Przedstawiamy Państwu sylwetki sportowców, na których będziemy głosowali w tegorocznym plebiscycie Gazety Myszkowskiej i Kuriera Zawierciańskiego. Czekamy jeszcze na propozycje czytelników odnośnie kandydatur i w styczniu ruszamy z pomiarem popularności naszych sportowych gwiazd.
Piotr Prusko (piłka nożna, MKS Myszków)
– Najskuteczniejszy napastnik niebiesko białych. Do drużyny Krzysztofa Całusa dołączył na początku 2010 roku. W rundzie rewanżowej minionego sezonu zagrał w 13 spotkaniach, strzelił dla MKS-u 12 bramek i wspólnie z naszą ekipą wywalczył awans do III ligi. Jesienią Piotr Prusko w 15 meczach zdobył dla reprezentacji Myszkowa 10 bramek występując na boisku 1251 minut.
Bartosz Pilis (kolarstwo, Błękitni Dobrawa Sokpol Koziegłowy)
– Rok 2010 był dla podopiecznego Andrzeja Chmurzewskiego udany. Rozpoczął go od zdobycia tytułu Wicemistrza Polski juniorów. Uplasował się również na czele klasyfikacji generalnej Pucharu Polski, zwyciężając w challangu PZKol. Okazał się najlepszy podczas Mistrzostw Polski LZS. Za sukces może również uznać wysokie szóste miejsce w Szosowych Mistrzostwach Polski ze startu wspólnego, które odbyły się w Międzyzdrojach. Do swojego dorobku dołożył również tytuł Mistrza Śląska w jeździe dwójkami oraz tytuł Mistrza Śląska MTB. Uczestniczył w Mistrzostwach Świata juniorów w kolarstwie przełajowym. Bartek zakończył w tym roku starty w juniorach i rozpoczął w Elicie, gdzie radzi sobie coraz lepiej.
Oskar Matera (boks, Fight Boxing Dąbrowa Górnicza)
– Młody, świetnie zapowiadający się pięściarz z Wysokiej (gmina Łazy). W roku 2010 wygrał między innymi turniej imienia Pawła Szydły w Poznaniu, który uznawany jest nieoficjalnie za Mistrzostwa Polski dla młodych bokserów. Oskar zanotował dwukrotnie zwycięstwa w meczach Lwów – Śląsk, zajął pierwsze miejsca w Europejskim Turnieju Młodzieży w Czechach oraz w Tartantis Kokso Turnarys Gintare Pirstine Kłajpeda na Litwie. Zanotował również zwycięstwa w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Gliwic i w turnieju bokserskim o puchar dyrektora MOSiR-u w Rybniku.
Agata Rok (podnoszenie ciężarów, LKS Myszków)
– Córka doświadczonego szkoleniowca LKS-u Myszków. Ma 14 lat i obecnie trenuje w Ośrodku Szkolenia Olimpijskiego Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów w Siedlcach. W roku 2010 zdobyła Mistrzostwo Śląska do lat-16, Mistrzostwo Śląska do lat-20 i pierwsze miejsce w Memoriale Czesława Białasa w kategorii open. Ma miejsce w kadrze narodowej i obecnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy do lat 20.
Patryk Kostecki (kolarstwo, Olimpijczyk Szczekociny)
- Młody, bardzo zdolny kolarz, junior, wychowanek klubu Olimpijczyk Szczekociny. W roku 2010 jako pierwszoroczny junior był trzecim zawodnikiem generalnej klasyfikacji Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym i piątym zawodnikiem Mistrzostw Polski w przełajach. Patryk zwyciężył w wielu wyścigach ogólnopolskich i międzynarodowych. Obecnie jest liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Jest członkiem kadry narodowej. Startował w tym sezonie w trzech seriach Pucharu Świata w Belgii i Holandii. Jest kandydatem do medalu Mistrzostw Polski w przełajach na rok 2011 i ma pewny start w Mistrzostwach Świata w Sant Wendel w Niemczech, które odbędą się w styczniu.
Rafał Zawadzki (wyciskanie sztangi na ławeczce leżąc)
– Rafał rozpoczął rok 2010 od zdobycia tytułu Mistrza Polski i pobicia rekordu świata wyciskając 312.5 kg. Nie miał sobie równych w rywalizacji w Otwartych Mistrzostwach Warszawy. Potem zgarnął wszystkie najważniejsze tytuły zaliczając najlepszy sezon w swojej karierze. Zawadzki wywalczył Puchar Europy, Mistrzostwo Europy i Mistrzostwo Świata. Występy w 2010 zakończył zdobyciem Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc bez koszulek. Rafał jest ubiegłorocznym zwycięzcą plebiscytu na najpopularniejszego sportowca.
