piątek, 27 września 2024 11:18
Przeczytaj!

JURAJSCY RYCERZE POWALCZĄ O ZŁOTO

W środę 17 kwietnia siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrali pierwszy mecz półfinałowy. W wyjazdowym spotkaniu wygrali z Projektem Warszawa 3:0. A w drugim meczu rozegranym w sobotę 20 kwietnia Jurajscy Rycerze pokonali ponownie Projekt, tym razem 3:1 zapewniając sobie awans do finału PlusLigi.

W środę 17 kwietnia siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie rozegrali pierwszy mecz półfinałowy. W wyjazdowym spotkaniu wygrali z Projektem Warszawa 3:0. Dobrze pierwszy mecz półfinałowy rozpoczęli zawiercianie. Po asie serwisowym Mateusza Bieńka Aluron prowdził 8:3. Po słabym początku gospodarze zaczęli odrabiać straty i dzięki trzem kolejnym punktowym zagrywkom Kevina Tilliego zbliżył się do rywali na wynik 12:13. A w decydującej fazie seta po bloku na Kwolku był remis 18:18. W końcówce warszawianie wyszli na prowadzenie 22:21 po serwisie Tilliego, którego nie przyjęli gracze z Zawiercia. Jurajscy Rycerze przy piłce setowej dla gospodarzy obronili ataki Artura Szalpuka i Bartłomieja Bołądzia, a sami odpowiedzieli skutecznym uderzeniem Karola Butryna, które dało im zwycięstwo 26:24.

W drugiej partii Aluron dominowało od początku seta i po wygraniu czterech akcji prowadzili 4:0. Po kolejnych piłkach ich przewaga wzrosła i wynosiła już 8:3. W kolejnym fragmencie seta Aluron jeszcze powiększyli przewagę, a po asie Kwolka wynosiła już 17:9. Set wynikiem 25:16 zakończył Kwolek punktowy atakiem.

Trzeci set to kontynuacja gry Jurajskich Rycerzy z poprzedniej partii. Projekt wciąż nie miał sposobu na świetnie grających zawodników Zawiercia. Już po kilku minutach od rozpoczęcia seta przegrywali 4:7. W środkowej części seta gospodarze zdołali odrobić straty doprowadzając do remisu 20:20. Od tego stanu dwa ważne ataki skończył Bołądź dając prowadzenie swojej drużynie 22:20. A po ataku Taylora Averill Projekt miał piłkę setową przy stanie 24:22. Jurajscy Rycerze obronili jednak dwa setbole i zdołali wyrównać na 24:24. Ostatni punkt w meczu zdobyli zawiercianie blokując Szalpuka, zamykając mecz wynikiem 27:25.

A w drugim meczu rozegranym w sobotę 20 kwietnia Jurajscy Rycerze pokonali ponownie Projekt, tym razem 3:1 zapewniając sobie awans do finału PlusLigi. Początek meczu rewanżowego lepiej rozpoczęli siatkarze z Warszawy prowadząc 2:6. W środkowej części premierowej partii jeszcze powiększyli przewagę na 13:18. Projekt dobrze prezentował się w ataku, skutecznie grał Bartłomiej Bołądź, ale również w obronie. Gospodarze starali się odrabiać straty, a po dwóch asach Kwolka zbliżyli się na 20:21. Końcówka należała jednak do gości, którzy utrzymali przewagę wygrywając seta 25:22 po ataku Bołądzia.

W drugim secie goście również mieli przewagę w pierwszych akcjach. Jurajscy Rycerze wygrali sześć akcji z rzędu obejmując prowadzenie 9:5. Od tego momentu inicjatywę mieli gospodarze, którzy byli skuteczniejsi w ataku i utrzymywali wyraźną przewagę prowadząc 18:13. Seta zakończył wynikiem 25:18 obijając blok przeciwników Trevor Clevenot.

W trzeciej partii do wyniku 8:8 mecz był wyrównany. Później to zawiercianie zaczęli nadawać tempo gry. Po serii zdobytych punktów przez zawiercian na tablicy był wynik 15:9 dla gospodarzy. W końcówce po punktowym bloku Projekt zbliżył się do Aluronu na 23:21. A po zepsutej zagrywce przez gości Jurajscy Rycerze mieli piłkę setową, którą zakończył skutecznym atakiem Karol Butryn wynikiem 25:22 zapewniając swojej drużynie awans do finału PlusLigi.

Kolejny set to tylko formalność. Obaj trenerzy dali pograć zmiennikom. Po dość wyrównanym początku seta, w środkowej części gospodarze uzyskali przewagę prowadząc 17:12. W samej końcówce kontrolowali sytuację, wygrywając seta 25:17.

W finale siatkarskiej PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie zagra z Jastrzębskim Węglem. Gra toczy się do dwóch wygranych. Pierwszy mecz rozegrany został w Zawierciu w środę 24 kwietnia (wynik i opis podamy w kolejnym wydaniu). A w sobotę 27 kwietnia o godzinie 17:30 Aluron CMC Warta Zawiercie zagra na wyjeździe.

***

Projekt Warszawa - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (24:26, 16:25, 25:27)

Składy:

Projekt Warszawa: Projekt: Jan Firlej, Bartłomiej Bołądź, Kevin Tillie, Artur Szalpuk, Andrzej Wrona, Taylor Averill, Damian Wojtaszek (libero) oraz Karol Borkowski, Linus Weber, Jurij Semeniuk, Igor Grobelny. Trener: Piotr Graban.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Miguel Tavares, Karol Butryn, Bartosz Kwolek, Trevor Clevenot, Mateusz Bieniek, Miłosz Zniszczoł, Luke Perry (libero) oraz Patryk Łaba, Daniel Gąsior, Thibault Rossard, Michał Kozłowski. Trener: Michał Winiarski.

MVP: Bartosz Kwolek.

***

Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa 3:1 (22:25, 25:18, 25:22, 25:17)

Składy:

Aluron CMC Warta Zawiercie: Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares, Bartosz Kwolek, Mateusz Bieniek, Karol Butryn, Trevor Clevenot – Luke Perry (libero) oraz Daniel Gąsior, Mariusz Schamlewski, Szymon Gregorowicz (libero), Thibault Rossard, Michał Kozłowski, Michał Szalacha, Patryk Łaba. Trener: Michał Winiarski.

Artur Szalpuk, Andrzej Wrona, Bartłomiej Bołądź, Kévin Tillie, Taylor Averill, Jan Firlej – Damian Wojtaszek (libero) oraz Karol Borkowski, Linus Weber, Jurij Semeniuk, Igor Grobelny, Jędrzej Gruszczyński (libero), Jakub Kowalczyk. Trener: Piotr Graban.

Wyniki par półfinału fazy play-off PlusLigi:

Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 2:3

Jastrzębski Węgiel - Resovia Rzeszów 3:2

Projekt Warszawa - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3

Aluron CMC Warta Zawiercie - Projekt Warszawa 3:1

Finał fazy play-off PlusLigi:

Aluron CMC Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel (24 kwietnia)

Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie (27 kwietnia, godzina 17:30) (tu), foto: aluroncmc.pl