sobota, 28 września 2024 03:18
Przeczytaj!

STUPROCENTOWA SKUTECZNOŚĆ VIRETU W RZUTACH KARNYCH

W niedzielę 19 listopada szczypiorniści KS Viret CMC Zawiercie podejmowali we własnej hali SMS ZPRP II Kielce. Był to mecz siódmej kolejki I ligi Piłkarzy Ręcznych gr. D, który zakończył się zwycięstwem Viretu 40:27.

W niedzielę 19 listopada szczypiorniści KS Viret CMC Zawiercie podejmowali we własnej hali SMS ZPRP II Kielce. Był to mecz siódmej kolejki I ligi Piłkarzy Ręcznych gr. D, który zakończył się zwycięstwem Viretu 40:27. Od prowadzenia 3:0 po 5 minutach rozpoczęli zawodnicy Viretu. Goście pierwszą bramkę rzucili dopiero w 6 minucie na 3:1.W kolejnych minutach przewaga zawiercian rosła i po kwadransie było już 10:6. Najskuteczniejszy wśród gospodarzy był Mikołaj Burlyta, którzy trafił do bramki gości siedmiokrotnie w pierwszej połowie. Po trzydziestu minutach Viret prowadził z SMS ZPRP II Kielce 23:10. Druga połowa był już formalnością. Przewaga gospodarzy stopniowo wzrastała i po 45 minutach było już 33:16. W okolicach 50 minuty w szeregach Vitetu nastąpił przestój, który wykorzystali przyjezdni zdobywając sześć bramek z rzędu nie tracąc przy tym żadnej. Końcówka była już grą punkt za punków. A ostatnią bramkę dla Zawiercia zdobył Dominik Sitkiewicz.

Maciej Kurzawa w całym meczu stawał do sześciu rzutów karnych, z których wszystkie były zakończyły się bramką dla Viretu.

W sobotę 25 listopada o godzinie 17:00 zawodnicy Viretu CMC Zawiercie rozegrają wyjazdowy mecz z liderem rozgrywek I ligi Piłkarzy Ręcznych gr. D, drużyną Unimetal Recycling MTS Chrzanów.

***

KS Viret CMC Zawiercie - SMS ZPRP II Kielce 40:27 (23:10)

Składy:

KS Viret CMC Zawiercie: Jarosz – Zagała, Burlyta, Matysek, Bojarczuk, Budziałowski, Kurzawa, Krygowski, Dovbysh, Mentel, Bednarz, Voinov Sitkiewicz, Makaruk, Skutela, Cegłowski. Trener: Patrycja Głąbik.

SMS ZPRP II Kielce: Bujok, Pliz, Cichoń, Chłopek, Latosiński, Biesiadecki, Wiśniewski, Kula, Tobera, Flak, Sondej, Kosmal, Kaleta. Trener: Mariusz Jurasik.

Kary: 18:8 min.

Sędziowali: Marcin Kret, Szymon Świętek.

Zestawy par ósmej kolejki I ligi Piłkarzy Ręcznych gr. D:

Unimetal Recycling MTS Chrzanów - KS Viret CMC Zawiercie (25 listopada, godzina 17:00)

ORLEN Upstream SRS Przemyśl - KSSPR Końskie

Luxiona AZS UMCS Lublin - SPR Orzeł Przeworsk

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - AZS AGH Kraków

SPR Wisła Sandomierz - SPR Górnik Zabrze

SMS ZPRP II Kielce (pauza) (tu), foto: profil na KS Viret CMC Zawiercie

Autor komentarza: ZawiercianinTreść komentarza: A w Zawierciu rządzenie po staremu. Wygrało PO a w starostwie dalej brylują stare układy, zwłaszcza w szpitaluData dodania komentarza: 27.09.2024, 08:02Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Od redakcji: Michał Wacławik, którego prezesura w ZKM została zakończona, i stało się to tematem felietonu Sebastiana Rusika, po jego publikacji odezwał się do nas w wiadomości sms. Naszym zdaniem to polemika z autorem, więc pozwalamy sobie przepisać treść sms-a: "Przeczytałem artykuł dotyczący mojej skromnej osoby i proszę o skorygowanie informacji, żę składałem kwiaty i hołd Pani Prezydent. Do reszty nie mam uwag.Data dodania komentarza: 25.09.2024, 11:16Źródło komentarza: FELIETON NA ŚNIADANIE: Włosie na grzbiecie prezesaAutor komentarza: ZagłębiakTreść komentarza: Łączenie z Myszkowem, a może od razu do Częstochowskiego. Jeżeli by to tego doszło, to Zawiercie wypadnie z subregionu centralnego Województwa śląskiego i wpadnie do subregionu północnego razem z Kłobuckiem, Częstochową i Myszkowem. No naprawdę zacne grono. Najbiedniejszy obszar bez żadnych perspektyw.Data dodania komentarza: 24.09.2024, 01:10Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: Treść komentarza: Pomysł głupi. Skoro w Myszkowie rządzi PiS niech sobie gnijąData dodania komentarza: 23.09.2024, 07:34Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: LeonTreść komentarza: Przydałaby się generalnie reforma samorządowa, która likwiduje małe powiaty i gminy, ludzi coraz mniej a urzędników i kosztów nie ubywa...Data dodania komentarza: 23.09.2024, 00:00Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: Jerzy JanoskaTreść komentarza: ps. pomnik nigdy nie był grobem, nigdy nie upamiętniał żołnierzy Armii I Frontu Ukraińskiego a był tzw. "Pomnikiem wdzięczności" stawianym w Polsce masowo przez komunistyczne władzę okupantom sowieckim za to że z chamów i zdrajców zrobili władzę PRLuData dodania komentarza: 22.09.2024, 13:43Źródło komentarza: Z cyklu „Na kartach historii”: WSPOMNIENIE O POMNIKU ŻOŁNIERZY RADZIECKICH W ZAWIERCIU- BZOWIE