Piotr Trepka (piłka nożna, MKS Myszków)
– Kapitan drużyny seniorów MKS Myszków. W rundzie rewanżowej w IV lidze (wiosną) Piotr zagrał we wszystkich 14 spotkaniach, w pełnym wymiarze czasowym. Strzelił w tych starciach dla niebiesko białych trzy bramki. Wspólnie z drużyną wywalczył awans do III ligi. Jesienią w ekipie beniaminka wystąpił w 12 z 15 rozegranych spotkań (w trzech zabrakło go z powodu kontuzji). Nasz obrońca w III lidze zagrał 1080 minut.
Dariusz Muszczak (armwrestling)
– W mijającym roku Dariusz nie zanotował sukcesów na arenie międzynarodowej. Mimo tego nadal jest jednym z czołowych polskich armwrestlerów. Bardzo dobrze wypadł w tegorocznych Mistrzostwach Polski. W rywalizacji na lewą rękę nie miał sobie równych i zdobył złoty medal. Na prawą rękę w kategorii do 90 kg zainkasował medal brązowy. W Pucharze Polski również był najlepszy na lewą rękę w kategorii do 95 kg, na prawą w tym samym przedziale zajął miejsce drugie. Wywalczył także dwa srebrne medale w PP w kategorii open.
Patryk Horbatiuk (grappling, MMA Klub Sportowy ANIMMALS)
– W minionym sezonie Patryk zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Amatorskiego MMA, które odbyły się w Toruniu. Był także drugi w zawodach o II Puchar Polski w Grapplingu NO GI w kategorii do 75 kg, podczas imprezy, która odbyła się w Krakowie. Jak twierdzi jego szkoleniowiec z klubu Animmals, Patryk pierwszy wchodzi na matę, a ostatni z niej schodzi, cieszy się dużym autorytetem w klubie.
Katarzyna Lisiecka (siatkówka, Sokół Chorzów, MOSiR/Sokół Silesia Volley)
– Siatkarka, obecnie występująca w rozgrywkach I ligi kobiet. Kasia w roku 2010 reprezentowała barwy Sokoła Chorzów, gdzie trafiła z SMS-u Sosnowiec. Obecnie jest zawodniczką MOSiR/Sokół Silesia Volley, który powstał z fuzji MOSiR-u Mysłowice i Sokoła Chorzów i ma walczyć o najwyższe cele na zapleczu Plus Ekstraligi Kobiet. Myszkowianka ma na swoim koncie liczne występy w reprezentacji Polski juniorek. Z ekipą z Chorzowa oprócz rozgrywek ligowych wystąpiła również w Międzynarodowych Turniejach na Słowacji i w Czechach.
Agnieszka Bromblik (teakwondo)
– Niezwykle utalentowana reprezentantka Polski w Teakwondo. W minionym roku zdobyła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Świata w Taekowndo w walkach light contact seniorek, drugie miejsce w Mistrzostwach Świata w Taekwondo w walkch Tag Team i trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata w walkach drużynowych czarnych pasów. Zanotowała również trzecią lokatę w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w walkach przerywanych seniorek oraz drugie miejsce w walkach ciągłych. Agnieszka odnosiła także sukcesy w kickboxingu. Była trzecia podczas Mistrzostw Polski w walkach ciągłych seniorek i okazała się najlepsza w Mistrzostwach Polski Południowej w walkach ciągłych seniorek. Może pochwalić się również podwójną wygraną w Otwartych Mistrzostwach Polski w Tangsoodo w walkach light kick oraz w walkach przerywanych seniorek. Na tej samej imprezie zdobyła również drugie miejsce w walkach light kick w kategorii open seniorek.
Katarzyna Wawrzyniak (siatkówka, MOSiR Mysłowice, MOSiR/Sokół Silesia Volley)
– Pierwsza rozgrywająca nowo powstałej ekipy MOSiR/Sokół Silesia Volley, występującej w rozgrywkach I ligi kobiet. Po podpisaniu układu chorzowsko – mysłowickiego włodarze klubu mają aspiracje na walkę o awans do Plus Ekstraligi Kobiet. Kasia wiosną występowała w barwach Mysłowic. W nowym sezonie po jedenastu spotkaniach jej drużyna plasuje się na trzeciej pozycji. W 2010 roku oprócz spotkań ligowych Kasia zanotowała dwa występy w turniejach międzynarodowych.
