Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 27 września 2024 21:19
Przeczytaj!

PIĘCIOSETOWE BÓJ Z AKADEMIKAMI Z OLSZTYNA

Aż pięć setów oglądali zgromadzeni kibice w hali w Zawierciu w meczu szesnastej kolejce spotkań PlusLigi pomiędzy Aluronem CMC Wartą Zawiercie, a AZS-em Olsztyn. Sobotnie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jurajskich Rycerzy, którzy w tie-breaku wygrali 15:13.
Podziel się
Oceń

Dobre ataki ze skrzydeł i mocne zagrywki Karola Butryna pozwoliły gospodarzom na przejęcie inicjatywy na początku spotkania. Olszyńska defensywa nie radziła sobie z tym naporem, co pozwoliło miejscowym odjechać na sześć punktów. Trener Javier Weber próbował zmienić skład, jednak zmiennicy nie wnosili kompletnie żadnych korzyści do gry. Przyjezdni nie radzili sobie również w ataku. Gospodarze szybko i bardzo pewnie wygrali premierowego seta 25:17.

Na drugiego seta goście wyszli odmienieni. Olsztynianie poprawili przyjęcie, a Moritz Karlitzek zaczął punkowa w ataku. Przyjezdni konsekwentnie budowali przewagę i w połowie seta było 13:16. Gospodarze bezskutecznie próbowali doprowadzić do wyrównania. Po trafieniu Trevor Clevenot udało się zmniejszyć dystans do dwóch punktów (19:21), jednak w kluczowych momentach zabrakło skutecznych ataków i w drugim secie triumfowali goście 21:25.

Trzeci set również należał do przyjezdnych. Olsztynianie od początku dobrze grali blokiem, nie pozwalając Jurajskim Rycerzom na budowanie przewagi. Olbrzymie problemy z kończeniem ataków miał na środku siatki Mateusz Bieniek. Zawodnicy z Olsztyna kilkakrotnie odskakiwali od gospodarzy na trzy oczka. Aluron starał się odpowiadać, jednak w końcówce zabrakło skutecznych ataków. As serwisowy Manuela Armoa dał punkt na 20:24, a partię zakończył skuteczny atak Szerszenia.

Początek czwartej partii był bardzo wyrównany, jednak z biegiem czasu do głosu doszli zawiercianie. Po asie serwisowym Mateusza Bieńka było 11:8, a chwilę później punkt zza 9 metra zdobył Patryk Łaba i było już 17:10. Po przerwie na żądanie Akademicy ruszyli do odrabiania strat, niespodziewanie doprowadzając do remisu i gry na przewagi. Dobra postawa Karola Butryna w końcówce sprawiła, że set zakończył się wygraną Aluronu 26:24.

W tie-breaku gra toczyła się punkt za punkt. Po błędach w ataku Butryna i Kwolka goście odskoczyli na 5:7. Po chwili ponownie zawiercianie doprowadzili do remisu 7:7 po punkowym ataku Bieńka. Ten stan utrzymywał się niemal do końca meczu. Po kolejnym skutecznym ataku Mateusza Bieńka gospodarze mieli piłkę meczową przy stanie 14:13, a Daniel Gąsior asem serwisowym zakończył mecz wynikiem 3:2.

W niedziele 21 stycznia o godzinie 17:30 siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrają wyjazdowy mecz z Norwidem Częstochowa.

***

Aluron CMC Warta Zawiercie - AZS Olsztyn 3:2 (25:17, 21:25, 23:25, 26:24, 15:13)

Składy:

Aluron CMC Warta Zawiercie: Kwolek, Zniszczoł, Tavares, Clevenot, Bieniek, Butryn, Perry (libero) oraz Łaba, Gąsior. Trener: Michał Winiarski.

Indykpol AZS Olsztyn: Souza, Karlitzek, Jakubiszak, Sapiński, Szerszeń, Tuaniga, Hawryluk (libero) oraz Szymendera, Armoa, Jankiewicz. Trener: Javier Weber.

MVP: Karol Butryn.