piątek, 27 września 2024 23:20
Przeczytaj!

UDANY POCZĄTEK ROKU SIATKARZY ALURONU

W środę 3 stycznia siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie zmierzyli się na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w meczu czternastej kolejki siatkarskiej Plusligi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Aluronu 3:1. A w niedzielę 7 stycznia Aluron CMC Warta Zawiercie pokonał u siebie w kolejnym meczu ligowym Stal Nysa 3:0.

W środę 3 stycznia siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie zmierzyli się na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w meczu czternastej kolejki siatkarskiej Plusligi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Aluronu 3:1.

Dobrze w mecz weszli gospodarze, którzy dzięki zagrywką Łukasza Kaczmarka prowadzili 3:1. Jednak Aluron doprowadził do remisu 3:3 przy zagrywce Butryna. Wyrówna gra toczyła się przez dłuższą część seta. Aż do stanu 16:16, wtedy Jurajscy Rycerze popracowali blokiem odskakując ZAKSIE na 18:21. A po ataku Zniszczoła pierwszą piłkę setową wywalczyli przyjezdni przy stanie 20:24, a po chwili wygrali oni premierowego seta 20:25.

Początek drugiego seta podobnie jak końcówka poprzedniego należała do Aluronu, który prowadził 1:5. Przewaga gości po chwili stopniała do stanu 5:6. A do remisu 9:9 doprowadził Kwolek sprytnie wciskając piłkę za blok. Gospodarze popełniali błędy, a zawiercianie skutecznie kontratakowali powiększając przewagę. Przy wyniku 15:12 trener gospodarzy wziął przerwę, ale niewiele to dało. Punkt na 25:17 zdobył Bartosz Kwolek, zaskakując floatem Chițigoia.

W trzecim secie gospodarze odnaleźli rytm i to oni na początku odskoczyli na trzy punkty, prowadząc 7:4. Na lewym skrzydle szans nie marnował Daniel Chitigoi i ZAKSA prowadziła 11:8. Dzięki serwisom Karola Butryna goście niemal doprowadziły do wyrównania zmniejszając straty do 12:11. Gospodarze kończyli kontrataki i skutecznie blokowali co dało im pięć punktów przewagi. Kluczowa faza seta to kolejne bloki duetu Wiltenburg i Kaczmarek. Set zakończył się serwisem w taśmę Mateusza Bieńka co dało wygrana 25:21 gospodarzom.

Czwarty set to wyrównany gra z obu stron, a żadna z drużyn nie była w stanie wypracować wyższego prowadzenia. Gospodarze zaczęli popełniać błędy, które wykorzystali zawiercianie, a po skutecznym kontrataku Łaby wyprowadził zespół na prowadzenie 12:15. Dobrze w tej partii prezentował się Bieniek w ataku, a ZAKSA ciągle popełniała błędy. Jurajscy Rycerze wygrali pięć ostatnich akcji i zakończył mecz z kompletem punktów wygrywając tego seta do 20.

A w niedzielę 7 stycznia Aluron CMC Warta Zawiercie pokonał u siebie Stal Nysa 3:0. Od początku spotkania zawiercianie dobrze prezentowali się w polu zagrywki, odrzucając rywali od siatki. Już na początku bezpośrednio zza linii 9. metra zapunktował Miguel Tavares i dwukrotnie Karol Butryn co dało im prowadzenie 10:5. Dzięki skutecznym atakom oraz niesamowitym paradom w obronie Luke Perry Zawiercie prowadziło 19:11. Mateusz Bieniek dołożył blok na Gierżocie na 22:13, a seta asem zakończył Tavares.

Drugi set rozpoczął Mateusz Bieniek od bloku na Macieju Muzaju, a chwilę później rozgrywający raz jeszcze zapunktował serwisem co dało Jurajskim Rycerzom prowadzenie 3:1. Dopiero przy wyniku 8:8 gościom udało się doprowadzić do remisu po skutecznej kontrze Muzaja. Gospodarze szybko odskoczyli z wynikiem, po dwóch kontrach Clevenota było już 15:10. Set zakończył się gładkim zwycięstwem gospodarzy 25:17 po zepsutej zagrywce El Graoui.

Początek trzeciego seta ponownie należał do Aluronu, który wysunął się na prowadzenie 5:2. Po błędzie Kosiby przy stanie 6:4 w polu serwisowym pojawił się Butryn i nie opuścił go przez siedem kolejnych akcji gospodarzy. Przez błędy własne zawiercianie oddali przyjezdnym kilka punków, ale i tak prowadzili 18:14. W końcówce Butryn dołożył dwa asy serwisowe. A cały set zakończył się wynikiem 25:16.

W szesnastej kolejce spotkań siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie zmierzą się we własnej hali z AZS-em Olsztyn. Spotkanie odbędzie się w sobotę 13 stycznia o godzinie 17:30.

***

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (20:25, 17:25, 25:21, 20:25)

Składy:

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz, Adrian Staszewski, Aleksander Śliwka, David Smith, Dmytro Pashytskyy, Wojciech Żaliński (libero), Korneliusz Banach (libero), Bartłomiej Kluth, Przemysław Stępień. Trener: Tuomas Sammelvuo.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Tavares, Butryn, Kwolek, Łaba, Zniszczoł, Bieniek, Perry (libero) oraz Kozłowski, Gąsior. Trener: Michał Winiarski.

MVP: Miguel Tavares Rodrigues.