Łukasz Maszczyk (boks, Gwardia Warszawa)
– Reprezentant Polski w boksie, zawodnik Gwardii Warszawa. W roku 2010 był ćwierćfinalistą Mistrzostw Europy i ćwierćfinalistą Mistrzostw Świata. Po raz siódmy nasz 25 letni pięściarz zdobył tytuł Mistrza Polski w wadze papierowej (48 kg). Był finalistą prestiżowego turnieju Feliksa Stamma. W ostatniej walce uległ Birżanowi Żakipowowi z Kazachstanu. Obecnie przebywa w Korei. Jako jedyny Polak dostał propozycję startu w profesjonalnej lidze World Series of Boxing, w której zmaga się tylko światowa czołówka. Łukasz występuje w barwach Incheon Red Wings.
Zbigniew Ginalski (triathlon, Włodowice)
– Sportowy weteran, który nie ma zamiaru zawieszać butów na kołek. Pan Zbigniew jest przedstawicielem rocznika 1938. W roku 2010 wygrał Półmaraton Łowicki w kategorii M-70 i zajął drugie miejsce w Biegu Pięciu Stawów w tym samym przedziale. Zanotował również drugie miejsce w zawodach w pływaniu godzinnym, które odbyły się w Myszkowie. W rywalizacji w Triathlonie w kategorii M-70 zwyciężał w imprezach, które odbyły się w Płocku, Wałczu, Olsztynie, Ostrzycach i w Toruniu. Częstotliwość startów Pana Ginalskiego świadczą o tym, że jeszcze długo będzie o nim słychać w sportowym świecie.
LOK Mijaczów (strzelanie, Myszków)
– Zwycięzcy podsumowania Grand Prix zawodów strzeleckich, które odbywały się w roku 2010 na strzelnicy - Nowej Wsi w Myszkowie. Ekipa w składzie Mieczysław Olech, Ryszard Czyrek, Bogumił Raźniewski, Stanisław Bulski i Ireneusz Raźniewski zgromadziła łącznie 5600 punktów. LOK Mijaczów prezentował równą formę i zainkasował większość pucharów, które były do wygrania w zawodach rejonowych w roku 2010.
Krzysztof Kucharski (strzelanie, LOK Eurolas)
– Najprawdopodobniej najcelniej strzelający człowiek w powiecie Myszkowskim. Do plebiscytu został zgłoszony przez organizatorów zawodów rejonowych. W roku 2010 wystartował w 15 edycjach, a jego najlepszy wynik to 88 punktów. Mimo tego, że nie zdołał pobić swojej życiówki to i tak uplasował się na czele klasyfikacji Grand Prix zawodów w strzelaniu z karabinka KBKS z 50 metrów w pozycji leżąc.
Łukasz Nowacki (kolarstwo, Błękitni Dobrawa Sokpol Koziegłowy)
– W roku 2010 był najlepszym kolarzem górskim w kategorii juniorów na Śląsku. Tytuł Mistrza Śląska zdobył podczas zawodów MTB w Imielinie. Wywalczył również tytuł Mistrza Śląska w jeździe dwójkami. W Szosowych Mistrzostwach Śląska, które odbyły się w Koziegłówkach był ósmy ze startu wspólnego, a w Koziegłowach był trzeci w jeździe indywidualnej na czas. Wywalczył także tytuł Wicemistrza Śląska w kolarstwie przełajowym i zanotował piąte miejsce w Mistrzostwach Polski LZS.
Mateusz Chmurzewski (kolarstwo, Błękitni Dobrawa Sokpol Koziegłowy)
– W roku 2010 wywalczył tytuł Mistrza Śląska w kolarstwie przełajowym w kategorii Elita. Zdobył również tytuł wicemistrzowski podczas Mistrzostw Polski LZS w kategorii P-23, co dało mu klasę mistrzowską i automatycznie indeks studenta AWF. W Mistrzostwach Śląska w kolarstwie górskim uplasował się w Elicie na siódmej pozycji.
Michał Czechowski (piłka nożna, Polonia Poraj)
– Kapitan piłkarskiej reprezentacji Poraja. Przez cały rok był pewnym punktem drużyny. Ekipa zawsze mogła na niego liczyć. Wiosną zagrał we wszystkich piętnastu rozegranych meczach. Na listę strzelców wpisywał się trzy razy. Jesienią również wybiegał za każdym razem w pierwszej jedenastce i strzelił dla Polonii dwie bramki.
Adam Dudkiewicz (piłka nożna, Piliczanka Pilica)
– Najskuteczniejszy napastnik Piliczanki Pilica. Wiosną 2010 strzelił dla swojej ekipy dziesięć bramek. Jesienią w rozgrywkach piątej ligi wystąpił w 13 z 15 rozegranych spotkań. Na boisku spędził 1086 minut strzelając siedem bramek.
