Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
wtorek, 24 grudnia 2024 18:20
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

ROZMÓW O BEZPIECZEŃSTWIE NIGDY DOŚĆ

(powiat myszkowski) Profilaktyka to istotny element pracy mundurowych. Policjanci często i regularnie spotykają się z różnymi grupami, by mówić o bezpieczeństwie. Zajęcia takie prowadzone są w szkołach na terenie całego powiatu. Ostatnio myszkowscy stróże prawa przyłączyli się również do kampanii „Safe in Poland”, która adresowana jest do uchodźców z Ukrainy.
Podziel się
Oceń

Policjanci z całego powiatu nie zwalniają tempa w działaniach profilaktycznych. Wciąż odbywają spotkania z dziećmi i młodzieżą z okolicznych szkół. Zbliżające się wielkimi krokami wakacje to dobry moment, by przypomnieć o tym co robić, by letnie zabawy były nie tylko przyjemne, ale również bezpieczne.

Z uczniami z Koziegłów spotykają się tutejsi dzielnicowi. W trakcie pogadanek informują młodzież o bezpieczeństwie na drodze, w domu, na podwórku i nad wodą. Młodszych uczą, jak prawidłowo przejść przez drogę, którą stroną jezdni należy się poruszać i jak prawidłowo korzystać z roweru.

- Dzielnicowi uczą też milusińskich, jak się zachować w kontaktach z osobami obcymi. Oprócz tego, dzielnicowi zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo w sieci. Policjanci wyjaśniają co to jest „hejtowanie” i jakie są konsekwencje prawne za stosowanie przemocy w Internecie. (…) Nie brakuje również informacji o odpowiedzialności prawnej za używanie szkodliwych używek i narkotyków. Wszystko po to, by wakacje były bezpieczne dla wszystkich – wylicza Komenda Powiatowa Policji w Myszkowie.

Podobne zajęcia i spotkania prowadzone są również w miejscowościach. W ostatnim czasie odbyły się one np. na Dotyku Jury w Myszkowie oraz szkołach podstawowych.

SAFE IN POLAND

Od czasu rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainie i napływie znacznej liczby uchodźców, policjanci spotykają się również z osobami, które uciekając przed wojną znalazły u nas schronienie. Dla nich polskie prawo i zagrożenia ze strony np. oszustów mogą być nieznane. Zagubione osoby, które znalazły się w niezwykle trudnej sytuacji życiowej mogą niestety paść ofiarą przestępstw. Aby ustrzec przed tym uchodźców, myszkowscy policjanci uczestniczą w kampanii „Safe in Poland”. To działania informacyjno-edukacyjne zainicjowane przez Śląską Policję.

- Kampania ma na celu ułatwienie uchodźcom funkcjonowanie w polskim społeczeństwie. Realizowana w trzech obszarach akcja dotyczy uchodźców, obywateli naszego kraju oraz policjantów. Aktualnie realizowany pierwszy etap kampanii, skierowany jest do uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie naszego województwa – wyjaśnia myszkowska Policja. (es) Foto: KPP Myszków


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: oloTreść komentarza: ale co złego zrobiła Ania Rybicka? tutaj to już raczej przesadziliście. Wygląda to tak, jakby wskazywała, lekko ironicznie, temu "Patryk Ka", że Bartosz jest z Zawiercia (wiec po co wysyłać go do Kanady)Data dodania komentarza: 23.12.2024, 10:44Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: XyzTreść komentarza: Zawierciański SOR to patologia i piszę to jako mieszkaniec Zawiercia, który miał do czynienia z nikiData dodania komentarza: 20.12.2024, 01:01Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: RealTreść komentarza: Precz z hejtem. Internetowi hejterzy to tchórze. Za maską internetu obrażają. Tylko to potrafią - taka forma dowartościowania się.Data dodania komentarza: 19.12.2024, 20:49Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: Anna KowalskaTreść komentarza: Świetny artykuł! Umowy o dzieło często są mylone z umowami zlecenia, co powoduje wiele niejasności dla freelancerów. Warto wiedzieć, że można wystawiać faktury VAT bez własnej firmy, co znacznie ułatwia prowadzenie działalności. Polecam przeczytać więcej na ten temat tutaj: https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/Data dodania komentarza: 16.12.2024, 11:47Źródło komentarza: Nowe przepisy mają zmienić sytuację, w jakiej znaleźli się ludzie zatrudnieni przez platformy cyfrowe. Wprowadzają domniemanie stosunku pracyAutor komentarza: abcTreść komentarza: no cóż zrobić, lata lecą, kilkadziesiąt lat przemian, a edukacja w Polsce, haha, leży... ważniejsze są tik toczki i pół dnia z nosem w smartfonie.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 08:43Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Mamy rok 2024, jak Pan (lub Pani) raczył odszukać w historii, bank działa od 1991r, to już 33 lata, czyli kilkadziesiąt. W dla liczb w przedziale 20-90 liczebniki główne wszystkie można nazwać, że to jest "kilkadziesiąt". Ale nie każdy, haha, to zrozumie. PozdrawiamyData dodania komentarza: 26.11.2024, 09:11Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!
Reklama
Reklama