Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 17 września 2024 07:52
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Anna Wyszkoni i Lady Pank na Dniach Ogrodzieńca

Piątek i sobota czyli 2.08 i 3.08.2024 to gorące dni w Gminie Ogrodzieniec. W piątek od godz. 17:00 zabawy i koncerty przed budynkiem MGOKiS na Skwerze Wolności w Ogrodzieńcu. A w sobotę od 14:00 moc atrakcji na Podzamczu Zamku Ogrodzienieckiego.
Podziel się
Oceń

PIATEK 2.08.2024 na Skwerze Wolności w Ogrodzieńcu Dni Gminy Ogrodzieniec rozpocznie Burmistrz Anna Pilarczyk.

Anna Pilarczyk Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec

Impreza na Skwerze Wolności to przede wszystkim możliwość poznania dorobku i talentów lokalnych artystów. Dlatego zobaczymy m. in. występ Angeli Wawrzyk-Koszyckiej.

Angela Wawrzyk-Koszycka i Krzysztof Koszycki. Pani Angela ma zespół Aspergera, schorzenie ze spektrum autyzmu. Są małżeństwem. Mają wiele wspólnych pasji. Przede wszystkim – rękodzieło. „W tak żywej osobowości nie da się ukryć czegoś złego. Wszystko w niej przyciągało mnie jak magnes” – mówi o małżonce pan Krzysztof.

Angela od urodzenia ma problem ortopedyczny z ręką. Zmaga się też z astmą i problemami z kręgosłupem. Była operowana m.in. w USA. Jest dwukrotną laureatką Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. W 2005 roku, w duecie z Anną Marią Jopek, wyśpiewała w tym konkursie trzecie miejsce w kategorii dziecięcej. Dziesięć lat później, występując z zespołem Enej, zajęła pierwsze miejsce w kategorii wokalistów dorosłych. Jest multiinstrumetalistką. Gra na skrzypcach, fortepianie, klarnecie i gitarze. Gdy chodziła do szkoły, dorośli mówili o niej, że jest niegrzecznym dzieckiem. Wszystko dlatego, że wchodziła z nimi w dyskusje. W kontaktach z rówieśnikami też nie wiodło jej się dobrze. Zespół Aspergera zdiagnozowano u pani Angeli, gdy była już pełnoletnia. Obecnie pracuje przy tworzeniu grafiki gier komputerowych.

Wystąpią też Mażonetki "Fantazja" z Ogrodzieńca, Młodzieżowa Orkiestra Dęta zespół ECHO z Ogrodzieńca, Zespół Seniorzy z Ogrodzieńca, zespół THE FUSE. 

Muzyka The Fuse to szeroko pojęte okolice funk’u i soul’u. Grupa w swoim repertuarze posiada covery takich wykonawców jak m.in.: The Meters , Galactic, Mofro, Aloe Blacc oraz własne kompozycje. To właśnie własne utwory zespół zaprezentował podczas swojego scenicznego debiutu – występu w programie „Must be the music”.

O godz. 19:00 wystąpi z kolei Zespół FARBA

Ciekawa jest historia nazwy zespołu: 

Zespół FARBA powstał w Gdyni na początku 2000 roku.

Zadebiutował na wielkiej scenie w 2001 roku na 38 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie znaleźli się w finale Konkursu Debiutów.
Nazwa Farba powstała na jednym z pierwszych koncertów w słynnej gdyńskiej trójce (III LO) , gdzie przed ich występem sponsor imprezy rozrzucił, do publiczności saszetki z farbą do włosów. Większość z nich jednak popękała, a farba rozlała się na scenie i pod nią. Grupa wchodząc na koncert bez nazwy, zeszła ze sceny już jako Farba.

Twarzą zespołu od początku jest żywiołowa, obdarzona mocnym głosem i mająca niesamowity kontakt z publicznością wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, Joanna Kozak, której znakiem rozpoznawczym są kręcone włosy.

Wraz z wokalistką zespół założyli perkusista Jacek Woźniak (od 2006 roku mąż wokalistki) oraz gitarzysta Artur Przygoda. Skład zespołu zmieniał się wraz z upływem z czasu: klawiszowcem zespołu od początku był Adam Drywa, później zastąpił go Piotr Łopacki. Basistą zespołu przez lata był Maciej Warda, a po odejściu gitarzysty Artura Przygody w 2012 roku do zespołu dołączył Artur Chyb oraz Piotr Szwer Szwtfeger.

Dziś główny trzon Farby to wokalistka Joanna Kozak, perkusista Jacek Woźniak oraz gitarzysta Piotr Szwer Szwertfeger.

Po koncercie FARBy gdzieś tak od godz. 20:00 zabawa taneczna

SOBOTA NA ZAMKU OGRODZIENIECKIM: NIE TYLKO Ania Wyszkoni i Lady Pank

Na przedzamczu Zamku Ogrodzieniec już od godziny 14:00 koncerty i zabawy. Początek to animacje dla dzieci prowadzone przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży "Dom Aniołów Stróżów"

O godz. 17 oficjalnie otwarcie II dnia obchodów Dni Gminy Ogrodzieniec przez burmistrz Annę Pilarczyk. Zostaną wtedy wręczone nagrody Kapituły USPTC- Polsko Amerykańskiej Rady Współpracy "Wielkie Inspiracje- Promotor Współpracy Polsko-Amerykańskiej".

