151 nowych przypadków zachorowań
Kolejni mieszkańcy zostali zakażeni koronawirusem- czytamy w komunikacie: 112 pracowników kopalń, młoda mieszkanka powiatu wodzisławskiego, 6 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 64, najmłodszy 30 lat), starszy mieszkaniec Rybnika, 2 mieszkańców Orzesza (kobieta i mężczyzna w sile wieku), starsza mieszkanka Tarnowskich Gór, 9 mieszkańców Katowic (najstarszy 83, najmłodszy 37 lat), 5 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (najstarszy 87, najmłodszy 30 lat), mieszkanka Gliwic w sile wieku, 2 mieszkańców Żor (kobieta i mężczyzna w średnim wieku, mieszkaniec Orzesza w średnim wieku, mieszkaniec Ornontowic w średnim wieku, 3 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (młoda kobieta i 2 mężczyzn: w sile wieku oraz w średnim wieku), 2 mieszkańców Rybnika (młody i w sile wieku), mieszkaniec Chorzowa w średnim wieku, mieszkaniec powiatu bielskiego w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu gliwickiego (nastolatek i mężczyzna w sile wieku).
Górnicy nie chcą zamknięcia kopalń!
Szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności" Dominik Kolorz i przewodniczący „S" w Polskiej Grupie Górniczej Bogusław Hutek zwrócili się do premiera Mateusza Morawieckiego o wycofanie decyzji resortu aktywów państwowych w sprawie zamknięcia kopalń PGG na trzy tygodnie. Związkowcy chcą, aby premier objął górnictwo osobistym nadzorem. W ich ocenie ministrowi aktywów państwowych Jackowi Sasinowi brakuje w tym zakresie podstawowych kompetencji.
– Prezydium Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność" i Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ „Solidarność" w Polskiej Grupie Górniczej kategorycznie domagają się natychmiastowego wycofania decyzji wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina o wstrzymaniu od 9 czerwca na trzy tygodnie wydobycia w 10 kopalniach PGG. Realizacja tej decyzji w praktyce doprowadzi do trwałego zamknięcia tych zakładów i upadłości likwidacyjnej Polskiej Grupy Górniczej – napisali Dominik Kolorz i Bogusław Hutek w stanowisku skierowanym do szefa rządu 8 czerwca.
Napisz komentarz
Komentarze