Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ZIMOWA PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA ZACZĘŁA SIĘ W PORAJU

Tomasz Urbański | 2019-03-19 12:20

(Poraj) Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, jak co roku, zorganizował dla najmłodszych mieszkańców gminy fantastyczne ferie zimowe. Blisko 35 milusińskich uczestniczyło w dwutygodniowych zajęciach zaaranżowanych bardzo mocnym akcentem artystycznym.


 

Dla GOK w Poraju, ferie zimowe to corocznie czas szczególnie ciężkiej i wytężonej pracy. Każdego dnia uczestnicy wraz z opiekunami niezwykle aktywnie spędzali czas. Było sporo ruchu na świeżym powietrzu, wspólnych gier i zabaw oraz dwie atrakcyjne wycieczki (do Zaczarowanego Lasu w Piasku oraz Manufaktury Smaku i Pizzerii w Żarkach).


 

Tegoroczne ferie przebiegały pod hasłem „Zimowa podróż dookoła świata”, w związku z tym dzieci miały niezwykłą możliwość poznać tradycje, literaturę i kuchnie charakterystyczną dla różnych krajów: Włoch, Anglii, Francji i oczywiście Polski. Wspólne przygotowanie potraw takich jak włoskie spaghetti, angielskie muffiny, francuskie ciasteczka z marmoladą i polskie pierogi z serem, rozwijało kulinarne talenty podopiecznych GOK-u.


 

Nie mogło zabraknąć również tradycyjnej już „nocki w GOK-u”, na którą zawsze z utęsknieniem oczekują wszyscy mali „feriowicze”. Wspólne spanie na przyniesionych karimatach i materacach, w towarzystwie ulubionych przytulanek, poprzedzone ciekawym bajkowym seansem filmowym, pieczeniem kiełbasek przy ognisku i świetną zabawą, to zawsze ogromne przeżycie i moc wrażeń dla najmłodszych mieszkańców gminy.


 

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy dołączyli do wesołej ekipy, za wspaniale spędzone chwile i jednocześnie już zapraszają do udziału w przyszłym roku.


 

Bardzo atrakcyjny program ferii zimowych, który został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu udzielonego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Poraju był niewątpliwym atutem całego przedsięwzięcia. (AB) Foto: UG PorajGaleria zdjęć

Komentarze