Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
poniedziałek, 25 listopada 2024 15:17
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Nowoczesne firmy produkujące meble w Polsce

W 2019 r. przemysł meblarski w Polsce zanotował 2 miejsce na świecie w rankingu eksporterów mebli. Na obszarze Europy, Polska zajęła w tym rankingu pierwsze miejsce. Oznacza to, że większość produkcji meblarskiej wysyłana jest za granicę, głównie do Niemiec, Czech, Wielkiej Brytanii, Francji oraz Holandii. Nowoczesne firmy produkujące meble w Polsce cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem zagranicznego odbiorcy indywidualnego i instytucjonalnego. Ceni się je przede wszystkim za jakość produktów, terminowość dostaw oraz elastyczność umów.
Podziel się
Oceń

Nowoczesne firmy meblarskie w Polsce

Okres pandemii pierwotnie wydawał się czasem spodziewanych strat. Tymczasem zarówno rok 2020 jaki 2021 osiągnęły prawie górny pułap swoich możliwości wytwórczych i to zarówno na rynek polski jak i zagraniczny. Jednak ograniczenia, jakie spotkały cały świat produkcji, skutkowały spadkiem zbytu produktów. Uruchomienie pomocy rządowej przywróciło branży meblarskiej płynność, co pomogło odrobić straty z głębokiej zapaści pandemicznej.

Eksport wypoczynków i mebli tapicerowanych

Polska produkcja na eksport charakteryzuje się przede wszystkim zasobem nowoczesnych mebli wypoczynkowych. Są to głównie meble tapicerowane przeznaczone do salonu: narożniki, sofy, fotele oraz krzesła. Surowcem do tapicerowania są tkaniny, ale też skóry oraz tkaniny skóropodobne o dowolnej strukturze i kolorystyce. O wyborze konkretnych surowców decyduje popyt i specyfika danego rynku za granicą. Firmy meblarskie z długoletnim doświadczeniem w eksporcie są w stanie błyskawicznie dostosować cechy swojej produkcji do zmieniających się upodobań.

Firma obecna od lat na rynku, sprawdzona wielokrotnie przez swoich odbiorców, posiada dodatkowy przywilej, jakim jest samodzielne kształtowanie tego rynku. Dobre rozeznanie w trendach umożliwia do pewnego stopnia sterowanie nimi i daniem sobie czasu, gdy konieczne jest dostosowanie produkcji do zmian estetycznych w danym regionie.

Meble kontraktowe do wnętrz komercyjnych

Ważną częścią rynku meblarskiego w Polsce, przy tak dużej konkurencyjności i zróżnicowanej ofercie jest produkcja mebli kontraktowych, przeznaczonych do wnętrz komercyjnych: hoteli, restauracji oraz biur. Specyfika rynku znacznie skróciła drogę od meblującej się instytucji do wytwórcy mebli. Nie potrzebuje już pośredników. Nowoczesna firma produkcji mebli sama jest w stanie zadbać o kontrakty z odbiorcami instytucjonalnymi, odpowiadając na ich zapotrzebowanie.

Meble tapicerowane to największa część produkcji. Ich design oraz kolorystyka wpisuje się w hotelowe trendy, które preferują kilka rodzajów tkaniny oraz zamknięty zbiór kolorów. Bardziej urozmaiconej oferty oczekują restauracje, zarówno kształty jak i kolorystyka jest tu znacznie obfitsza.

Wszystkie meble dla tych odbiorców muszą charakteryzować się jednak niezwykle wysoką jakością i solidnością wykonania. To meble, które muszą w idealnej postaci spełniać swoją funkcję przez wiele lat. Tylko doświadczone firmy meblarskie są w stanie spełnić wszystkie wygórowane oczekiwania branży hotelarskiej i gastronomicznej.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Pytający mieszkańcy to rynsztok ? Kim jest ten gość ?Data dodania komentarza: 24.11.2024, 08:24Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: Zdzichu z PKSTreść komentarza: Klatka schodowa i winda w szpitalu za milionów🫢To może pan Jorg poszuka jeszcze lekarzy. Myszy plotkują, że zaden lekarz dyzurujacy na OIOM nie zgodzi się na dyzury w Zawierciu nawet za podwójną ustawkę. Ciekawe dlaczego? 🤦Data dodania komentarza: 22.11.2024, 00:21Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: AntoninaTreść komentarza: Link do sierpniowej sesji z podsumowaniem przez Burmistrza Spyrę osób pytających i komentujących "porębską fuszerkę": https://esesja.tv/transmisja/56596/iii-sesja-rady-miasta-poreba-w-dniu-poniedzialek-26-sierpnia-2024.htm?fbclid=IwY2xjawGqe_hleHRuA2FlbQIxMAABHa763Pf-UB0IP7jKvX85vrHIGEj6BIU6VRn-eYwS-KEDoD2VFPrHsVLb-g_aem_fu2tMvmzUA76ESLBrZyoRw Godzina 11.25 lub 2 godzina 8 minuta sesji. Oceńcie to sami.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 09:26Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: JustinTreść komentarza: Po tej wypowiedzi Spyry można stwierdzić, że jak pojedzie do McDonalds to nie musi brać słomki do napoju, wyciągnie ją sobie z butów.Data dodania komentarza: 20.11.2024, 08:11Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: AlaTreść komentarza: Przesłuchałam sesję z sierpnia, Burmistrz rzeczywiście nazwał mieszkańców "poziomem rynsztoka" pytających o jego wątpliwe postępy w budowie Agory. Prawdziwy "burak" można rzec.Data dodania komentarza: 19.11.2024, 14:07Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: MadziolubTreść komentarza: Widzę, że Szemla już 3 raz przekłada składanie ofert. Czyżby potencjalni wykonawcy ciągle go punktowali ? Taki "fachowiec" ? Tylko od czego ?Data dodania komentarza: 16.11.2024, 14:41Źródło komentarza: NASI INFORMATORZY: TEN PRZETARG MOŻE WYGRAĆ TYLKO JEDNA FIRMA!
Reklama
Reklama