Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ZASTĘPCA PREZYDENTA ŁUKASZ KONARSKI ODWOŁANY!

Tomasz Urbański | 2017-10-24 12:20

(Zawiercie) 18 października Łukasz Konarski (PO) został odwołany ze stanowiska zastępcy prezydenta Zawiercia do spraw społecznych. W środę przed południem informację tę potwierdził w rozmowie telefonicznej główny zainteresowany, który wtedy jeszcze nie chciał komentować tej sprawy. Jego odwołanie było dużym zaskoczeniem. Czy to decyzja polityczna?

 

Łukasz Konarski na początku kadencji krótko pełnił funkcję radnego powiatowego. W ostatnich wyborach samorządowych startował z list PO.

 

Radni powiatowi jeszcze w 2014 roku jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie rezygnacji radnego Konarskiego z funkcji członka Zarządu Powiatu Zawierciańskiego. Rezygnacja wiązała się właśnie z powołaniem na stanowisko zastępcy prezydenta miasta Zawiercie. Łukasz Konarski w przeszłości był także radnym miejskim (2006 – 2010). Pracował również jako kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Będzinie.

 

Wiceprezydentowi Konarskiemu podlegały prace prowadzone przez Wydział Spraw Obywatelskich, Wydział Promocji, Kultury i Sportu oraz przez Urząd Stanu Cywilnego; podlegał mu MOK, OSiR, ZGM, Agencja Rozwoju Zawiercia, MOPS. Opiekował się Młodzieżową Radą Miasta i Radą Seniorów, przewodniczył komitetowi rewitalizacji i komitetowi rozwiązywania problemów społecznych w Zawierciu.

 

Nadal nie wiadomo czym podyktowane było odwołanie zastępcy. Obie strony wypowiadają się bardzo ostrożnie.

 

Rozwiązanie stosunku pracy z wiceprezydentem nastąpi z końcem okresu wypowiedzenia, który upłynie 30 listopada. – Jestem zaskoczony decyzją prezydenta Witolda Grima. Nie wiem co powiedzieć. Współpraca zawsze jest możliwa, jeżeli strony chcą ze sobą rozmawiać. Mam nadzieję, że mój następca będzie kontynuował moją pracę – komentuje Łukasz Konarski.

 

UM w Zawierciu wysłał do mediów bardzo krótki i lakoniczny komunikat (do naszej redakcji przesłany SMS-em).

 

- Powodem odwołania była różnica zdań uniemożliwiająca dalszą współpracę – czytamy w informacji, na którą przyszło nam długo czekać. Całe oświadczenie magistratu, którego wszyscy byli bardzo ciekawi składało się z dwóch zdań. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze