sobota, 28 września 2024 01:25
Przeczytaj!

PIERWSZA LIGOWA PORAŻKA WE WŁASNEJ HALI ALURONU

W środę 6 grudnia siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie podejmowali we własnej hali w hicie kolejki drużynę Projektu Warszawa. W starciu 10. kolejki PlusLigi siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie przegrali z Projektem Warszawa 0:3, a sam mecz trzeciej i drugiej drużyny w tabeli nie dostarczyło spodziewanych emocji. W sobotę 9 grudnia siatkarze Aluron CMC Warta Zawiercie w kolejnym meczu ligowym zagrał na wyjeździe z Ślepsk Malow Suwałki. Mecz ten zakończył się zwycięstwem Aluronu 0:3.

W środę 6 grudnia siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie podejmowali we własnej hali w hicie kolejki drużynę Projektu Warszawa. W starciu 10. kolejki PlusLigi siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie przegrali z Projektem Warszawa 0:3, a sam mecz trzeciej i drugiej drużyny w tabeli nie dostarczyło spodziewanych emocji.

Od początku spotkania lepie prezentowali się siatkarze z Warszawy, którzy szybko wywalczyli kilka oczek zaliczki. Wypracowaną przewagę utrzymywali na przestrzeni seta prowadząc 10:15, a później 16:20. Dobrze w drużynie gości funkcjonował atak oraz blok. Seta zakończył Artur Szalpuk skuteczną kiwką.

W drugiej partii, po wyrównanym początku, znów do głosu doszli goście. Po dwóch asach Szalpuka. Projekt zaczął budować przewagę i prowadził 7:10. Aluron próbował dogonić rywali, ale doszli na 13:14. Dzięki skutecznym atakom warszawian drużyna ze stolicy znów odskoczyła i zmierzała po wygraną. Gospodarze obronili dwie piłki setowe, ale atak Szalpuka zamknął seta wynikiem 22:25.

W końcu trzeci set rozpoczął się obiecująco dla Aluronu. Efektownym blokiem popisał się Trevor Clevenot przy wyniku 6:4, asa dołożył Karol Butryn i było 9:5. Jednak goście odrobili straty do doprowadzili do remisu 11:11. W kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce Projekt odskoczył na 18:20 po atakach Szalpuka. W końcówce ważne akcje skończył Bartłomiej Bołądź, a Jurij Semeniuk wywalczył piłkę meczową przy wyniku 21:24.Mecz wynikiem 0:3 zakończył mocnym uderzeniem Kevin Tillie.

W sobotę 9 grudnia siatkarze Aluron CMC Warta Zawiercie w kolejnym meczu ligowym zagrał na wyjeździe z Ślepsk Malow Suwałki. Mecz ten zakończył się zwycięstwem Aluronu 0:3.

Początek sobotniego spotkania był dość wyrównany z lekką przewagą Aluronu, który prowadził 6:8. Gospodarze mieli problemy ze skończeniem ataków, popełniali sporo błędów, które wykorzystywali goście. Jurajscy Rycerze odskoczyli na kilka punków, później powiększyli różnicę na 17:22 po dwóch asach Miguela Tavaresa. Gospodarze próbowali odrabiać straty, ale goście utrzymali przewagę. Seta skończył skutecznym atakiem Trevor Clevenot.

Drugi set podobnie jak pierwszy był bardzo wyrównany do stanu 8:8. Ważna dla przebiegu seta była seria trzech wygranych akcji przez Aluron. Do dwóch punktowych atakach oraz asem Karola Butryna było 12:15. Wówczas zawiercianie uzyskali przewagę, którą utrzymali do końca seta. Ostatni punkt w tym secie zdobył Bartosz Kwolek skutecznym atakiem.

Trzeci set podobnie jak dwa poprzednie był wyrównany. Zawiercianie przewagę uzyskali dopiero przy wyniku 9:11. Gospodarze jednak odrobili straty, a po ataku Pawła Halaby prowadzili 14:13. As Konrada Stajera powiększył przewagę Ślepska. O losach seta oraz całego meczu zdecydowała seria czterech zdobytych punków przez Jurajskich Rycerzy, którzy wyszli na prowadzenie 17:19. Piłkę meczową wywalczył Mateusz Bieniek, a błąd gospodarzy z zagrywki zakończył spotkanie 22:25.

W niedzielę 17 grudnia o godzinie 14:45 siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrają wyjazdowy mecz z PGE GiEK Skrą Bełchatów.

***

Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa 0:3 (19:25, 22:25, 22:25)

Składy:

Aluron CMC Warta Zawiercie: Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot, Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues – Luke Perry (libero) oraz Michał Szalacha, Patryk Łaba, Szymon Gregorowicz. Trener: Michał Winiarski.

Projekt Warszawa: Artur Szalpuk, Yurii Semeniuk, Bartłomiej Bołądź, Kevin Tillie, Andrzej Wrona, Jan Firlej – Damian Wojtaszek (libero) oraz Igor Grobelny, Taylor Averill, Jakub Kowalczyk. Trener: Piotr Graban.

MVP: Artur Szalpuk.

***

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (22:25, 21:25, 22:25)

Składy:

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Bartosz Firszt, Konrad Stajer, Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Joaquin Gallego, Matias Sanchez – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Arkadiusz Żakieta, Maksim Buculjević, Ziga Stern. Trener: Dominik Kwapisiewicz.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares Rodrigues, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot – Luke Perry (libero) oraz Daniel Gąsior, Michał Kozłowski, Patryk Łaba. Trener: Michał Winiarski.

Exact Systems Hemarpol Częstochowa - KGHM Cuprum Lubin

PGE GiEK Skra Bełchatów - Aluron CMC Warta Zawiercie (17 grudnia, godzina 14:45)