piątek, 27 września 2024 11:17
Przeczytaj!

WARTĘ I ŁAZOWIANKĘ STAĆ BYŁO TYLKO NA HONOROWE TRAFIENIA

W ostatnią sobotę kwietnia drużyny z naszego regionu grające w katowicko-sosnowieckiej lidze okręgowej rozegrały swoje mecze. MKS Łazowianka - Wysoka Łazy przegrał na wyjeździe z GKS-em Uranią Rudą Śląską 4:1, a KP Warta Zawiercie również w wyjazdowym meczu przegrała z MKS-em Śląskiem Demarko Świętochłowice 6:1. A w środę 1 maja w kolejnym meczu ligowym KP Warta Zawiercie u siebie podejmowała LKS Ostoja Żelisławice, a MKS Łazowianka - Wysoka Łazy również u siebie zagrała z LKS-em Unią Kosztowy. Wyniki i opis tych spotkań podamy w kolejnym wydaniu.

W ostatnią sobotę kwietnia drużyny z naszego regionu grające w katowicko-sosnowieckiej lidze okręgowej rozegrały swoje mecze. MKS Łazowianka - Wysoka Łazy przegrał na wyjeździe z GKS-em Uranią Rudą Śląską 4:1. Bramki dla Rudy Śląskiej strzelili Jakub Gubała w 7 minucie, Dominik Czogała w 18 minucie, Dawid Mazurek w 43 minucie oraz Michał Drak w 80 minucie. A dla Łaz honorowego gola zdobył w 24 minucie Juan Esteban Alvis Cortes.

W drugim spotkaniu naszej drużyny w sosnowieckiej okręgówce KP Warta Zawiercie przegrała wyjazdowy meczu z MKS-em Śląskiem Demarko Świętochłowice 6:1. Jedyną bramkę dla Zawiercia zdobył w 23 minucie Mateusz Lipowski. A dla gospodarzy strzelali Mateusz Kaiser w 9 minucie, Jakub Słota w 19 minucie, Dominik Środa w 28 minucie, Jakub Widuch w 75 minucie, Krzysztof Słota w 84 minucie oraz Piotr Stefanik w 86 minucie.

W sobotę 5 maja o godzinie 11:00 obie drużyny z powiatu zawierciańskiego grające w lidze okręgowej rozegrają wyjazdowe spotkania dwudziestej trzeciej kolejki. Warta Zawiercie mierzy się z rezerwami Ruchu Chorzów, a Łazowianka - Wysoka Łazy zagra z BKS-em Sarmacją Będzin.

***

MKS Śląsk Demarko Świętochłowice - KP Warta Zawiercie 6:1 (3:1)

Bramki: Mateusz Kaiser (9'), Jakub Słota (19'), Dominik Środa (28'), Jakub Widuch (75'), Krzysztof Słota (84'), Piotr Stefanik (86') - Mateusz Lipowski (23').

Żółte kartki: nikt nie został ukarany kartką.

Składy:

MKS Śląsk Demarko Świętochłowice: Marian Kuc - Adrian Matusiak, Dominik Pasikowski (78' Piotr Stefanik), Piotr Pawełczyk (85' Brajan Kuczob), Jakub Słota, Dominik Środa (46' Patryk Bembenek), Adam Tarka (66' Krzysztof Słota), Jakub Widuch (78' Piotr Loranc), Jakub Dobias, Mateusz Kaiser, Nikodem Kokot (46' Filip Parkitny). Trener: Arkadiusz Spiolek.

KP Warta Zawiercie: Kacper Kowalczyk - John Anderson Ambuila Mina (46' Kacper Mikrut), Franciszek Gajda (78' Mikołaj Kubasik), Harlent Duvan Gomez Mera, Nikodem Janeczek (46' Sebastian Brzostkiewicz), Damian Kocot (82' Oskar Turno), Mateusz Lipowski, Antoni Migdał, Szymon Pacholczak (69' Filip Nowakowski), Kacper Trojak (46' Gabriel Strąk), Piotr Wysocki. Trener: Bartosz Zachara.

***

GKS Urania Ruda Śląska - MKS Łazowianka - Wysoka Łazy 4:1 (3:1)

Bramki: Jakub Gubała (7'), Dominik Czogała (18'), Dawid Mazurek (43'), Michał Drak (80') - Juan Esteban Alvis Cortes (24').

Żółte kartki: Dawid Mazurek - Yohan Manuel Pecopaque Poscue, Jakub Wilk, Wiktor Łuszczyński, Sławomir Bargiel, Oskar Bereda.

Składy:

GKS Urania Ruda Śląska: Rafał Pardela - Krzysztof Witalis (83' Rafał Lipski), Jakub Zdunkiewicz, Sebastian Kasza, Dawid Kempka (75' Maciej Piworowicz), Kevin Kołodziej, Adrian Mazurek (38' Krystian Lubiejewski), Dawid Mazurek,

Dominik Czogała, Michał Drak, Jakub Gubała. Trener: Marek Feige.

MKS Łazowianka - Wysoka Łazy: Bartłomiej Mroziński - Kacper Pająk (70' Jakub Laskowski), Yohan Manuel Pecopaque Poscue (22' Sławomir Bargiel), Adrian Piżuch, Łukasz Piżuch, Michał Szczypa (80' Przemysław Szczygieł), Jakub Wilk, Piotr Białek, Michał Gołda (70' Oskar Bereda), Wiktor Łuszczyński, Juan Esteban Alvis Cortes (87' Bartosz Gąsior). Trener: Hubert Maciążek.

Wyniki par dwudziestej pierwszej kolejki ligi okręgowej Katowice-Sosnowiec Grupa 4:

MKS Śląsk Demarko Świętochłowice - KP Warta Zawiercie 6:1

Wyniki par dwudziestej drugiej kolejki ligi okręgowej Katowice-Sosnowiec Grupa 4 (wyniki i opis podamy w kolejnym wydaniu):