Serię koncertów o godz. 18:00 rozpocznie Whiskey River

WHISKEY RIVER jest jednym z najpopularniejszych oraz najdłużej działających w Polsce zespołów, grających muzykę inspirowaną nurtem country. Ma na swoim koncie ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą m.in: w Niemczech, Rosji, Holandii, Słowacji, Czechach, na Litwie. Istnieje nieprzerwanie od 1990 roku. Nagrywa płyty, których zawartość to autorskie piosenki w języku polskim, napisane i zaaranżowane przez członków grupy. U progu 30 lecia działalności doczekał się statusu „legendy polskiego country”. Prócz inspiracji czerpanych z nurtu amerykańskiego stylu country, zespół nie stroni od wykorzystywania elementów bluesa czy rock-n-rolla, łącząc te elementy w mocne brzmienie określane mianem country-rocka lub folk-rocka.

Grupa znana jest ze swoich spektakularnych eksperymentów: występowała w towarzystwie chóru złożonego z dzieci niepełnosprawnych, z ludową kapelą górali beskidzkich, czarnymi muzykami z afrykańskiej Kenii i chórem zespołu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Skład zespołu:

Antoni Kreis – śpiew, gitara akustyczna, harmonijka , autor tekstów, kompozytor, założyciel zespołu,
Marta Kluba – skrzypce, śpiew,
Dariusz Winkler –instrumenty klawiszowe, akordeon, śpiew,
Grzegorz Wanatowicz – gitara elektryczna,
Wojciech Wieczorek – gitara elektryczna,
Michał Kubista – gitara basowa, ukulele,
Joachim Ochman – perkusja.

20:00 Anna Wyszkoni

Piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, kompozytorka, autorka tekstów, prezenterka, spikerka i dekoratorka wnętrz. Artystka urodziła się 21 lipca 1980r w Tworkowie. 

POCZĄTEK ARTYSTYCZNEJ DROGI ANI SIĘGA 1996 ROKU, KIEDY DOŁĄCZYŁA DO ZESPOŁU ŁZY. PIERWSZE SUKCESY PRZYSZŁY KILKA LAT PÓŹNIEJ. W 2000 ROKU ANIA WYGRAŁA JEDEN Z ODCINKÓW TELEWIZYJNEGO PROGRAMU „SZANSA NA SUKCES” ŚPIEWAJĄC PIOSENKĘ “DŁUGOŚĆ DŹWIĘKU SAMOTNOŚCI”. WRAZ Z TYM WYDARZENIEM ROZPOCZĘŁA SIĘ MEDIALNA POPULARNOŚĆ WOKALISTKI, KTÓRA KOLEJNYMI PŁYTAMI I PRZEBOJAMI UGRUNTOWYWAŁA SWOJĄ POPULARNOŚĆ NA POLSKIM RYNKU MUZYCZNYM. PRZYCZYNIŁO SIĘ DO TEGO M.IN. ZWYCIĘSTWO NA FESTIWALU W OPOLU Z PIOSENKĄ „OCZY SZEROKO ZAMKNIĘTE” (2003) CZY UDANY DEBIUT SOLOWY Z PRZEBOJEM „CZY TEN PAN I PANI” (2009). JEJ SOLOWE ALBUMY „PAN I PANI” (2009) ORAZ „ŻYCIE JEST W PORZĄDKU” (2012) OSIĄGNĘŁY STATUS PODWÓJNIE PLATYNOWYCH, A KOLEJNY, „JESTEM TU NOWA” (2017) POKRYŁ SIĘ „ZŁOTEM”. POCHODZĄCY Z NIEJ UTWÓR „NIE CHCĘ CIĘ OBCHODZIĆ” ZDOBYŁ TYTUŁ PRZEBOJU LATA 2018 RADIA RMF FM I TELEWIZJI POLSAT.

KAŻDY KONCERT ANNY WYSZKONI TO PORYWAJĄCE WIDOWISKO Z BOGATĄ OPRAWĄ MULTIMEDIALNĄ. ARTYSTCE TOWARZYSZY 6-OSOBOWY ZESPÓŁ POD KIEROWNICTWEM JEDNEGO Z CZOŁOWYCH POLSKICH GITARZYSTÓW, MARKA RADULI.

21:45 pokaz światła i dźwięku. Widowisko plenerowe w niezwykłej scenerii Zamku Ogrodzieniec

22:15. Występ zespołu Lady Pank

I tu ciekawostka, bo jak się dowiadujemy nieoficjalnie, początkowo wystąpić miał zespół Myslovitz, ale zespół zdecydował się zagrać dodatkowo na Dniach Zawiercia w lipcu, więc w repertuarze atrakcji muzycznych Zamku Ogrodzieniec nastąpiła zmiana. Zagra i zaśpiewa Lady Pank. Zespół legenda o historii którą trudno w kilku zdaniach przytoczyć:

Zespół powstał we Wrocławiu, we wrześniu 1981 roku, z inicjatywy gitarzysty i kompozytora, Jana Borysewicza związanego wcześniej z grupą Budka Suflera. Drugim z założycieli Lady Pank był Andrzej Mogielnicki – główny autor tekstów piosenek zespołu. Wokalistą Lady Pank jest Janusz Panasewicz.
 
