Na Dni Otwarte przybyło wielu mieszkańców Poręby i byłych pracowników FUM Poręba.
Prezes firmy Blachmix Piotr Małucha poinformował, że obecnie realizowane są remonty maszyn, a jego firma dąży do odbudowy zakładu w Porębie i utrzymania produkcji tokarek.
Firma planuje stworzenie w FUM Poręba centrum modernizacji i remontu różnego rodzaju maszyn, a dzięki podpisanej z Rafmet S.A. umowie licencyjnej uzyskała prawo do produkcji pod marką „Poręba 1798” tokarek kłowych typu TRP, TR oraz TCG.
Prezes ZPHU Blachmix mówił również, że docelowo w firmie pracować będzie ok. 80 osób, w tym byli wykwalifikowani pracownicy FUM Poręba.
Warto dodać, że 21 stycznia br. Fabryka Obrabiarek Rafmet S.A. kupiła pełną dokumentację obrabiarek FUM Poręba, a także znak towarowy „Poręba 1798” i od tej pory stała się jej właścicielem. Rafmet szczególny nacisk będzie kładł na rozwój sterowanych numerycznie superciężkich, ciężkich i średnich tokarek kłowych dwu-, trzy- i czteroprowadnicowych typu TCE, TCF i TRB, a także ciężkich tokarek pływowych typu TZL oraz tokarek ze skośnym łożem typu TOK. (ek)
Aktualizacja z 22.09.2021:
AFERA FUM PORĘBA: OSKARŻONY BYŁY PREZES
(Poręba, Częstochowa) Jak informuje Prokuratura Regionalna w Katowicach 13 września do Sądu Okręgowego w Częstochowie trafił akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi P., byłemu Prezesowi FUM Poręba i Magdalenie M., oskarżonym o oskarżonym o czyny z art. 296 § 1 § 2 i § 3 kk, art. 300 § 1 i 3 kk i art. 300 § 2 kk w zw. z art. 308 kk w zw. z art. 11 § 2 kk w zw. z art. 12 § 1 kk oraz z art. 586 ksh. Jednocześnie Prokuratura Regionalna w Katowicach I Wydział do Spraw Przestępczości Gospodarczej zawiadamia w swoim komunikacie wszystkich poszkodowanych, zainteresowanych śledztwem, które toczyło się pod sygnaturą RP I Ds.1.2017.
Więcej o toczącym się śledztwie w najnowszym Kurierze Zawierciańskim nr 39 z 24.09.2021
Napisz komentarz
Komentarze