Takie wózki ponownie pojawią się nie tylko w Zawierciu, ale również w całym województwie, kraju i… na całym świecie, ponieważ wznowienie publicznej działalności przez Świadków Jehowy ma charakter globalny.
„Dzięki tego rodzaju publicznej działalności prowadzonej w poprzednich latach, wiele osób już doznało pocieszenia i poznało wspaniałą nadzieję jaką daje Bóg. Dlatego powrót do takich rozmów i bezpośrednich kontaktów z mieszkańcami daje nam wiele radości” – napisali Adam i Agnieszka, biorący udział w tej działalności. „Dzięki temu możemy też poznawać nowych ludzi. Jest to nasz osobisty wkład w niesieniu duchowej pomocy osobom, które tego obecnie potrzebują” – dodają Adam i Agnieszka.
Ta chrześcijańska organizacja powraca do publicznej formy działalności po raz pierwszy od marca 2020 roku, kiedy to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnych społeczności zawieszono wszystkie osobiste formy kontaktu i zamieniono je na zdalne formy.
Świadkowie Jehowy z Zawiercia ponownie planują stanąć z wózkiem w centrum miasta. Oprócz tego lokalni przedstawiciele tego wyznania wznawiają bezpłatne, indywidualne kursy biblijne oraz odwiedziny u osób, które zaprosiły ich do swoich domów. To dokładnie dwa miesiące po tym, gdy Świadkowie ponownie zaczęli spotykać się w swoich miejscach spotkań zwanych Salami Królestwa.
"Minęło ponad dwa lata, od momentu gdy kierując się względami bezpieczeństwa zawiesiliśmy wszelkie formy działalności publicznej. Chociaż rozumiemy, że pandemia jeszcze całkowicie się nie skończyła, wykorzystujemy dostępne możliwości. Wchodzimy w etap uczenia się życia w nowych okolicznościach” – mówi Piotr Jarząbek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy.
„Z prawdziwą radością wracamy do publicznej działalności przy wózkach z literaturą. Jesteśmy jednak świadomi zagrożeń, które wciąż istnieją, dlatego w tej chwili nie wznawiamy jeszcze działalności od domu do domu”.
Dostępność dla przechodniów jest częścią publicznej działalności Świadków Jehowy w Polsce od prawie 10 lat, bo od 2013 roku. Chociaż ta forma działalności pojawiła się najpierw w dużych metropoliach, to szybko przyjęła się również w mniejszych miejscowościach. Świadków Jehowy można spotkać na lokalnych dworcach kolejowych i autobusowych, placach i głównych ulicach miast i miasteczek.
"W czasie pandemii brakowało nam rozmów z ludźmi. A teraz mamy wózki z literaturą!” – mówi Jolanta, uczestnicząca w tej działalności”. Zauważyłam, że inni też potrzebują rozmów
i kiedy się uśmiechnę, przyjaźnie spojrzę, bardzo ich to zachęca - przystają i chcą rozmawiać o tym, co się teraz dzieje na świecie. Sądzę, że plakaty zamieszczone na wózkach wzbudzają wiele ciekawości i mają optymistyczne brzmienie. Dużo radości i satysfakcji daje mi to, że to co ludzie mogą wziąć do przeczytania i dowiedzieć się z Biblii jest autentyczne i daje prawdziwą nadzieję".
Aby dowiedzieć się więcej o Świadkach Jehowy, ich historii, wierzeniach i działalności, odwiedź ich oficjalny serwis internetowy jw.org, zawierający treści w ponad 1000 języków.
Czy wiesz, że…
W 239 krajach jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 119 000 zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą około 113 000 wyznawców.
Napisz komentarz
Komentarze