Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ZDERZENIE CIĘŻARÓWEK NA DK 78 W PORĘBIE

Tomasz Urbański | 2018-12-20 12:20

(Poręba) W środę 12 grudnia nad ranem doszło do poważnego zdarzenia na DK 78 w Porębie. Naczepa ciężarowego Mercedesa uderzyła w kabinę drugiej ciężarówki – Scanii – nadjeżdżającej z naprzeciwka. Ranny kierowca Scanii trafił do szpitala. Kilkadziesiąt minut później potrącony został policjant, pracujący na miejscu tego zdarzenia. Poranne utrudnienia na drodze trwały kilka godzin.


 

Ciężarówki zderzyły się o godzinie 5.30 na łuku DK 78 w Porębie. Jak wstępnie udało się ustalić policjantom, naczepa Mercedesa jadącego w kierunku Zawiercia uderzyła w kabinę nadjeżdżającej z naprzeciwka Scanii. Ranny 50-letni kierowca drugiej ciężarówki został zabrany do szpitala. Jego życiu na szczęście nie zagraża niebezpieczeństwo. W wyniku tego zdarzenia na DK 78 wprowadzono ruch wahadłowy.


 

Kilkadziesiąt minut później policjant pracujący na miejscu zdarzenia został potrącony przez 55-letnią kobietę, siedzącą za kierownicą Opla Movano. - Ranny policjant i kierowca ciężarowej Scanii pozostali w szpitalu pod opieką lekarzy. Obywatel Słowacji kierujący Mercedesem jest aktualnie przesłuchiwany. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – relacjonowali w środę 12 grudnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.


 

Utrudnienia na drodze krajowej trwały kilka godzin. Samo usunięcie uszkodzonych ciężarówek wypełnionych ciężkim ładunkiem zajęło ponad 7 godzin. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze