Palety przemysłowe mają tą przewagę nad europaletami, że występują w różnych rozmiarach. Tym samym dają większe możliwości jeżeli chodzi o ich rozłożenie na danej powierzchni. Kiedy warto je wykorzystać?
Sprawdzą się m.in. w przypadku transportu cięższych ładunków
Palety przemysłowe, które można spotkać także pod nazwą przemysłówki, to drewniane nośniki na płozach lub o ramowej konstrukcji, które wyróżniają się względnie wysoką nośnością. Z tego względu mogą być one wykorzystywane do transportowania ciężkich towarów, do jakich należą m.in. te z branży budowlanej.
To jak ciężkie ładunki można na nich przewozić, będzie zależeć od ich dokładnej konstrukcji, a także rozmiaru. Ten może być różny. Spotyka się zarówno przemysłówki większe od europalet, jak mniejsze. Oczywiście dostępne są też takie, które są w dokładnie takim samym rozmiarze. Wtedy też mówi się o paletach europodobnych,
Zastosowanie przemysłówek o 1200 milimetrach długości i 800 milimetrach szerokości na pewno sprawdzi się wtedy, firma dysponuje też europaletami. Oba rodzaje nośników będą bowiem wtedy ze sobą kompatybilne, co ułatwi ich rozmieszczanie na powierzchni naczepy.
Na rynku dostępne są też nieco szersze palety – np. takie o szerokości 1000 minimetrów i długości 1200 milimetrów. Te dają możliwość sprawnego przewożenia jeszcze większych towarów, co sprawdza się m.in. w branży papierniczej czy też w przemyśle motoryzacyjnym.
Wykorzystuje się je także w magazynowaniu
Palety nazywane przemysłówkami znajdują szerokie zastosowanie także w magazynowaniu. Podobnie jak w przypadku transportu, są one cenione w składowaniu za swoją wysoką ładowność, a także dostępność w różnych rozmiarach.
Nie każdy wie, że palety te, tak samo jak europalety, w trakcie procesu produkcji, można poddawać dodatkowej obróbce ISPM 15. Dla osób niewtajemniczonych, jest to standard, który zapewnia nośnikom fitosanitarność. W trakcie specjalnej obróbki, są one poddawane m.in. procesowi suszenia. Takie palety przemysłowe mogą być wykorzystywane w transporcie oraz magazynowaniu właściwie na całym świecie.
Przemysłówki warto wykorzystywać przede wszystkim w przypadku, kiedy firma nie chce inwestować w europalety. Te bywają bowiem znacznie droższe, za sprawą tego, że są wymienne oraz posiadają specjalny certyfikat. Warto zwrócić uwagę na to, że w praktyce wybór tańszej alternatywy nie zawsze musi być gorszy. Przemysłówki również są produkowane z mocnego drewna i jak najbardziej nie muszą być jednorazowe. Poza tym nie można zapomnieć o tym, że występują one także w innych rozmiarach, a nawet u niektórych dostawców istnieje możliwość zamówienia ich w rozmiarze niestandardowym.
Sprawdź pełną ofertę PolskieOpakowania.com - dystrybutor palet drewnianych, plastikowych
Napisz komentarz
Komentarze