Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ZEBRALI MASKOTKI DLA POSZKODOWANYCH DZIECI

Tomasz Urbański | 2017-11-17 12:20

(Zawiercie) Właśnie zakończyła się akcja zbierania maskotek dla dzieci, które ucierpiały w wypadkach drogowych, albo zostały dotknięte przemocą domową. Przytulanki gromadzili policjanci, strażacy, Grupa Jurajska GOPR. Można je było przynosić także do zawierciańskiego szpitala. Odzew społeczny był olbrzymi.

 

Jak zapowiadają organizatorzy zebrane maskotki trafią do dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych oraz dotkniętych przemocą domową. Podarowane pluszaki mają dodać otuchy dzieciom i pomóc im chociaż na chwilę zapomnieć o bólu i stresie.

 

Zawierciańscy policjanci wspierają najmłodszych w traumatycznych sytuacjach. Zbierali zabawki, które teraz przekazują potrzebującym wsparcia i otuchy maluchom. Ma to pomóc odwrócić uwagę najmłodszych od trudnych sytuacji, z którymi, mimo tak młodego wieku, przyszło im się zmierzyć.

 

W ręce policjantów trafiła ogromna ilość maskotek. - Zainteresowanie akcją i ilość przekazanych pluszaków przerosły najśmielsze oczekiwania mundurowych – napisali na swojej stronie stróże prawa.

 

Nikt nie był w stanie policzyć, ile maskotek łącznie udało się uzbierać. Zostały one zapakowane do kilkudziesięciu worków. (mpp), foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze