Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 1 lutego 2025 12:39
Reklama
Reklama

Palety przemysłowe – kiedy warto je wykorzystać?

Do najczęściej wykorzystywanych nośników należą europalety oraz palety przemysłowe. Służą one w całej branży TSL, na którą składają się transport, spedycja i logistyka. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne i szybkie przewożenie towarów, a także sprawne ich załadowanie i rozładowanie z naczepy.
Podziel się
Oceń

Palety przemysłowe mają tą przewagę nad europaletami, że występują w różnych rozmiarach. Tym samym dają większe możliwości jeżeli chodzi o ich rozłożenie na danej powierzchni. Kiedy warto je wykorzystać?

Sprawdzą się m.in. w przypadku transportu cięższych ładunków

Palety przemysłowe, które można spotkać także pod nazwą przemysłówki, to drewniane nośniki na płozach lub o ramowej konstrukcji, które wyróżniają się względnie wysoką nośnością. Z tego względu mogą być one wykorzystywane do transportowania ciężkich towarów, do jakich należą m.in. te z branży budowlanej.

To jak ciężkie ładunki można na nich przewozić, będzie zależeć od ich dokładnej konstrukcji, a także rozmiaru. Ten może być różny. Spotyka się zarówno przemysłówki większe od europalet, jak mniejsze. Oczywiście dostępne są też takie, które są w dokładnie takim samym rozmiarze. Wtedy też mówi się o paletach europodobnych,

Zastosowanie przemysłówek o 1200 milimetrach długości i 800 milimetrach szerokości na pewno sprawdzi się wtedy, firma dysponuje też europaletami. Oba rodzaje nośników będą bowiem wtedy ze sobą kompatybilne, co ułatwi ich rozmieszczanie na powierzchni naczepy.

Na rynku dostępne są też nieco szersze palety – np. takie o szerokości 1000 minimetrów i długości 1200 milimetrów. Te dają możliwość sprawnego przewożenia jeszcze większych towarów, co sprawdza się m.in. w branży papierniczej czy też w przemyśle motoryzacyjnym.

Wykorzystuje się je także w magazynowaniu

Palety nazywane przemysłówkami znajdują szerokie zastosowanie także w magazynowaniu. Podobnie jak w przypadku transportu, są one cenione w składowaniu za swoją wysoką ładowność, a także dostępność w różnych rozmiarach.

Nie każdy wie, że palety te, tak samo jak europalety, w trakcie procesu produkcji, można poddawać dodatkowej obróbce ISPM 15. Dla osób niewtajemniczonych, jest to standard, który zapewnia nośnikom fitosanitarność. W trakcie specjalnej obróbki, są one poddawane m.in. procesowi suszenia. Takie palety przemysłowe mogą być wykorzystywane w transporcie oraz magazynowaniu właściwie na całym świecie.

Przemysłówki warto wykorzystywać przede wszystkim w przypadku, kiedy firma nie chce inwestować w europalety. Te bywają bowiem znacznie droższe, za sprawą tego, że są wymienne oraz posiadają specjalny certyfikat. Warto zwrócić uwagę na to, że w praktyce wybór tańszej alternatywy nie zawsze musi być gorszy. Przemysłówki również są produkowane z mocnego drewna i jak najbardziej nie muszą być jednorazowe. Poza tym nie można zapomnieć o tym, że występują one także w innych rozmiarach, a nawet u niektórych dostawców istnieje możliwość zamówienia ich w rozmiarze niestandardowym.

Sprawdź pełną ofertę PolskieOpakowania.com - dystrybutor palet drewnianych, plastikowych

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
J Autor komentarza: Jarosław Mazanek-autorTreść komentarza: Miło, że ciągle jestem uważany za młodego człowieka. Zgadzam się, że faszyzm "utrwalony w świadomości" to głownie faszyzm niemiecki i to rozumiany błędnie nie przez pryzmat ideologii faszystowskiej, ale do czego to doprowadziło. Postrzeganie przez pryzmat skutków. Ale faszyzm to przecież Włochy Mussoliniego (stąd nazwa), ideologia której -żeby nie rozwodzić się zbyt szeroko- cechami wyróżniającymi są kult wodza, poczucie wyższości jednego narodu, konieczność posiadania wroga (Żydzi, Romowie, geje i lesbijki). Bo zdrowy naród "to tylko jedna płeć: mężczyzna i kobieta". Niezbyt trudna zagadka, kto to ostatnio powiedział. Pan myli faszyzm z nazizmem. Pozdrawiam serdecznieData dodania komentarza: 23.01.2025, 09:59Źródło komentarza: FASZYZM. Czy wolno tak mówić o jego partii? Kaczyński kontra MazanekAutor komentarza: AndrzejTreść komentarza: Pan Mazanek jest zbyt młody aby pamiętać co to jest faszyzm w wydaniu niemieckim, jaki utrwalił się w świadomości Polaków. Oskarżanie jakiejś partii, że jest faszystowska jest bez wątpienia nadużyciem, wynikającym z braku wiedzy i lewackie konotacje Pana Mazanka. Lewicowość/komunizm jest najbardziej zbrodniczym systemem w dziejach świata, bo pochłonął najwięcej ofiar w różnych krajach świata. Szkoda, że wiedza historyczna u Pana redaktora Mazanka, jest tak mizerna.Data dodania komentarza: 22.01.2025, 13:28Źródło komentarza: FASZYZM. Czy wolno tak mówić o jego partii? Kaczyński kontra MazanekAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Dlaczego wiekszosc artykulow z waszego portalu jest niezwiazana z Zawierciem? Wiekszosc kontentu nie jest zwiazana z Zawierciem, lecz z Myszkowem lub Czestochowa. Rozumiem, ze wasza siedziba jest w Myszkowie, ale to jest Kurier Zawiercianski, nie Myszkowski. PozdrawiamData dodania komentarza: 21.01.2025, 19:00Źródło komentarza: TAK PRZEBUDOWALI ULICĘ, ŻE ZNIKNĘŁY WSZYSTKIE MIEJSCA PARKINGOWE. MIESZKAŃCY MÓWIĄ ŻE ULICA UMIERAAutor komentarza: FelicjanTreść komentarza: Ta zgraja to ruskie zagrożenie dla Polski, gorsze niż PIS.Data dodania komentarza: 19.01.2025, 07:59Źródło komentarza: Wybory Prezydenckie-Sławomir Mentzen: Myszków 13:00 Zawiercie 14:00Autor komentarza: emerytTreść komentarza: Śmieci, woda i jeszcze dobijcie człowieka podatkiem !Humanitarna władza wprowadza ulgi ! Nie w Porębie !Jeden ma tysiące pensji a drugi chudą ręcinę i płacą tak samo to MORALNE ? Czym dla burmistrza jest 40zł a dla rencisty .Syty głodnego nie zrozumie !!!!!!!1 i co gorsze nie pomoże.Data dodania komentarza: 9.01.2025, 23:51Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: AlojzTreść komentarza: Moja ciotka która tam mieszkała opowiadała że Niemcy lezeli na polach zabici i było ich więcej jak 19, część trupów zakopali głeboko w lesie żeby w odwecie nie spalono wsiData dodania komentarza: 3.01.2025, 16:22Źródło komentarza: Akcja partyzantów w Podlesicach w 1944 roku
Reklama
Reklama