Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 stycznia 2025 12:06
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Złoty Krzyż Zasługi dla Burmistrza Koziegłów Jacka Ślęczki. Czy zasłużył?

14 września w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Burmistrz MiG Koziegłowy Jacek Ślęczka podczas uroczystości przekazania odznaczenia

Źródło: GIM Koziegłowy

Podziel się
Oceń

"Odznaczenie państwowe są nadawane osobom zasłużonym w różnych dziedzinach życia społecznego, pracy zawodowej, działalności społecznej i zasłużonym dla Rzeczypospolitej Polskiej. Za zasługi w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce Złotym Krzyżem Zasługi został odznaczony Burmistrz Miasta i Gminy Koziegłowy Jacek Ślęczka" -to oficjalne wytłumaczenie powodów, dla których odznaczenie dostał burmistrz Jacek Ślęczka. Ale faktycznie burmistrz Koziegłów zasłużył w oczach mieszkańców na to odznaczenie? Najlepiej, gdyby wypowiedzieli się w komentarzach. 

Naszym zdaniem Jacek Ślęczka to postać wielowymiarowa. Rządzi długo, gmina pod jego rządami ma zadbane szkoły, obiekty publiczne. Ale jednocześnie w placówkach szkolnych bez żenady spożywa się wódkę. Na szczęście nie uczniowie, nie podczas lekcji, ale podczas dożynek, jak ostatnio w Cynkowie. Na oczach, przy milczącej naszym zdaniem akceptacji, bo nie reagowała, Śląskiej Kurator Oświaty Urszuli Bauer. 

Gmina Koziegłowy ma bardzo zadbane drogi, zwłaszcza w Cynkowie. Tam układ rodzinno-polityczny dba nie tylko o drogi, ale nawet o pole (działka 89 w Krusinie) starosty z tej wsi. Mieszkańcy Rosochacza, choć to ta sama gmina, o takich drogach mogą tylko pomarzyć.   Przy jednej z nich mieszka 92 letni Walenty Chachulski, który od kilku lat pisze do teraz odznaczonego burmistrza, nawet do Prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie swojej ulicy, że się kurzy. Pesel pana Chachulskiego nie daje wielu podstaw do optymizmu, że doczeka takiej drogi, jakie  są do pól w Cynkowie, nie mówiąc nawet o tych głównych we wsi. 

Burmistrz Ślęczka bardzo dba o rynek, skwerki, przedszkola, o szkołach już pisaliśmy. Ale żadna z tych placówek, żaden z domów w Koziegłowach nie ma kanalizacji. Po 1989 roku gdy doszło do upadku PRL, po pierwszych częściowo wolnych wyborach 4 czerwca 1989r powstał rząd Tadeusza Mazowieckiego i Polska zaczęła się rozwijać. W 1991 roku po raz pierwszy wybraliśmy władze lokalne, w Koziegłowach od 2002 roku rządzi Jacek Ślęczka, choć coraz częściej mniej bardziej otwarcie mówi się, że to rządy coraz mniej samodzielne. Że faktycznym szefem w gminie jest Joanna Kołodziejczyk, oficjalnie "tylko" Przewodnicząca Rady MiG Koziegłowy" Gdy jej syn, obecnie starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk (PiS) był przez kilka lat w Koziegłowach zastępcą burmistrza Ślęczki. 

Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi burmistrz MiG Koziegłowy Jacek Ślęczka przez prawie 21 lat rządzenia nie zrobił tego, co w tym czasie zrobili włodarze większości gmin w Polsce. Nie wybudował kanalizacji. W ostatnich latach był mały postęp, gmina podłączyła się do oczyszczalni w gminie Poraj, w Żarkach Letnisko, działa gminna oczyszczalnia, ale od lat bez kanalizacji. Pierwszy jej odcinek dopiero się buduje, ale ilość przyłączonych domów w Koziegłowach jeżeli nie wynosi zero, to niewiele więcej.

Z kanalizacją (a raczej jej brakiem) wiąże się ciekawa historyjka, którą wywołaliśmy jako dziennikarze w 2014 roku:

Było to wydarzenie w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych. Kolejny raz wygrał je wtedy Jacek Ślęczka. I kolejne. Teraz żyjemy wyborami parlamentarnymi zaplanowanymi na 15 X 2023. O ile PiS kolejny raz nie złamie Konstytucji RP i wyborów pod byle pretekstem nie odwoła.  Ale o ile się odbędą, to już chwilę po nich zaczniemy się przygotowywać do wyborów samorządowych. Powinny być teraz, miedzy wrześniem a listopadem, ale PiS je przełożył, oczywiście też naruszając Konstytucję RP, bezprawnie wydłużając ponad 5 lat kadencje samorządów. 

