wtorek, 30 kwietnia 2024 11:10

ZMIENNICY LEDWO PORADZILI SOBIE Z ŚLEPSK SUWAŁKI

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie w niedzielę 17 marca we własnej hali podejmowali drużynę Ślepsk Suwałki. Było to spotkanie w ramach dwudziestej szóstej kolejki PlusLigi, które podobnie jak w grudniu wygrali zawiercianie, tym razem wynikiem 3:2.

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie w niedzielę 17 marca we własnej hali podejmowali drużynę Ślepsk Suwałki. Było to spotkanie w ramach dwudziestej szóstej kolejki PlusLigi, które podobnie jak w grudniu wygrali zawiercianie, tym razem wynikiem 3:2. Drużyna z Zawiercia zagrała w tym meczu osłabiona, w szeregach których nie zagrali Miguel Tavares, Bartosz Kwolek oraz Mateusz Bieniek. Pod nieobecność pierwszego rozgrywającego w składzie Jurajskich Rycerzy pojawił się Oliwier Winiarski, syn trenera Michał Winiarskiego, który tydzień wcześniej został mistrzem Polski juniorów w barwach Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa.

Pierwsze dwa sety to wyrównana gra obu zespołów. Wynik krążył wokół remisu i żadna ze stron nie była w stanie uzyskać znaczącej przewagi. W pierwszym secie goście mieli piłkę setową po ataku Konrada Stajera, ale partię zakończyli na przewagi po punktowym bloku przy stanie 24:26. Natomiast końcówka drugiego seta to przewaga gości po serii trzech punktów z rzędu od staniu 17:17 do 17:20. Jurajscy Rycerze zdołali doprowadzić do remisu 20:20. Końcówka znów na przewagi, która podobnie zakończyła się wynikiem 24:26 dla gości.

Trzecia partia to przewaga gospodarzy, którzy szybko wypracowali sobie kilku punktową przewagę wychodząc na prowadzenie 13:9. Ale goście po zdobyciu czterech punków z rzędu wyszli na prowadzenie 14:15. Zawiercianie odzyskali przewagę, ale Ślepsk trzymał kontakt do stanu 22:21. Po asie Halaba i ataku Patryka Łaby Aluron miał piłkę setową przy stanie 24:21. Ostatni punkt w tym secie zdobył Butryn atakiem po bloku.

W kolejnym secie nadal gra była wyrównana, a wynik oscylował wokół remisu. Od wyniku 12:12 przewagę zaczęli budować Jurajscy Rycerze. Po skutecznym ataku Butryna oraz dwóch asach serwisowych gospodarze odskoczyli z wynikiem na 21:16. Goście nie byli już w stanie odrobić strat przegrywając tego seta 25:20 doprowadzając do tie-breaka.

Ostatni set również podobnie jak poprzednie były wyrównane do momentu zmiany stron, podczas której goście prowadzili 7:8. Przy wyniku 8:9 Aluron zdobył trzy punkty z rzędu i było 12:9. Piłkę meczową dla gospodarzy wywalczył Clevenot przy wyniku 14:10. A po chwili błąd gości zakończył mecz wynikiem 15:10.

W niedzielę 24 marca o godzinie 20:30 siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie podejmą we własnej hali zawodników Skry Bełchatów.

***

Aluron CMC Warta Zawiercie - Ślepsk Suwałki 3:2 (24:26, 24:26, 25:22, 25:20, 15:10)

Składy:

Aluron CMC Warta Zawiercie: Miłosz Zniszczoł, Michał Kozłowski, Thibault Rossard, Michał Szalacha, Karol Butryn, Trevor Clevenot – Luke Perry (libero) oraz Daniel Gąsior, Mariusz Schamlewski, Patryk Łaba. Trener: Michał Winiarski.

Ślepsk Suwałki: Bartosz Firszt, Jakub Macyra, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Konrad Stajer, Matias Sanchez – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Ernest Kaciczak, Maksim Buculjević, Joaquin Gallego, Łukasz Rudzewicz. Trener: Dominik Kwapisiewicz.

MVP: Karol Butryn.