piątek, 27 września 2024 11:16
Przeczytaj!

REZERWY DRUGOLIGOWCA BEZLITOSNE DLA SPARTY

W sobotę 27 kwietnia piłkarze Sparty Szczekociny rozegrali wyjazdowy mecz z KS-em Skrą II Częstochowa. Było to spotkanie dwudziestej drugiej kolejki częstochowsko-lublinieckiej ligi okręgowej, grupy 2, które podopieczni Cezarego Siwego przegrali 6:3.

W sobotę 27 kwietnia piłkarze Sparty Szczekociny rozegrali wyjazdowy mecz z KS-em Skrą II Częstochowa. Było to spotkanie dwudziestej drugiej kolejki częstochowsko-lublinieckiej ligi okręgowej, grupy 2, które podopieczni Cezarego Siwego przegrali 6:3. Już po pierwszej połowie Sparta przegrywała 5:1. Bramki dla gospodarzy zdobyli samobójczą Damian Nowak w 15 minucie, Mariusz Kurasiński w 18 minucie, Kacper Merta w 27 minucie oraz dwie Jakub Niedzielski w 32 i 41 minucie, a dla Szczekocin gola zdobył w 13 minucie Damian Nowak. W drugiej połowie bramkę dla Skry strzelił jeszcze Adam Matyja, a dla Sparty Daniel Wieczorek w 73 minucie oraz ponownie Damian Nowak w 81 minucie.

W niedzielę 5 maja MLKS Sparta Szczekociny podejmie na własnym boisku drużynę LKS-u Lotnika Kościele. Początek meczu zaplanowany jest na godzinę 17:00.

***

KS Skra II Częstochowa S.A. - MLKS Sparta Szczekociny 6:3 (5:1)

Bramki: Damian Nowak (15' samobójcza), Mariusz Kurasiński (18'), Kacper Merta (27'), Jakub Niedzielski (32', 41'), Adam Matyja (63') - Damian Nowak (13', 81'), Daniel Wieczorek (73').

Żółta kartka: Adam Matyja (ze Skry II Częstochowa).

Składy:

KS Skra II Częstochowa S.A.: Kamil Frukacz - Mateusz Korzeniewski (46' Kacper Garczarek), Mariusz Kurasiński (46' Ernest Kielan), Adrian Cheliński (75' Bartłomiej Antczak), Jakub Despet (46' Maciej Żurawski), Iwo Serwaciński, Konrad Waluda (46' Mikołaj Kasprzycki), Dominik Leśniak, Adam Matyja, Kacper Merta (46' Marcel Szydzisz), Jakub Niedzielski (46' Mateusz Wasilewski). Trener: Tomasz Szymczak.

MLKS Sparta Szczekociny: Rafał Maścibrzuch - Aleksander Cichoń, Adam Gawroński, Adrian Łuszcz (55' Filip Kowalczyk), Kamil Walasek, Daniel Wieczorek, Tomasz Wikliński, Patryk Wróbel (68' Bartosz Słowikowski), Krzysztof Minor (85' Łukasz Ciągadlak), Damian Nowak, Konrad Papaj. Trener: Cezary Siwy.

Wyniki par dwudziestej drugiej kolejki częstochowsko-lublinieckiej ligi okręgowej, grupy 2:

15. LKS Mechanik Kochcice 20 - 9 - 16:71

Zestawy par dwudziestej trzeciej kolejki częstochowsko-lublinieckiej ligi okręgowej, grupy 2:

LKS Zieloni Żarki - LKS Liswarta Popów (30 kwietnia)

LKS Amator Golce - KS Panki

KS Skra II Częstochowa S.A. - MGLKS Liswarta Krzepice

GLKS Lot Konopiska - KS Stradom Częstochowa

LKS Jedność Boronów - LKS Warta Kamieńskie Młyny

KS Unia Kalety - LKS Mechanik Kochcice

MLKS Sparta Szczekociny - LKS Lotnik Kościelec (5 maja, godzina 17:00)

KS Orzeł Kiedrzyn (pauza) (tu), foto: profil na FB MLKS Sparta Szczekociny

Autor komentarza: ZawiercianinTreść komentarza: A w Zawierciu rządzenie po staremu. Wygrało PO a w starostwie dalej brylują stare układy, zwłaszcza w szpitaluData dodania komentarza: 27.09.2024, 08:02Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Od redakcji: Michał Wacławik, którego prezesura w ZKM została zakończona, i stało się to tematem felietonu Sebastiana Rusika, po jego publikacji odezwał się do nas w wiadomości sms. Naszym zdaniem to polemika z autorem, więc pozwalamy sobie przepisać treść sms-a: "Przeczytałem artykuł dotyczący mojej skromnej osoby i proszę o skorygowanie informacji, żę składałem kwiaty i hołd Pani Prezydent. Do reszty nie mam uwag.Data dodania komentarza: 25.09.2024, 11:16Źródło komentarza: FELIETON NA ŚNIADANIE: Włosie na grzbiecie prezesaAutor komentarza: ZagłębiakTreść komentarza: Łączenie z Myszkowem, a może od razu do Częstochowskiego. Jeżeli by to tego doszło, to Zawiercie wypadnie z subregionu centralnego Województwa śląskiego i wpadnie do subregionu północnego razem z Kłobuckiem, Częstochową i Myszkowem. No naprawdę zacne grono. Najbiedniejszy obszar bez żadnych perspektyw.Data dodania komentarza: 24.09.2024, 01:10Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: Treść komentarza: Pomysł głupi. Skoro w Myszkowie rządzi PiS niech sobie gnijąData dodania komentarza: 23.09.2024, 07:34Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: LeonTreść komentarza: Przydałaby się generalnie reforma samorządowa, która likwiduje małe powiaty i gminy, ludzi coraz mniej a urzędników i kosztów nie ubywa...Data dodania komentarza: 23.09.2024, 00:00Źródło komentarza: Czasem 2=1. Gazeta Myszkowska łączy się z Kurierem Zawierciańskim. Czy połączą się też dwa powiaty?Autor komentarza: Jerzy JanoskaTreść komentarza: ps. pomnik nigdy nie był grobem, nigdy nie upamiętniał żołnierzy Armii I Frontu Ukraińskiego a był tzw. "Pomnikiem wdzięczności" stawianym w Polsce masowo przez komunistyczne władzę okupantom sowieckim za to że z chamów i zdrajców zrobili władzę PRLuData dodania komentarza: 22.09.2024, 13:43Źródło komentarza: Z cyklu „Na kartach historii”: WSPOMNIENIE O POMNIKU ŻOŁNIERZY RADZIECKICH W ZAWIERCIU- BZOWIE