Wiosną 2023, gdzieś w kwietniu, wybory samorządowe chyba będą i bardzo ciekawe czy wystartuje w nich o fotel burmistrza Koziegłów Jacek Ślęczka, właśnie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Bo równie się o tym, mówi, że wystartuje albo nie, z przewagą na NIE. Że Pałac Koziegłowski ustalił, że wystarczy i teraz już czas na syna pani Kołodziejczyk. Jak ta będzie i wygra, ciekawe czy wódka będzie na gminnych imprezach już w każdej szkole, nie tylko  Cynkowie?

Zachęcamy do dyskusji: Burmistrz Jacek Ślęczka zasłużył na Złoty Krzyż Zasługi czy nie? 

Ankieta: Złoty Krzyż Zasługi dla Burmistrza Koziegłów Jacka Ślęczki. Czy zasłużył?

14 września w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Wśród odznaczonych burmistrz MiG Koziegłowy Jacek Ślęczka, którzy rządzi gminą od 2002 roku. Czy zdaniem mieszkańców gminy zasłużył na to odznaczenie?

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FelicjanTreść komentarza: Ta zgraja to ruskie zagrożenie dla Polski, gorsze niż PIS.Data dodania komentarza: 19.01.2025, 07:59Źródło komentarza: Wybory Prezydenckie-Sławomir Mentzen: Myszków 13:00 Zawiercie 14:00Autor komentarza: emerytTreść komentarza: Śmieci, woda i jeszcze dobijcie człowieka podatkiem !Humanitarna władza wprowadza ulgi ! Nie w Porębie !Jeden ma tysiące pensji a drugi chudą ręcinę i płacą tak samo to MORALNE ? Czym dla burmistrza jest 40zł a dla rencisty .Syty głodnego nie zrozumie !!!!!!!1 i co gorsze nie pomoże.Data dodania komentarza: 9.01.2025, 23:51Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: AlojzTreść komentarza: Moja ciotka która tam mieszkała opowiadała że Niemcy lezeli na polach zabici i było ich więcej jak 19, część trupów zakopali głeboko w lesie żeby w odwecie nie spalono wsiData dodania komentarza: 3.01.2025, 16:22Źródło komentarza: Akcja partyzantów w Podlesicach w 1944 rokuAutor komentarza: koloTreść komentarza: ależ naiwność...Data dodania komentarza: 3.01.2025, 13:49Źródło komentarza: CMC ZWALNIA W ZAWIERCIU. A HUTA W CZĘSTOCHOWIE MA WZNOWIĆ PRODUKCJĘAutor komentarza: podpisTreść komentarza: dobra, skończ już lobbysto elementalu, dostaliście zgodę, wybudowaliście zakład, działa. I bez tego ''trzepiecie'' miliardy przychodów rocznie i jeszcze płaczecie, gdy pojawiają się prośby o zmniejszenie uciążliwości dla okolicy. Dla was to byłby niewielki koszt aby coś zmienić, ale musicie się stawiać bo przecież ''Dajecie miejsca pracy i podatki'' więc wam wszystko wolno? Przydałoby się z waszej strony mniej zadufania i więcej współpracy! Stać wasData dodania komentarza: 3.01.2025, 11:03Źródło komentarza: CMC ZWALNIA W ZAWIERCIU. A HUTA W CZĘSTOCHOWIE MA WZNOWIĆ PRODUKCJĘAutor komentarza: Konsultacje , konsultacje baju baju.Treść komentarza: Z tymi konsultacjami społecznymi to będzie jak np. ze Strzępiarką na terenie CMC w Zawierciu. Jak uruchamiano około 20 lat temu to miała pracować tylko do godziny 16 żeby ludzie jako tako mieli trochę spokoju. Teraz od dobrych ok.10 lat już pracuje do godziny 22 a sortownie całą dobę. Od Wart po ulicę Łośnicką jaka jest odległość od zabudowań ? Jest tam chociaż JEDEN ekran akustyczny ?Data dodania komentarza: 3.01.2025, 08:58Źródło komentarza: ELEMENTAL CHCE WYBUDOWAĆ WIATRAKI W MRZYGŁODZIE. FIRMA ŻĄDA ZGODY RADNYCH DO KOŃCA GRUDNIA
Reklama
Reklama