Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 7 kwietnia 2025 02:06
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

II sesja Rady Powiatu w Myszkowie i sprzeczki pomiędzy radnymi

Reklama
20 maja odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Myszkowie. Dlaczego nadzwyczajna? Sesję zwołano tydzień wcześniej niż planowano na wniosek zarządu powiatu: “W związku z zagrożeniem utraty środków w ramach Polskiego Ładu konieczne jest zabezpieczenie środków rady powiatu i udzielenie pomocy finansowej na realizację inwestycji”, które to inwestycje były przedmiotem obrad. Jak mówił Starosta Myszkowski Piotr Kołodziejczyk – chodziło bowiem m.in. o przetarg na busy niskoemisyjne, które planuje zakupić Związek Powiatowo-Gminny “Jedźmy Razem”. Inną przyczyną wcześniejszego zwołania sesji były również problemy związane z rozliczeniami u pani skarbnik.
Reklama
Podziel się
Oceń

Związek Powiatowo-Gminny “Jedźmy razem!” i szereg pytań od radnego Eugeniusza Bugaja

Reklama

W trakcie sesji radni zatwierdzili uchwałę, na mocy której przyznano dotację Związku Powiatowo-Gminnego “Jedźmy razem!” – 10 000 złotych na rozwój drogowej infrastruktury technicznej na terenie działalności związku, i dotację w wysokości 180 000 złotych na dofinansowanie inwestycji zakupu autobusów na potrzeby rozwoju transportu miejskiego. Uchwała przyniosła pytania na temat działalności i struktury związku. Radny Eugeniusz Bugaj chciał uzyskać od starosty informacje właśnie na temat działalności związku, jego rozwoju i struktury. Starosta poinformował, że związek poszerzył swoją działalność o gminy powiatu zawierciańskiego, a w ostatnim czasie także gminę Siewierz. Co więcej wskazał, że w kolejnym dniu (czyli 21 maja) mają odbyć się rozmowy z gminą Lelów, która także jest zainteresowania rozwojem komunikacji miejskiej. Starostwa wskazał, że dzięki zmianie władzy w Zawierciu istnieje możliwość, że w najbliższym czasie i to miasto dołączy do związku. Z wypowiedzi starosty myszkowskiego dowiadujemy się również, że planowane jest utworzenie naprzeciwko starostwa powiatowego w Myszkowie (po jego lewej i prawej stronie) dwóch nowych, interaktywnych przystanków.

-Każda z gmin te przystanki będzie tworzyła według własnych potrzeb, niemniej muszą być one interaktywne, plus chcemy stworzyć dla pasażerów system powiadomień na telefony komórkowe, który będzie kompatybilny z autobusami. Będzie wskazywał o której autobusy przyjeżdżają oraz ich ewentualne opóźnienia -mówił Piotr Kołodziejczyk.

Radny Eugeniusz Bugaj chciał kolejno dowiedzieć się kto stoi na czele związku, choć te informacje bez problemu można odnaleźć na Biuletynie Informacji Publicznej tej jednostki. Niemniej przytoczmy wypowiedź starosty, który informował, że do związku wchodzi po dwóch przedstawicieli z każdej jednostki administracyjnej. W skład zarządu wchodzą: on sam jako Prezes Zarządu, Wiceprezesem jest Jacek Ślęczka, natomiast członkami są: Maria Milejska, Katarzyna Kaźmierczak, Włodzimierz Żak, Mariusz Rembak i Adam Zamora

Radny Eugeniusz dalej dopytywał – gdzie znajduje się biuro związku, kto stoi na jego czele, jakie ma obowiązki i kto fizycznie odpowiada za transport miejski.

Starosta powiedział, że dyrektorem związku jest Edyta Brzozowska, jego siedziba mieści się starostwie powiatowym w Zawierciu, jednak pragną ją przenieść do pałacu w Myszkowie, na którego remont pozyskano 700 000 złotych z Polskiego Ładu.

-Jeżeli chodzi o finanse związku – pochodzą one ze środków składkowych wszystkich należących do związku -stwierdził starosta.

Radny Bugaj wobec tego zapytał się czy umowy z dotychczasowymi operatorami sieci komunikacyjnej zostaną udostępnione radnym. Starosta twierdził, że o tym nie on decyduje, a dyrektor związku, jednak jeżeli kwestie formalno-prawne nie będą stały na przeszkodzie to nie widzi przeszkód w udostępnieniu takich dokumentów. Do dyskusji włączył się radny Rafał Kępski i stwierdził, że wypadałoby przesłać wszystkich radnym komplet dokumentów, ukazujących współpracę związku, powiatu z innymi gminami, aby każdy mógł zaznajomić się ze strukturą jego działania, co zapewne nie przyniosłoby na sesji dodatkowych pytań.

Starosta zarabia za dużo a pracuje za mało?

