niedziela, 29 września 2024 13:17
Przeczytaj!

Piliczanka rozpoczęła od wygranej

Unia Strzemieszyce – Piliczanka Pilica – 1:2 (1:1)   Podopieczni Pawła Netera pokonali na wyjeździe piątoligowca drugiej grupy katowickiej. Kolejnymi rywalami podopiecznych Pawła Netera będzie Szczakowianka Jaworzno i Jura Łobzów.

Unia Strzemieszyce – Piliczanka Pilica – 1:2 (1:1)

W pierwszej odsłonie inauguracyjnego meczu kontrolnego podopieczni Pawła Netera częściej byli w ofensywie niż gospodarze. Już w trzeciej minucie okazję do otwarcia wyniku miał Kardynał. 5 minut później golkiper Unii popisał się paradą sparując futbolówkę na róg. Niewykorzystane sytuację zemściły się w pechowej 13 minucie. Miejscowi na raty pokonali Kantora. Gol podziałał na piliczan jak płachta na byka. Nie zdążyło upłynąć 10 minut, kiedy to czujny Michał Kozłowski wyczuł intencję golkipera, przechwycił podanie i doprowadził do remisu. Po zmianie stron Piliczanka przejęła całkowicie inicjatywę gry. Gdyby podopieczni Pawła Netera mieli lepiej ustawione celowniki szybko odebrali by ochotę do gry swoim rywalom. Świetnie spisywał się również bramkarz Unii, który najpierw nie dał się przelobować, a potem pokonać mocno strzelającemu Arturowi Kukułce. Skapitulował dopiero dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem. Wynik starcia ustalil Tomasz Kukułka.

- Pierwszy sparing rozegraliśmy w dobrych warunkach, na świetnie jak na tę porę roku przygotowanym boisku. Dopisała nam również pogoda. Pojechaliśmy bez trzech podstawowych zawodników z rundy jesiennej. Każdy z meczowej osiemnastki spróbował w tym spotkaniu swoich sił. Momentami gra wyglądała przyzwoicie. Trenowaliśmy do samych świąt, więc zawodnicy mieli tylko trzy tygodnie przerwy. Kolejnym naszym rywalem będzie Szczakowianka Jaworzno, a potem A Klasowiec Jura Łobzów. Wyniki meczów kontrolnych są dla nas sprawą drugorzędną. Jestem po rozmowach z zarządem i raczej nie zanosi się na wielkie transfery, zresztą nie potrzebujemy takich. Mamy szeroką kadrę. Największym wzmocnieniem dla nas byłoby, gdyby wszyscy sumiennie przetrenowali okres zimowy. W tej chwili do drużyny dołączył młody Kamil Ziaja. Kto wie, czy od razu nie wywalczy sobie miejsca w składzie meczowym. To bardzo ciekawy chłopak. Jest również Michał Kowalski i on również jest melodią przyszłości. W tej chwili trenują z nami trzej bramkarze – poinformował trener Paweł Neter.

Piliczanka Pilica: Kantor – A. Kukułka, Mrówka, Grabowski, Przygodziński, Kardynał, T. Kukułka, Walnik, Chrząstowski, Staśko, Kozłowski. (Zgrali również: Stolarski, Kazior, Goncerz, Kowal, Słowik, zawodnik testowany). (RUC)