  Pierwszym utworem zarejestrowanym (również wokalnie) przez Jana Borysewicza była „Mała Lady Punk”, której tytuł stał się inspiracją dla nazwy zespołu, jednak aby nazwa nie sugerowała, że grupa wykonuje muzykę punk rockową, drugi człon nazwy został zmieniony na "pank". Kolejny utwór, „Minus 10 w Rio”, został już nagrany z Januszem Panasewiczem w roli wokalisty. Tak powstał trzon grupy, która z krótkimi przerwami, już od 35 lat błyszczy na polskiej scenie muzycznej.

Z ogromnym impetem zespół Lady Pank wrócił w roku 1994 wydając naszpikowaną przebojami i nagraną w odświeżonym składzie płytę "Na Na".

Borysewicz, od lat prowadzi równolegle solową działalność muzyczną pod szyldem Jan Bo. 

Lady Pank jest pierwszym polskim zespołem, któremu dedykowane jest oficjalne internetowe radio „RMF Lady Pank” dostępne w serwisie internetowym RMFon.pl.

W kwietniu 2016 roku, dokładnie w dniu urodzin Jana Borysewicza czyli 17 kwietnia, ukazała się kolejna premierowa płyta Lady Pank pt. "Miłość i władza". 

 

 

 

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: ale ile ruda w Zawierciu w szpitalu ludzi za nic pozwalniała. że się nią prokuratura nie zajęła to aż dziw.Data dodania komentarza: 14.09.2024, 07:57Źródło komentarza: MYSZKOWSKI SZPITAL PRZEGRAŁ PROCES. I WYPŁACIŁ ODSZKODOWANIEAutor komentarza: gośćTreść komentarza: a ile ruda w szpitalu w Zawierciu pozwalniała za nic, mnóstwo osób.Data dodania komentarza: 13.09.2024, 22:39Źródło komentarza: MYSZKOWSKI SZPITAL PRZEGRAŁ PROCES. I WYPŁACIŁ ODSZKODOWANIEAutor komentarza: Konrad B.Treść komentarza: Pan wójt rozmija się z prawdą i robi to celowo, żeby zniechęcić do zmian. Ustawa o samorządzie gminnym art 4 mówi, że o podziale gminy nie decyduje rada i nie może odrzucić wniosku sołectwa ws. referendum o odłączeniu. Referendum przeprowadza się tylko na terenie zainteresowanego sołectwa i żadne konsultacje nie są potrzebne w tej sprawie. Zainteresowanych odsyłam do orzeczenia NSA ws. gminy Kamienica woj Małopolskie.Data dodania komentarza: 13.09.2024, 16:36Źródło komentarza: CZY MORSKO PRZYŁĄCZY SIĘ DO ZAWIERCIA?Autor komentarza: KubixonTreść komentarza: Trochę radość przez łzy. Z jednej strony mega fajnie, że Jura zyska obiekt turystyczny na poziomie i przez to pewnie poprawią się walory turystyczne tego regionu. Z drugiej strony wielka szkoda, że Podlesice stracą swój spokojny, kameralny klimat. Dzięki Bogdanowi Krauze to miejsce było stolicą polskiego wspinania - znacznie bardziej bym wolał, żeby Podlesice poszły w stronę upamiętnienia tej zasłużonej dla regionu postaci (znanej przecież i w Ostańcu) i rozwoju wspinaczki skałkowej, niż komercjalizacji przyciągającej snobów, którzy ni w ząb nie będą w stanie pojąć wyjątkowości Jury i miejsca, w którym będą wypoczywać. Na basenie, no bo gdzie?Data dodania komentarza: 13.09.2024, 10:34Źródło komentarza: HOTEL BERKOWA POWSTANIE OBOK HOTELU OSTANIEC. BĘDZIE TO OSTATNI ETAP BUDOWY „RESORTU JURAJSKIEGO”Autor komentarza: RysiekTreść komentarza: Pod rządami Spyry nic więcej porebianom nie zostało. Tylko pić, pic na tym niedokończonym placu miejskim. Jaki burmistrz takie inwestycje.Data dodania komentarza: 12.09.2024, 22:34Źródło komentarza: Będą wzmożone patrole przy porębskim OrlikuAutor komentarza: ZosiaTreść komentarza: Źle znoszę upały, optymalna temperatura to dla mnie 19- 24 stopnie. W domu mam wydajny wentylator stadler form, który zapewnia przyjemny ruch powietrza, zaciemniające zasłony nieprzepuszczające ostrego słońca i zapas napojów, żeby się nie odwodnić.Data dodania komentarza: 10.09.2024, 19:39Źródło komentarza: Jak upalne dni wpływają na nasz organizm i jak sobie z nimi radzić? Poznaj ciekawe rozwiązania
Reklama
Reklama
Reklama