piątek, 27 września 2024 13:27
Przeczytaj!

ALURON CMC W NAJLEPSZEJ CZWÓRCE

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie awansowali do półfinału pokonując w dwumeczu PSG Stal Nysa 2:0. W pierwszym spotkaniu rozegranym w środę 10 kwietnia wygrali w Nysie 3:0, a w rewanżu rozegranym w sobotę 13 kwietnia wygrali 3:2, awansując do najlepszej "czwórki" sezonu.

Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie awansowali do półfinału pokonując w dwumeczu PSG Stal Nysa 2:0. W pierwszym spotkaniu rozegranym w środę 10 kwietnia wygrali w Nysie 3:0.

Początek pierwszego spotkania należał do gospodarzy, którzy po ataku Zouheiar el Graouiego prowadzili 7:4. Ich przewaga utrzymywała się przez dłuższy czas. A w środkowej fazie seta gospodarze odskoczyli na 6 punków i prowadzili 17:11. Zawiercianie nie mieli jednak zamiaru łatwo się poddawać i stopniowo odrabiali straty. Do remisu zawiercianie doprowadzili dopiero przy wyniku 23:23 po asie serwisowym Karola Butryna. O zwycięstwie zadecydowała gra na przewagi, którą wygrali Jurajscy Rycerze 28:26.

Drugi set również lepiej rozpoczęli gospodarze. Punktowy blok Nicolas Zerba dał im prowadzenie 8:4. Ale po imponującej serii i sześciu zdobytych punktach z rzędu Aluron prowadził 14:11. Gospodarze nie odpuszczali i zanotowali udaną pogoń, doprowadzając po 4-punktowej serii do remisu po 19. Jednak w decydującym fragmencie seta to zawiercianie dominowali na parkiecie wygrywając 25:19.

Od początku trzeciego seta na parkiecie lepiej prezentowali się zawiercianie, którzy po ataku Trevora Clevenota odskoczyli na 7:4. Przewaga podopiecznych Michała Winiarskiego rosła z biegiem seta i po skutecznym zbiciu Bartosza Kwolka prowadzili już 15:9. Pod koniec seta gospodarze zdołali dojść Aluron na dwa punkty, ale końcówka należała jednak do zawiercian. A punktowa akcja Bieńka dała im zwycięstwo 25:19.

W rewanżu rozegranym w sobotę 13 kwietnia siatkarze Aluronu wygrali 3:2. Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po asie Macieja Muzaja wyszli na 3:1. Aluron szybko odpowiedział jednak serią ze swojej strony wychodząc na prowadzenie 12:9. Kolejne minuty to wyrównana gra z obu stron. Dopiero w decydujących fragmentach Stal zdołała wypracować przewagę, a dwa asy serwisowe Zouheira el Graouiego dały im prowadzenie 24:22. Po zepsutej zagrywce Mateusza Bieńka goście wygrali pierwszego seta 25:23.

Drugi set również wygrali zawodnicy z Nysy. Na początku partii prowadzili 5:2 po dwóch asach Muzaja. W kolejnych fragmentach goście utrzymywali pewną przewagę. A po asie El Graouiego, prowadzili już 18:11. Nysianie wygrali 25:20, a decydujący punkt zdobył blokiem Konrad Jankowski.

W trzecim secie role się odwróciły i to zawiercianie rozpoczęli od prowadzenia 4:1. A po chwili ich przewaga wzrosła do pięciu punktów. Goście nie potrafili nawiązać walki, a zawiercianie będący na fali odskoczyli z wynikiem na 15:8. As serwisowy Trevora Clevenot dał zwycięstwo Aluronowi 25:15.

Początek czwartego seta był dość wyrównany. Ale po 5-punktowej serii i szóstym już bloku Nicolasa Zerby goście wyszli na prowadzenie 8:5. Przełom nastąpił w środkowej fazie, kiedy przy serii zagrywek Daniela Gąsiora Aluron objął prowadzenie 14:13. Zawiercianie wypracowali sobie przewagę, którą utrzymali już do końca seta wygrywając 25:21.

W tie-breaku od szybkiego prowadzenia 4:1 rozpoczęli zawiercianie. Po po punktowej zagrywce Patryka Łaby uciekli już na 9:4. Taka przewaga utrzymała się już do końca seta, którego Jurajscy Rycerze wygrali 15:9 awansując do najlepszej "czwórki" sezonu.

W środę 17 kwietnia siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrali pierwszy mecz półfinałowy. W wyjazdowym spotkaniu zmierzyli się z Projektem Warszawa. Wynik i opis podamy w kolejnym wydaniu. A rewanżowy mecz zagrają w sobotę 20 kwietnia o godzinie 17:30.

***

PSG Stal Nysa - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (26:28, 19:25, 19:25)

Składy:

Stal Nysa: El Graoui, Muzaj, Zerba, Jankowski, Gierżot, Żukowski, Szymura (libero) oraz Kapica, Dembiec, Kosiba, Abramowicz, Szczurek. Trener: Daniel Pliński.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Zniszczoł, Kwolek, Butryn, Tavares, Bieniek, Clevenot, Perry (libero) oraz Gąsior, Kozłowski, Rossard. Trener: Michał Winiarski.

MVP: Miguel Tavares Rodrigues.

***

Aluron CMC Warta Zawiercie - PSG Stal Nysa 3:2 (23:25, 20:25, 25:15, 25:21, 15:9)

Składy:

Aluron CMC Warta Zawiercie: Zniszczoł, Kwolek, Butryn, Tavares, Bieniek, Clevenot, Perry (libero) oraz Gregorowicz (libero), Gąsior, Rossard, Kozłowski, Szmachlewski, Szalacha, Łaba. Trener: Michał Winiarski.

Stal Nysa: Gierżot, Muzaj, Jankowski, Zerba, El Graoui, Żukowski, Szymura (libero) oraz Kosiba, Kapica, Włodarczyk, Szczurek. Trener: Daniel Pliński.

Jastrzębski Węgiel - Resovia Rzeszów

Projekt Warszawa - Aluron CMC Warta Zawiercie (17 kwietnia)

Aluron CMC Warta Zawiercie - Projekt Warszawa (20 kwietnia, godzina 17:30) (tu), foto: aluroncmc.pl