Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ZŁODZIEJE ZŁOMU ZŁAPANI PRZY OCZYSZCZANIU ŁUPU

Tomasz Urbański | 2018-10-25 12:20

(Łazy) Funkcjonariusze policji z Łaz zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o okradanie pociągów przewożących metal. W czwartek 11 października złodzieje zostali „przyłapani” przez mundurowych na oczyszczaniu skradzionego złomu. To jednak nie pierwszy raz, gdy mężczyźni zostali zatrzymani – dwa tygodnie wcześniej też zostali złapani na podobnej kradzieży.


 

Dwa tygodnie wcześniej dwóch mężczyzn ukradło prawie 2 tony metalu z wagonów kolejowych. Towar przewożony był do huty. Złodzieje oczyszczali łup i sprzedawali w skupach złomu. Wtedy 2 mężczyznom pomagał wspólnik i kobieta, która osobowym Oplem przewoziła złom. - Policjanci zabezpieczyli też używany do przestępstwa pojazd. Odzyskany złom przekazali pracownikom kolei – relacjonują mundurowi na zawiercie.slaska.policja.gov.pl.


 

Złapanie nie zniechęciło mężczyzn do kontynuowania procederu. W czwartek 11 października zostali ponownie przyłapani przez stróżów prawa.


 

- Przewożony koleją towar jest spryskiwany białą farbą. Ułatwia to stwierdzenie kradzieży i utrudnia złodziejom sprzedaż – wyjaśniają policjanci na stronie internetowej zawierciańskiej komendy. Funkcjonariusze złapali złodziei w lesie, gdy ci czyścili skradziony towar. Mężczyźni usłyszeli już kolejne zarzuty. Jak przypominają zawierciańscy policjanci, za kradzież oraz nabywanie rzeczy pochodzących z przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze