Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ZDĄŻĄ PRZED „PIERWSZYM DZWONKIEM”

MyszPress | 2014-09-01 11:30

(Zawiercie) Jak zapowiada Urząd Miejski w Zawierciu do 1 września zostaną zakończone remonty, które są prowadzone w placówkach oświatowych na terenie gminy. Koszt wszystkich prac to ok. 700 tysięcy złotych!

 

- Miasto, co roku stara się przeprowadzać remonty w placówkach oświatowych w czasie wakacji, by remonty nie zakłócały nauczania w roku szkolnym. Wszystkie nasze szkoły są przygotowane na powrót uczniów z wakacji, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w odpowiednich warunkach. Warto również podkreślić, że kwota ok. 700 tys. zł, którą obecnie przeznaczono na remonty, to nie wszystko. Już niebawem do dyspozycji uczniów szkół podstawowych numer „pięć” oraz „jedenaście” oddane zostaną nowe boiska sportowe o czym będziemy na bieżąco informować – mówi Łukasz Czop z Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

 

Urzędnicy informują, że w Żłobku Miejskim malowane są klatki schodowe, wykonana zostanie podbudowa pod kontener i chodnik. W przedszkolach remontowane są sanitariaty (Przedszkole nr 1) i pomieszczenia (Przedszkole nr 4 i nr 15). Wymieniana jest posadzka w szatni Przedszkola nr 2 i drzwi w Przedszkolu nr 8. Prowadzone są prace malarskie i cyklinowanie parkietu w Przedszkolu nr 6. Parkiet zostanie naprawiony także w Przedszkolu nr 5. W Przedszkolu nr 3 powstaje mini estrada dla dzieci, która jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a z nowego parkingu będą mogli się cieszyć rodzice maluchów, które uczęszczają do Przedszkola nr 7.

 

Modernizacja sanitariatów prowadzona jest w Szkole Podstawowej nr 4, a remont pomieszczeń w Szkole Podstawowej nr 5 (tu remontowany jest również dach). Szkoła Podstawowa nr 11 przechodzi remont pomieszczeń.

 

 

- Szatnie remontowane są także w Szkole Podstawowej nr 6 i nr 9, a w „ósemce” cyklinowane są podłogi. Remont drogi zaplanowano przy Szkołach Podstawowych nr 7 i nr 13. Natomiast w gimnazjach remontowana jest szatnia („jedynka”), wymieniane są okna („dwójka”) i wymieniana jest posadzka („trójka”) – czytamy na stronie promującej urząd. (mpp)Galeria zdjęć

Komentarze