piątek, 27 września 2024 23:27
Przeczytaj!

KOLEJNA FAZA NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

W pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu CEV Aluron CMC Warta Zawiercie pokonała w Sosnowcu 13 grudnia SCM Craiova 3:0. Wynik rewanżu, który został rozegrany w Rumunii w czwartek 21 grudnia podamy w kolejnym wydaniu.

Środowe spotkanie Aluron rozpoczął dobrze, bo po asie Miguela Tavaresa i kontrataku Karola Butryna prowadzili 3:1. Jednak przyjezdni dobrze zagrali blokiem, a po chwili asem serwisowym i to oni wyszli na prowadzenie. Przez długi czas gra toczyła się punkt za punkt. Aż do stanu 17:17, wtedy serią pięciu punków z rzędu popisali się Jurajscy Rycerze. W końcówce Bieniek skończył dwie z ostatnich trzech akcji, w tym piłkę setową.

Drugi set również dobrze rozpoczęli zawiercianie. Na zagrywce rywali nękał Tavares dzięki któremu gospodarze objęli prowadzenie 5:0. W kolejnej fazie podopieczni Michała Winiarskiego spokojnie kontrolowali przebieg seta. Bartek Kwolek zaserwował asa na 16:8, a w kolejnych minutach zawiercianie popisali się serią bloków na rywalach. Seta błędem na zagrywce zakończył Tim Stöhr, dając zwycięstwo Aluronowi 25:14.

Kolejny set rozpoczął się od wyrównanej gry z obu stron. Ta sytuacja trwała do stanu 6:6. Znowu gości mieli problemy z przyjęciem zagrywki Aluronu, a po asie Michała Szalachy gospodarze tego spotkania mieli już trzy punkty przewagi. A seria zagrywek Bartka Kwolka pozwoliła odskoczyć im na 14:8. Goście nie zagrozili już Jurajskim Rycerzom w tej partii, którą pewnie wygrali 25:14 i w całym meczu 3:0.

***

Aluron CMC Warta Zawiercie - SCM Craiova 3:0 (25:18, 25:14, 24:14)

Składy:

Aluron CMC Warta Zawiercie: Tavares, Butryn, Kwolek, Clevenot, Bieniek, Szalacha, Perry (L) oraz Gąsior, Łaba, Gregorowicz (L), Kozłowski. Trener: Michał Winiarski.

SCM Craiova: Jimenez, Stohr, Cuk, Hernandez, Ocunschi, Calin, Tarta, Paez Diaz, Dunareanu, Capota, Purcaru, Krstić Libero: Diaconescu, Cosma. Trener: Danut Pascu

Chenois - Rio Duero Soria (tu), foto: aluroncmc.pl

Autor komentarza: ZawiercianinTreść komentarza: A w Zawierciu rządzenie po staremu. Wygrało PO a w starostwie dalej brylują stare układy, zwłaszcza w szpitaluData dodania komentarza: 27.09.2024, 08:02Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Od redakcji: Michał Wacławik, którego prezesura w ZKM została zakończona, i stało się to tematem felietonu Sebastiana Rusika, po jego publikacji odezwał się do nas w wiadomości sms. Naszym zdaniem to polemika z autorem, więc pozwalamy sobie przepisać treść sms-a: "Przeczytałem artykuł dotyczący mojej skromnej osoby i proszę o skorygowanie informacji, żę składałem kwiaty i hołd Pani Prezydent. Do reszty nie mam uwag.Data dodania komentarza: 25.09.2024, 11:16Źródło komentarza: FELIETON NA ŚNIADANIE: Włosie na grzbiecie prezesaAutor komentarza: ZagłębiakTreść komentarza: Łączenie z Myszkowem, a może od razu do Częstochowskiego. Jeżeli by to tego doszło, to Zawiercie wypadnie z subregionu centralnego Województwa śląskiego i wpadnie do subregionu północnego razem z Kłobuckiem, Częstochową i Myszkowem. No naprawdę zacne grono. Najbiedniejszy obszar bez żadnych perspektyw.Data dodania komentarza: 24.09.2024, 01:10Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: Treść komentarza: Pomysł głupi. Skoro w Myszkowie rządzi PiS niech sobie gnijąData dodania komentarza: 23.09.2024, 07:34Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: LeonTreść komentarza: Przydałaby się generalnie reforma samorządowa, która likwiduje małe powiaty i gminy, ludzi coraz mniej a urzędników i kosztów nie ubywa...Data dodania komentarza: 23.09.2024, 00:00Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: Jerzy JanoskaTreść komentarza: ps. pomnik nigdy nie był grobem, nigdy nie upamiętniał żołnierzy Armii I Frontu Ukraińskiego a był tzw. "Pomnikiem wdzięczności" stawianym w Polsce masowo przez komunistyczne władzę okupantom sowieckim za to że z chamów i zdrajców zrobili władzę PRLuData dodania komentarza: 22.09.2024, 13:43Źródło komentarza: Z cyklu „Na kartach historii”: WSPOMNIENIE O POMNIKU ŻOŁNIERZY RADZIECKICH W ZAWIERCIU- BZOWIE