Dawid Bednarski (szachy, Polonia Poraj)
– W roku 2010 Dawid zdobył I kategorię szachową na festiwalu szachowym w Rewalu. Zajął drugie miejsce w silnie obsadzonym Turnieju o Puchar arcybiskupa Stanisława Nowaka, który odbył się w Częstochowie. Do dorobku dołożył również tytuł wicemistrza Częstochowy juniorów. Triumfował w grupie juniorów w ogólnopolskim turnieju zorganizowanym z okazji 15 lecia klubu UKS Hetman Częstochowa. Największym jego sukcesem było jednak zdobycie tytułu Mistrza Śląska juniorów do lat 18 w szachach szybkich. W swoim ostatnim sprawdzianie zajął pierwsze miejsce w rywalizacji o Puchar Starosty Leona Okraski.
Tomasz Kukułka (piłka nożna, Piliczanka Pilica)
– Etatowy pomocnik w ekipie Pawła Netera. Jest jednym z tych zawodników, na którego trener może zawsze liczyć. W opinii szkoleniowca – to wzór do naśladowania. Reżyser gry Piliczanki Pilica. Wiosną zdobył dla swojej ekipy jedną bramkę. Minionej jesieni spędził w barwach klubu na boisku 1370 minut. Na listę strzelców wpisywał się czterokrotnie.
Przemysław Cichor (piłka nożna, Zieloni Żarki)
– Etatowy obrońca piłkarskiej reprezentacji Żarek. Na wyróżnienie zasłużył swoją sumienną postawą wobec drużyny. W sezonie 2010/2011 w rundzie jesiennej spędził na boisku 1350 minut. Jego kandydaturę zgłosili włodarze klubu motywując, iż jest filarem obrony drużyny Zielonych, gra zgodnie z zasadami fair-play. Jest zawodnikiem doświadczonym, ambitnym oraz systematycznym. Porażki motywują go do dalszej walki.
Viret Zawiercie (tenis stołowy)
– Podopieczni Tadeusza Piotrowskiego zmagający się w rozgrywkach II ligi tenisa stołowego. W 2010 roku byli mistrzami w tej klasie. Niestety nie zdołali wygrać baraży o miejsce wśród pierwszoligowców. Mimo tego sezon mogą zaliczyć do udanych. Reprezentanci Zawiercia wypadli świetnie w indywidualnych Mistrzostwach Śląska, zdobywając tytuły w kilku kategoriach wiekowych. Znakomicie rozpoczęli nowy sezon. Obecnie prowadzą zdecydowanie w tabeli II ligi, są niepokonani i pewnie zmierzają do trzeciego z rzędu zwycięstwa w lidze.
Sławomir Czop (piłka nożna, Korona Rokitno Szlacheckie)
– Najskuteczniejszy napastnik Korony Rokitno Szlacheckie. Do plebiscytu zgłoszony przez Włodarzy klubu. Wiosną rozegrał osiem spotkań strzelając cztery bramki. Na boisku spędził 630 minut. W nowym sezonie, jesienią, rozegrał dziesięć spotkań, wszystkie po pełne 90 minut i strzelił osiem bramek. Jego ekipa w rundzie jesiennej zdobyła 10 punktów i plasuje się na dziewiątej pozycji w tabeli klasy B podokręgu Sosnowiec.
Ewelina Bielawska (WKKW, Akademia Sztuki Jeździeckiej Tantal)
– Ewelina uprawia dyscyplinę jeździecką zwaną ujeżdżaniem, a polegającą na wykonywaniu określonych figur i rozwijaniu naturalnych zdolności ruchowych koni. O swojej pasji mogłaby opowiadać godzinami. Na co dzień jest czynnie startującą zawodniczką. Udziela również konsultacji na całym Śląsku. W minionym roku zdobyła drugie miejsce w Otwartym Halowym Pucharze Polski Południowej. Zajęła czwartą lokatę w otwartych zawodach o Puchar Małopolski i drugą w Regionalnych Zawodach w Ujeżdżaniu klasa P. Ewelina triumfowała w roku 2010 w Zawodach Towarzyskich w Ujeżdżaniu Klasa P i zajęła drugie miejsce w Zawodach Regionalnych w Ujeżdżaniu klasa N. Największym osiągnięciem dla naszej amazonki są jednak sukcesy z końmi, które z góry były skazywane na niepowodzenie, budowanie zaufania u zwierząt po przejściach, przedstawianych jako niebezpieczne, które w rezultacie stają się łagodnymi zwierzętami i spełnionymi sportowcami.
Marcin Gryc (piłka nożna, Warta Zawiercie)
– Najskuteczniejszy snajper ekipy Witolda Grima. W rundzie jesiennej Marcin strzelił dla Warty 14 bramek, rozgrywając w barwach reprezentacji Zawiercia 1160 minut. (RUC)
Napisz komentarz
Komentarze