sobota, 28 września 2024 01:28
Przeczytaj!

MECZ ZA SZEŚĆ PUNKÓW DLA ALURONU CMC

W niedzielę 3 grudnia siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie podejmowali we własnej hali zawodników Trefla Gdańsk. Było to spotkanie w ramach dziewiątej kolejki PlusLigi. Mecz zakończył się zwycięstwem Aluronu 3:1. A w środę 6 grudnia w dziesiątej kolejce podejmowali oni również u siebie Projekt Warszawę, wynik i opis podamy w kolejnym wydaniu.

W niedzielę 3 grudnia siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie podejmowali we własnej hali zawodników Trefla Gdańsk. Było to spotkanie w ramach dziewiątej kolejki PlusLigi. Mecz zakończył się zwycięstwem Aluronu 3:1.

Gospodarze doskonale rozpoczęli spotkanie z Treflem. Dobrze otworzył jw zagrywką Mateusz Bieniek i od razu odskoczyliśmy na trzy punkty. Goście bardzo szybko wyrównali jednak na 5:5, bo w dwóch kolejnych akcjach obronami popisał się ich atakujący, Kewin Sasak. W kolejnych akcja gra toczyła się punkt za punkt. Pod koniec seta zawiercianie dwukrotnie zablokowali Mikołaja Sawickiego, a chwile później zatrzymali atak wprowadzonego na podwójną zmianę Aleksieja Nasewicza, wypracowując trzypunktową przewagę. Po kolejnym ataku Bieńka prowadzili już 19:15. Wypracowaną przewagę utrzymali do końca wygrywając 25:21.

Początek drugiego seta zawiercianie prowadzili już 3:0, w pierwszej fazie często atakował Miłosz Zniszczoł oraz Trevor Clevenot. Przy stanie 12:8 goście wzięli się do odrobienia strat, udaną kiwka popisał się między innymi Jan Franchi Martinez. Gościom złapać kontakt na 16:17. Od tej pory gra była bardzo wyrównana i o zwycięstwie zadecydowała gra na przewagi. Zawiercianie dwa razy obronili się po długich wymianach, ale za trzecim górą byli rywale po ataku Sasaka.

Trzeci set znowu lepiej rozpoczęli zawiercianie, szybko zbudowali sobie przewagę na 8:4, między innymi za sprawą Miguela Tavaresa i Kwolka. W kolejnej fazie seta dobre bloki Trefla i pomyłki Zniszczoła sprawiły, że przewaga Aluronu stopniała i wynosiła 15:12. Jednak dzięki dobrej zagrywce Zawiercie Clevenota i Kwolka ponownie powiększyli przewagę najpierw na 21:15, a po chwili 23:15. Trzeci set zakończył się 25:17 po ataku Karola Butryna.

Czwarty set był pod kontrolą gospodarzy, którzy kroczyli ku zwycięstwu w całym meczu. Dobrą serią za linią 9. metra popisał się Mateusz Bieniek i było już 16:8. Goście odpowiadali tylko pojedynczymi akcjami. Trefl miał ogromne problemy z przyjęciem. Do piłki meczowej doprowadził atak Bieńka, a całe spotkanie zakończył Clevenot.

A w środę 6 grudnia w dziesiątej kolejce podejmowali oni również u siebie Projekt Warszawę, wynik i opis podamy w kolejnym wydaniu.

W sobotę 9 grudnia o godzinie 14:45 siatkarze Aluron CMC Warta Zawiercie w kolejnym meczu ligowym zagrają na wyjeździe z Ślepsk Malow Suwałki.