Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ZAWIERCIAŃSCY POLICJANCI UCZCILI SWOJE ŚWIĘTO

Tomek | 2017-08-05 12:20

(Zawiercie) Na początku lipca zawierciańscy policjanci obchodzili swoje święto. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 6 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” im. Adama Mickiewicza w Zawierciu prawie 70 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. Przekazali im je Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu.

 

Święto Policji obchodzone jest przez mundurowych w całej Polsce 24 lipca. W tym roku w Zawierciu uroczysta gala z okazji dnia funkcjonariuszy zorganizowana została wcześniej. Odbyła się w czwartek 6 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” im. Adama Mickiewicza w Zawierciu. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu i złożeniem meldunku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

 

- Następnie Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu insp. Ryszard Skowroński podziękował wszystkim policjantom jednostki za wytrwałą i trudną służbę. Słowa podziękowania skierował również do przedstawicieli samorządów powiatu i gmin za udzielone wsparcie. Po odczytaniu Rozkazu Personalnego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Krzysztofa Justyńskiego zostały wręczone akty mianowania 68 policjantom - relacjonuje rzecznik zawierciańskiej policji nadkom. Andrzej Świeboda.

Funkcjonariusze otrzymali akty mianowania z rąk insp. Piotra Kuci - Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz insp. Ryszarda Skowrońskiego - Komendanta Powiatowego Policji w Zawierciu.

 

Wśród gości przybyłych na obchody policyjnego święta znaleźli się przedstawiciele poszczególnych gmin, miasta Zawiercie oraz powiatu zawierciańskiego. - Życzenia i gratulacje zawierciańskim policjantom złożył Zastępca Prezydenta Miasta Zawiercie - Marek Borowik, a następnie Starosta Powiatu Zawierciańskiego - Krzysztof Wrona, który przekazał dodatkowe wyposażenie techniczne dla ruchu drogowego - informuje rzecznik KPP w Zawierciu.

 

W obchodach uczestniczyli również reprezentanci innych służb mundurowych, szefowie prokuratur, zarząd emerytów i rencistów policyjnych. Wręczeniu aktów mianowania policjantom przyglądały się również ich rodziny, które nie kryły dumy z sukcesów swych najbliższych. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze