Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ZAPROSILI NAS NA URODZINY PUCHATKA

MyszPress | 2013-12-09 14:41

(Zawiercie) Kochają go dzieci na całym świecie. Aż trudno uwierzyć, że miś o małym rozumku ma już 87 lat. Na urodziny Kubusia Puchatka, obchodzone w ramach Święta Pluszowego Misia 25 listopada zaproszeni zostaliśmy do Przedszkola Integracyjnego nr 3 w Zawierciu.

 

- To bardzo znany miś, którego przyjacielem jest chłopiec - Krzyś. Czerwony kubraczek, wesoła mina, od zjedzenia miodu dzień każdy zaczyna – rozwiązanie tej zagadki nie sprawiło dzieciom większej trudności, bo przedszkolaki doskonale wiedziały, kto jest bohaterem tego dnia.

 

Uroczystość miała na celu zapoznanie przedszkolaków z klasyczną literaturą dziecięcą, zainteresowanie nią dzieci oraz zachęcenie do czytania książek. Nauczycielki przybliżyły dzieciom także historię powstania Kubusia Puchatka. Miś ten pochodzi z Wielkiej Brytanii i był prezentem na pierwsze urodziny chłopca o imieniu Krzyś. Tata Krzysia, pisarz Aleksander Milne, przypatrując się zabawie chłopca z misiem, wpadł na pomysł napisania książki. W 1926 roku ukazała się pierwsza książka „Kubuś Puchatek”, a w 1928 roku następna pt. „Chatka Puchatka”.

 

W związku z obchodzonymi w Przedszkolu nr 3 urodzinami Kubusia, dzieci miały za zadanie odgadnąć, kto znalazł się na liście gości na przyjęciu Puchatka. Nie brakowało również radosnych śpiewów i zabaw przy muzyce. Każdy przedszkolak otrzymał od misia ordery Przyjaciela Kubusia Puchatka oraz „małe co nieco”. Uroczystość przygotowały: Barbara Ładoń, Sylwia Macherzyńska i Paulina Picheta. (JB)

 Galeria zdjęć

Komentarze