Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ZIMOWA AURA NIE PRZESZKODZIŁA „MŁODYM W AKCJI”

Tomasz Urbański | 2018-04-05 12:20

(Zawiercie) W ubiegły piątek na Starym Rynku uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Heleny Malczewskiej zorganizowali jarmark wielkanocny. Choć tego dnia pogoda nie rozpieszczała, to świąteczny kiermasz cieszył się sporym zainteresowaniem. Na stoiskach wystawców – zarówno tych z Zawiercia, powiatu zawierciańskiego, jak i dalszych miast, np. z Rudy Śląskiej – można było zakupić w zasadzie wszystko – od wielkanocnych wypieków, przez świąteczne ozdoby, rękodzieło, po watę cukrową i popcorn.

 

„Jarmark na Marszałkowskiej” zorganizowany został w piątek 16 marca przez uczniów II LO im. Malczewskiej, którzy uczestniczą w projekcie „Młodzi w Akcji”. Licealiści z Zawiercia od kilku miesięcy pracują nad programem, w którym swoją uwagę zwracają ku ulicy Marszałkowskiej w Zawierciu. W lutym młodzież zorganizowała w Urzędzie Miejskim wystawę poświęconą tej ulicy, która niegdyś tętniła życiem i stanowiła „serce” Zawiercia. Marszałkowska i jej okolice to historyczne miejsce w mieście. Piątkowy „Jarmark na Marszałkowskiej” miał przypomnieć o historii tej ulicy, która przed wojną była centrum handlu w mieście.

 

Choć pogoda nie zachęcała do spacerów – było mroźno, od rana padał deszcz, a przed południem nastąpiły też opady śniegu – świąteczny kiermasz na Starym Rynku można zaliczyć do udanych. Wystawcy przygotowali dla zawiercian piękne ozdoby wielkanocne, rękodzieło, jak również „coś na ząb”. Dobre humory dopisywały wszystkim – organizatorom, wystawcom, jak i mieszkańcom, którzy chętnie odwiedzali stoiska rozstawione na parkingu przed „Społem” u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Stary Rynek. (es)Galeria zdjęć

Komentarze