Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ZNALEZIONE CZĘŚCI SAMOCHODOWE PRAWDOPODOBNIE POCHODZĄ Z KRADZIEŻY

Tomasz Urbański | 2019-04-30 12:20

(powiat zawierciański) Katowiccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej znaleźli na terenie naszego powiatu części samochodowe, które mogą pochodzić z samochodów skradzionych na terenie Unii Europejskiej. Sprawą zajmują się obecnie funkcjonariusze z Zawiercia. Mundurowi sprawdzą w jaki sposób zabezpieczone części samochodowe trafiły do kraju, ustalą również właścicieli aut, z których pochodzą zdemontowane elementy. - Sprawa ma charakter rozwojowy. Kodeks karny za handel przedmiotami pochodzącymi z przestępstwa przewiduje karę do 5 lat więzienia – przekazują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.


 

Znalezione przez mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej części pochodzą najprawdopodobniej z aut skradzionych na terenie Unii Europejskiej. Jeśli podejrzenia te potwierdzą się, szef firmy recyklingowej może usłyszeć zarzut paserstwa.


 

Funkcjonariusze znaleźli między innymi 27 silników, 16 skrzyń biegów. - W większości są to silniki z osprzętem i skrzynie biegów samochodów dostawczych oraz elementy karoserii i wyposażenie samochodów osobowych wstępnie oszacowane na kilkaset tysięcy złotych – czytamy w komunikacie zawierciańskiej jednostki.


 

Sprawą zajmują się policjanci z Zawiercia, którzy sprawdzą w jaki sposób znalezione części samochodowe trafiły do kraju. Funkcjonariusze spróbują również ustalić właścicieli pojazdów, z których pochodzą części. Jak informują zawierciańscy policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy. Za handel przedmiotami, które pochodzą z przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. (es) Foto: KPP ZawiercieGaleria zdjęć

Komentarze