Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 19:23
Przeczytaj!

MKS Poręba wymagającym sparing-partnerem

Polonia Poraj – MKS Poręba – 3:2 (1:1)   Podopieczni Grzegorza Kulawiaka ulegli na wyjeździe jedną bramką wyżej notowanej Polonii Poraj. Zwycięską bramkę dla piątoligowców strzelił w 90 minucie Adrian Sochański.
Podziel się
Oceń

Polonia Poraj – MKS Poręba – 3:2 (1:1)

W pierwszym sprawdzianie przed rozpoczęciem spotkań ligowych podopieczni Grzegorza Kulawiaka pokonali Przemszę Okradzionów 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił dla Poręby w 78 minucie G. Sarna. W minioną sobotę (31.07) MKS zmierzył się na wyjeździe w Choroniu z wyżej notowaną Polonią Poraj. Michał Skowron przyglądał się w tym meczu kilku piłkarzom testowanym. Niżej notowani zaliczyli w tym dniu bardzo dobry występ. Gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę dopiero w 90 minucie. Wynik otworzył kapitalnym trafieniem w okienko, w 20 minucie, Pniak. Wyrównał tuż przed zmianą stron Rybarczyk. W drugiej odsłonie w obu ekipach na listę strzelców wpisywali się testowani piłkarze. Wynik potyczki na korzyść porajan przechylił w 90 minucie Adrian Sochański.

- W spotkaniu z Porajem wygrywaliśmy od 20 minuty po uderzeniu Pniaka z lewej nogi. Do rozegrania mamy jeszcze mecze kontrolne z Giebłem i z Myszkowem. Planujemy jeszcze sparing 11 sierpnia, jednak nie mamy jeszcze rywala – poinformował trener MKS-u Poręba Grzegorz Kulawiak.

- Sparing uważam za pożyteczny. Nasi rywale zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Eksperymentowaliśmy z ustawieniem, ale w naszym składzie brakowało napastnika – skomentował szkoleniowiec Porajan.

Polonia Poraj: Testowany zawodnik – Czechowski, Jakubiec, Jędrkiewicz, Barczyk, Rybarczyk, testowany zawodnik, Mirek, Kozieł, testowany zawodnik, Kamela. Na boisku pojawili się również: Sochański, testowany zawodnik, Wnęk, D Szecówka, Bednarski.

W meczach kontrolnych w barwach MKS-u Poręba do tej pory wystąpili: Majer,Tomczak, Jasiewicz, Sarna, Pniak, Barczyk, Mazur, Grabowski, Majka, Łazarczyk, Dybul, Kocot oraz zawodnicy testowani. (RUC)