Kurierzawiercianski.pl

REKLAMA

ZWŁOKI WYDOBYTE Z ZALEWU TO CIAŁO ZAGINIONEGO

Tomasz Urbański | 2018-04-24 12:20

(Poraj) W minioną sobotę wędkarz łowiący ryby w porajskim zbiorniku zauważył pływające w wodzie ludzkie zwłoki. Natychmiast powiadomił o tym policję. Szybko okazało się, że to ciało poszukiwanego od 8 marca 24-letniego mieszkańca Poraja Damiana Chwista. Obecnie mundurowi przeszukują okolice zbiornika w poszukiwaniu 30-letniego Kamila Czerwika, który także nie dał znaku życia od 8 marca.

 

Przy zwłokach wyłowionych w sobotę 7 kwietnia znaleziono dokumenty 24-letniego Damiana Chwista. Ciało zostało także zidentyfikowane przez rodzinę zaginionego mężczyzny. Prokuratura zarządziła przeprowadzenie sekcji zwłok, by określić przyczyny jego śmierci i ustalić, czy ktoś się do niej nie przyczynił. W dalszym ciągu kontynuowane są poszukiwania 30-letniego Kamila Czerwika, który także od 8 marca nie skontaktował się z rodziną. Policja od początku łączyła zaginięcie obu mężczyzn, bo ci znali się, bywało, że często spędzali ze sobą czas.

 

We wtorek 10 kwietnia do akcji poszukiwawczej użyto psa sprowadzonego z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, wyszkolonego do wyszukiwania ludzkich zwłok. Poszukiwania prowadzone na brzegach zbiornika oraz w rosnącym przy nim lesie póki co nie przyniosły rezultatu.

 

Przypominamy rysopis zaginionego Kamila Czerwika: wzrost 180 centymetrów, waga ok. 75 kilogramów, szczupła budowa ciała, włosy ciemne, długie do barków, oczy niebieskie, twarz normalna, owalna, uszy normalne, braki (jedynki i dwójki) w uzębieniu górnej szczęki. W dniu zaginięcia ubrany był w kurtkę zimową koloru niebieskiego, czarne spodnie dresowe oraz czarne buty sportowe. - Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionego, lub kto w ostatnim czasie go widział, proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Myszkowie - telefon 34/ 315-32-00 lub z najbliższą jednostką policji pod numerem telefonu alarmowego 997 lub 112 – apeluje starszy aspirant Barbara Poznańska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie. (rb)

 Galeria zdjęć

Komentarze