Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 21 września 2024 00:17
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

MILIONY NA REGULACJE PÓL

(Łazy) Prawie 19 milionów złotych przyznano gminie Łazy na scalanie gruntów w trzech wsiach: Grabowa, Niegowonice i Niegowoniczki. Dla rolników oznacza to przede wszystkim wzrost atrakcyjności działek i wzrost ich rynkowej wartości.
Podziel się
Oceń

(Łazy) Prawie 19 milionów złotych przyznano gminie Łazy na scalanie gruntów w trzech wsiach: Grabowa, Niegowonice i Niegowoniczki. Dla rolników oznacza to przede wszystkim wzrost atrakcyjności działek i wzrost ich rynkowej wartości.

 

- Założenia scalania gruntów w gminie Łazy przygotowano w 2007 roku. Rolnicy z 6 sołectw zaakceptowali ten projekt i trafiliśmy na listę marszałka. Odpowiedni wniosek złożyło już Starostwo Powiatowe w Zawierciu. Program potrwa do 2013 roku, zatem dość krótko – mówi burmistrz Łaz Maciej Kaczyński.

 

Dzięki scalaniu gruntów uda się unormować nieścisłości w planach gruntowych, co będzie wiązać się z mniejszą ilością konfliktów o przysłowiową „miedzę”.

 

- W scalaniu, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem gmin, jesteśmy pionierami. Skorzystają na tym wszyscy właściciele nieruchomości. Małe kawałki gruntów będą łączone w większe, działki będą bardziej ustawne, z dostępem do dróg, czyli w efekcie droższe – tłumaczy M. Kaczyński.

 

Program scalania gruntów w 75 procentach zostanie sfinansowany z środków unijnych i w 25 procentach przez Skarb Państwa. W planach zarezerwowano także pieniądze na scalanie gruntów we wsiach Chruszczobród, Chruszczobród-Piaski i Wiesiółka. (mpp)


Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Jerzy JanoskaTreść komentarza: ruską czerwoną gwiazdę z pomnika tzw. wyzwolicieli w Bzowie, symbol ciemnoty, biedy, kufajek i gumofilców, komunizmu i sowieckiej okupacji Polski strąciłem osobiście zimą 1979 roku - Jerzy JanoskaData dodania komentarza: 19.09.2024, 17:00Źródło komentarza: Z cyklu „Na kartach historii”: WSPOMNIENIE O POMNIKU ŻOŁNIERZY RADZIECKICH W ZAWIERCIU- BZOWIEAutor komentarza: Jerzy JanoskaTreść komentarza: ruską czerwoną gwiazdę z pomnika tzw. wyzwolicieli w Bzowie, symbol ciemnoty, biedy, kufajek i gumofilców, komunizmu i sowieckiej okupacji Polski strąciłem osobiście zimą 1979 roku - Jerzy JanoskaData dodania komentarza: 19.09.2024, 16:59Źródło komentarza: Z cyklu „Na kartach historii”: WSPOMNIENIE O POMNIKU ŻOŁNIERZY RADZIECKICH W ZAWIERCIU- BZOWIEAutor komentarza: JolaLolaTreść komentarza: Kogo Wy Porebianie wybraliście na Włodarza miasta. Przecież po takiej wypowiedzi o swoich krytykach nie mieści się w głowie. Krytykujący to rynsztok ? Ten gość to prawdziwy szambonurek.Data dodania komentarza: 19.09.2024, 12:16Źródło komentarza: Wizytówka miasta pozostaje wiecznym placem budowy, czyli historia z serii: jak przeprowadzane są inwestycje w PorębieAutor komentarza: RobertTreść komentarza: Szkoda słów na tego Spyrę, Mieszkańcy mówiący prawdę o tym "placu miejskim" to rynsztok ? Żałosny mały człowieczek.Data dodania komentarza: 18.09.2024, 17:06Źródło komentarza: Wizytówka miasta pozostaje wiecznym placem budowy, czyli historia z serii: jak przeprowadzane są inwestycje w PorębieAutor komentarza: Mieszkaniec Poręby.Treść komentarza: Krytykujacych ta fuszerkę Spyra nazywa rynsztokiem, niesamowite jak ten gość traktuje mieszkańców. Zwykły burak, słoma mu z butów wystaje.Data dodania komentarza: 18.09.2024, 12:00Źródło komentarza: Wizytówka miasta pozostaje wiecznym placem budowy, czyli historia z serii: jak przeprowadzane są inwestycje w PorębieAutor komentarza: jasioTreść komentarza: jakie prezydium? a chcą sobie PRL przypomnieć, swoje klimaty. He HeData dodania komentarza: 17.09.2024, 18:47Źródło komentarza: "ODNOWIONY" ZARZĄD POWIATU W ZAWIERCIU
Reklama
Reklama
Reklama