W trakcie II sesji Rady Powiatu podjęto uchwałę zatwierdzającą wynagrodzenie starosty. Z jej zapisu wynika, że wynagrodzenie sprawującego tę funkcję Piotra Kołodziejczyka będzie wynosiło 20 100 zł brutto. Zastrzeżenie do tej uchwały miał radny Eugeniusz Bugaj. Radny pytał czy kwota ta jest maksymalną czy pomniejszoną jaką może zabraniać starosta. A skąd takie pytanie? Radny stwierdził, że jeżeli w powiecie mają zasiadać etatowi członkowie zarządu, to część obowiązków starosty spadnie na ich ręce, a tym samym będzie miał on mniej pracy. Radny zaproponował, aby wynagrodzenie starosty oceniać obiektywnie w stosunku do nakładu jego pracy. Nie mniej uchwała określająca wynagrodzenie Piotra Kołodziejczyka została zatwierdzona większością głosów.

Powołanie Komisji Rady Powiatu w Myszkowie

Na posiedzeniu Rady Powiatu w Myszkowie powołano poszczególne komisje, ich skład prezentujemy poniżej:

Komisja Rewizyjna

Marlena Wiśniewska (Przewodniczący), Daniel Piedo (Wiceprzewodniczący) Eugeniusz Bugaj, Dorota Kaim-Hagar, Mariusz Morawiec, Sebastian Ruciński

Komisja Skarg Wniosków i Petycji

 Rafał Kępski (Przewodniczący), Marlena Wiśniewska (Wiceprzewodnicząca) Mariusz Karkocha, Marzena Kulak, Daniel Piedo

Komisja Finansów, Rozwoju i Rolnictwa

Marlena Wiśniewska (Przewodnicząca), Zdzisława Polak (Wiceprzewodnicząca), Eugeniusz Bugaj, Mariusz Karkocha, Izabela Masłoń, Katarzyna Miklas, Mariusz Morawiec, Rafał Kępski, Piotr Kołodziejczyk, Beata Jakubiec-Bartnik, Janusz Romaniuk, Agata Feret, Bożena Łapaj, Jakub Grabowski

Komisja Oświaty, Kultury, Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia

Daniel Piedo (Przewodniczący), Beata Jakubiec-Bartnik (Wiceprzewodnicząca) Eugeniusz Bugaj, Dorota Kaim-Hagar, Marzena Kulak, Izabela Masłoń, Katarzyna Miklas, Sebastian Ruciński, Zdzisława Polak, Agata Feret, Bożena Łapaj, Piotr Kołodziejczyk, Jakub Grabowski, Janusz Romaniuk



 

Przy powoływaniu Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej między radnymi już wybuchł spór. Przewodnicząca Rady Powiatu w Myszkowie na to stanowisko zaproponowała bowiem kandydaturę Marleny Wiśniewskiej.

-Pani przewodnicząca, ja wnioskuje o to, aby zgodnie ze statutem komisja spotkała się i przedstawiła swojego przewodniczącego. Tak było 5 lat temu, tak było zawsze i uważam, że przepisy się tutaj na tyle nie zmieniły żebyśmy odeszli od takiego trybu -mówił radny Rafał Kępski. Jego wypowiedź została jednak przerwana przez prawie że krzyczącą Przewodniczącą Rady. “Mówiła” ona:

-Do rzeczy panie radny, panie randy pierwsze ostrzeżenie, do rzeczy…

A kolejno zapytała się radnego proponuje jakiegoś kandydata na przewodniczącego komisji.

-To jest mój wniosek formalny, zgodnie ze statutem -odpowiedział radny Kępski.

Wobec tego przewodnicząca poddała wniosek pod głosowanie. Został on zatwierdzony, więc ogłoszony przerwę, na której nowo powołana Komisja Rewizyjna miała ze swojego grona wyłonić przewodniczącego. Po przerwie członkowie komisji ogłosili swojego kandydata w osobie Eugeniusza Bugaja. Przewodnicząca Rady Powiatu natomiast znowu zaproponowała kandydaturę Marleny Wiśniewskiej. Radny Kępski stwierdził jednak, że tak nie powinno być. Jego zdaniem komisja dokonała już wyboru kandydata i to on powinien zostać jej przewodniczącym, radny uważał bowiem, że tak wyglądało to w ostatnim głosowaniu, w 2018 roku i tak powinno zostać. Inna radna z kolei stwierdziła, że nie ma w statucie zapisu, że z wewnętrznego grona komisji powołuje się jej przewodniczącego, a rada nie może zaproponować swojego, a zatem nie jest określone jak powinno przebiegać głosowanie.

Radny Eugeniusz Bugaj natomiast popierał zdanie radnego Kępskiego, co to sposobu powoływania kandydatury.

-Ja jestem radnym 3 kadencję i zawsze był tak zwyczaj -twierdził radny Bugaj.

