(Pilica) Dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze przygotowujące uczniów do egzaminu maturalnego, Szkolny System Wspierania Uczniów Zdolnych, Szkolny Ośrodek Karier – to jedynie niektóre możliwości, jakie niesie ze sobą uczestnictwo w projekcie WYBIERAM – REALIZUJĘ – OSIĄGAM. Od września ubiegłego roku w projekcie uczestniczy młodzież z klas maturalnych Zespołu Szkół w Pilicy i Zespołu Szkół w Szczekocinach. Niebywałą atrakcją dla uczniów stał się udział w obozie naukowym w Brennej, który zakończył się w drugim tygodniu ferii.
- Projekt realizowany jest przez Fundację Edukacja Bez Granic w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych uczniów szkół, które ze względu na swoje położenie i brak możliwości finansowych nie są w stanie konkurować z ofertami szkół zlokalizowanych w dużych ośrodkach miejskich – tłumaczy dyrektor ZS w Pilicy Anna Woźniczko.
Uczniowie mogą liczyć na dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze (na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym) przygotowujące do egzaminu maturalnego (język polski, język angielski, matematyka). Ciekawą propozycję stanowią Szkolne Ośrodki Karier opierające się na doradztwie zawodowym, edukacyjnym i na kontaktach z przedstawicielami uczelni wyższych. Warsztaty grupowe uczą kreatywnego myślenia. Duży nacisk kładzie się na wspieranie uczniów szczególnie uzdolnionych.
- Wszyscy ujęci w programie dostają pomoce naukowe, podręczniki oraz dostęp do interaktywnego programu online przygotowującego do matury z matematyki. Najbardziej uzdolnieni maturzyści uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych w formie indywidualnych konsultacji na poziomie rozszerzonym w ramach wybranych przedmiotów maturalnych – mówi dyrektorka.
Niedawno wybitna młodzież uczestniczyła w obozie naukowym w Brennej. Celem wyjazdu była nie tylko dobra zabawa, ale również poszerzanie wiedzy z wybranych dziedzin. Oczywiście „nie samą nauką człowiek żyje”, dlatego po zajęciach na uczestników czekały liczne atrakcje takie jak kulig, czy przejażdżka wyciągiem narciarskim.
- Nauczyciele obu szkół mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami, a uczniowie mogli podyskutować o swoich zainteresowaniach i dalszych planach – dodaje A. Woźniczko. (mpp)
Napisz komentarz
Komentarze