specjalne warsztaty przy stodole  i w sąsieku, który został klimatycznie przygotowany pod pełnienie nowej funkcji. Wygodne stoły do pracy, kącik wypoczynkowy dla opiekunów, a dla pracujących niewielka stolarnia. Stodoła do końca października czeka na gości w każdą sobotę od godziny 14.00 do 18.00. Co ciekawe, proponuje warsztaty z opcją: „Mama zwiedza jarmark - dzieci zostają na warsztatach”. Pracownia Zabawek w „Stodole” jest świetnym miejscem na wycieczkę klasową lub przedszkolną. Wystarczy zadzwonić, a konkretna oferta zostanie przygotowana pod kątem grupy i jej wymagań oraz połączona w pakiecie z innymi produktami turystycznymi, jak np. Stary Młyn, Manufaktura Słodyczy, Etno-Jura czy sanktuarium Leśniowskie. Zapraszamy. (rb)Galeria zdjęć

Komentarze