Co nie powinno nas już dziwić, jego wypowiedź również poganiała przewodnicząca rady powiatu…

Koniec końców wybory na przewodniczącego Komisji Rewizyjnej wygrała radna Marlena Wiśniewska 9 głosami poparcia i 8 sprzeciwiającymi się.

Reklama
Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ziuutekTreść komentarza: Monika Netwig nowa wspólniczka - siostra Marty Kolasy-Synowiec :)Data dodania komentarza: 27.03.2025, 22:39Źródło komentarza: Projekt „Park Paderewskiego” z nowym prezesem. Obwiniany o malwersacje zarząd zawieszonyAutor komentarza: ParanojaTreść komentarza: https://www.gazetamyszkowska.pl/artykul/3291,czy-kozieglowski-zeaos-wyludzal-falszywe-zaswiadczenia Nadeszło PO, i mamy co mamyData dodania komentarza: 25.03.2025, 20:39Źródło komentarza: Nauczyciele: to sparaliżuje szkoły i przedszkola! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Znamy historię Intergem. Firma posiada wielomilionowe długi, należała do (udziałowcy): Magdalena Szczepańczyk (żona prokurenta Kamila Szczepańczyka w DHD sp. z .o.o), Marcin Zając (prezes w DHD) i Marta Kolasa-Synowiec, później zastąpiona przez Kamila Szczepańczyka. W Krajowym Rejestrze Zadłużonych przy spółce Intergem jako dłużnicy pojawiają się też Marek Synowiec i Kamil Szczepańczyk. K. Szczepańczyk był w Intergem prokurentem, podobnie jak w DHD budującej Park Paderewskiego. Generalnie wygląda na to, że gdzie pojawią się w spółkach te nazwiska, to zostają po nich długi i upadłości. Opinie na gowark.pl o firmie formułowane przez byłych pracowników, wiele mówią: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,21541239Data dodania komentarza: 27.02.2025, 11:33Źródło komentarza: Projekt „Park Paderewskiego” z nowym prezesem. Obwiniany o malwersacje zarząd zawieszonyAutor komentarza: KarolTreść komentarza: Konfederacja domaga się likwidacji obowiązkowych składek ZUS. Czyli rozumiem, że jak dostaną raka to będą się leczyć za swoje, że jak ich kobieta będzie rodzić to zapłacą około 10.000 zł za poród. Za opiekę nad noworodkiem. Jak złamią np. nogę to też sobie zapłacą, chyba, że pójdą do znachora do będzie taniej ale bez znieczulenia. ha..ha Nic nie jest doskonałe ale jak w Ameryce bez opieki zdrowotnej nie chciałbym żyć.Data dodania komentarza: 27.02.2025, 10:30Źródło komentarza: Sławomir MENTZEN ODWIEDZIŁ Myszków i Zawiercie jako pierwszy z kandydatów J Autor komentarza: Dane do wiadomości redakcjiTreść komentarza: Dzień dobry, zapoznałem się z Pana artykułem na temat DHD w Zawierciu. Jesteśmy firmą wynajmującą luksusowe samochody w formule długoterminowej, i mieliśmy styczność z P. Zając oraz P. Szczepańczyk (spółka Intergem). Wynajmowali od nas łącznie 6 pojazdów: 2 x BMW X5, 2 x Mercedes GLE, BMW serii 5 oraz Audi A4. Pojazdy zostały ostatecznie odebrane z powodu zaległości przekraczających 3 miesiące. Sprawa w sądzie wygrana, mimo prawie 2-letniej batalii gdzie przesyłane były niezgodne z prawdą umowy i protokoły. Spółka nie spłaciła swoich zobowiązań mimo prowadzonej egzekucji komorniczej. Wystarczy przejrzeć wpis w KRS, oraz przejrzeć Krajowy Rejestr Długów. Kamil Szczepańczyk jest kilkukrotnie skazany prawomocnym wyrokiem sądu, dlatego nie może zasiadać w zarządzie ani prowadzić sp. z o. o., dlatego figuruje tylko jako prokurent. Kilkukrotnie byliśmy wzywani do prokuratury celem złożenia wyjaśnień o zależnościach biznesowych miedzy naszymi firmami. Pracownicy w Intergem z posiadanych informacji również pozostali bez ostatnich wypłat, opłaconych zaliczek na podatek dochodowy, zusów oraz pitów (polecam profil gowork Intergem).Data dodania komentarza: 27.02.2025, 09:35Źródło komentarza: Projekt „Park Paderewskiego” z nowym prezesem. Obwiniany o malwersacje zarząd zawieszonyAutor komentarza: DamianTreść komentarza: Kombinatorzy murem za kombinatorem brawooooooData dodania komentarza: 26.02.2025, 14:20Źródło komentarza: RUSZA AKCJA SAMORZĄDOWCY ZA TRZASKOWSKIM
Reklama
Reklama
Reklama