Czy wiesz, że…
Świadkowie Jehowy działają w 239 krajach świata, w tym od 130 lat w Polsce, gdzie obecnie stanowią trzecią co do wielkości
grupę religijną. W 2022 roku Pamiątkę Śmierci Jezusa na całym świecie obchodziły 19 721 672 osoby, z czego 191 572 osoby w Polsce.
Czy każdy może przyjść na Pamiątkę?
Tak. Każdy, kto chce upamiętniać śmierć Jezusa razem ze Świadkami Jehowy, jest mile widzianym gościem. Wstęp na uroczystość jest bezpłatny i nie organizuje się żadnych zbiórek pieniędzy. Informacje o najbliższym miejscu uroczystości można znaleźć w serwisie jw.org.
Co się dzieje w trakcie Pamiątki?
Uroczystość zaczyna się i kończy zaśpiewaniem pieśni oraz modlitwą, w której obecnych reprezentuje jeden z kaznodziejów Świadków Jehowy. Główną częścią Pamiątki jest przemówienie, które wyjaśnia, jakie znaczenie ma śmierć Jezusa Chrystusa i jaką korzyść możemy odnieść z tego, co zrobili dla nas Bóg i Chrystus.
Czy obchody Pamiątki organizowane przez Świadków Jehowy są takie same jak obchody Wielkanocy?
Nie. Wielkanoc jest świętem zmartwychwstania Jezusa, a obchody Pamiątki są uroczystym upamiętnieniem Jego śmierci. Jest to zgodne z bezpośrednim poleceniem, jakie Jezus dał swoim najbliższym uczniom: „Czyńcie to na moją pamiątkę" (Ewangelia wg Łukasza 22:19). Świadkowie Jehowy stosują się do tego polecenia każdego roku w rocznicę śmierci Jezusa, którą wyznacza biblijny kalendarz księżycowy. Uroczystość ta została ustanowiona po zachodzie słońca dnia 14 nisan 33 roku n.e. Idąc za przykładem pierwszych chrześcijan, Świadkowie Jehowy co roku obchodzą Pamiątkę właśnie tego dnia. Chociaż w 33 roku n.e. 14 nisan przypadał w piątek, rocznica tej daty może przypadać w różne dni tygodnia. Ustalając ten dzień, Świadkowie Jehowy posługują się metodą, z której korzystano w czasach Jezusa, a nie stosowaną we współczesnym kalendarzu żydowskim.
Kim są Świadkowie Jehowy?
Świadkowie Jehowy to chrześcijanie, którzy oddają cześć Bogu Jehowie i prowadzą działalność ewangelizacyjną, poprzez którą promują wartość edukacji biblijnej. Głównym celem ich biblijnego programu edukacyjnego jest przekazywanie dobrej nowiny o Królestwie Bożym, będącym realnym rządem. Nazwa Świadków Jehowy odróżnia ich od innych religii, ponieważ odnosi się nie tylko do tego, kogo reprezentują, ale także do ewangelizacji, w której biorą udział dobrowolnie zgodnie z wolą Boga.
Napisz komentarz
Komentarze