Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 16 stycznia 2025 18:33
Reklama
Reklama

300 METRÓW PRZEZ MĘKĘ

(Zawiercie, Borowe Pole) Na ulicy Kwiatowej i Chabrowej na Borowym Polu z powodzeniem można byłoby organizować wyścigi samochodów terenowych. Dla posiadaczy standardowych pojazdów przejażdżka tymi drogami nie jest wskazania i może skończyć się urwaniem koła. Okazuje się, że „poważna inwestycja”, która obejmowałaby wykonanie asfaltowej nawierzchni na odcinku około 300 metrów, to zbyt wielkie obciążenie dla budżetu miasta. I tak już od kilkunastu lat…
Podziel się
Oceń

(Zawiercie, Borowe Pole) Na ulicy Kwiatowej i Chabrowej na Borowym Polu z powodzeniem można byłoby organizować wyścigi samochodów terenowych. Dla posiadaczy standardowych pojazdów przejażdżka tymi drogami nie jest wskazania i może skończyć się urwaniem koła. Okazuje się, że „poważna inwestycja”, która obejmowałaby wykonanie asfaltowej nawierzchni na odcinku około 300 metrów, to zbyt wielkie obciążenie dla budżetu miasta. I tak już od kilkunastu lat…

 

Ulica Kwiatowa (około 200 metrów) łączy ulicę Oświatową z ulicami prawostronnej części Borowego Pola. Kiedy zacznie padać deszcz na drodze pojawiają się ogromne kałuże. Latem przeszkadzają tumany kurzu, które unoszą się za każdym razem, gdy ulicą przejedzie samochód. Natężenie ruchu w tym miejscu jest coraz większe. Zwężenie ulicy Makowej (do 2,5 metra) na wysokości jednej z posesji sprawia, że znaki drogowe odsyłają właśnie na ulicę Kwiatową. Co jakiś czas nawierzchnia wysypywana jest żużlem, ale jej stan z początku lutego tego roku wołał raczej o pomstę do nieba. Wobec braku reakcji władz miasta sensowne byłoby wyłączenie obu ulic z ruchu pojazdów. Kierowcy skarżą się na dziury, które mogą doprowadzić do tragedii.

 

- Gmina Zawiercie systematycznie, co roku wykonuje nawierzchnie utwardzone na ulicach gruntowych w miarę posiadanych środków finansowych. Czynnikiem ma podstawie, którego typowane są ulice do przebudowy jest gęstość zabudowy mieszkaniowej. W związku z faktem, że w mieście znajduje się jeszcze kilkadziesiąt ulic o nawierzchni gruntowej z gęstą zabudową, nie jesteśmy stanie aktualnie podać dokładnego terminu przebudowy ulicy Kwiatowej – wyjaśniał pod koniec ubiegłego roku Wojciech Mikuła ówczesny naczelnik Wydziału Infrastruktury Miejskiej (dziś zastępca prezydenta do spraw gospodarczych).

 

Mieszkańcy Kwiatowej i Chabrowej rozkładają ręce, bo jak „gęstością zabudowy mieszkaniowej” wytłumaczyć budowę pobliskiej, dodajmy ślepej ulicy Rumiankowej (około 400 metrów, około 20 domów)?

 

- Kiedy spotkałem jednego z mieszkańców Rumiankowej zaśmiał mi się w twarz. Twierdził, że jego ulica będzie zrobiona w ciągu dwóch tygodni, a nasza i za dziesięć lat nie doczeka się realizacji – żali się mieszkający na Kwiatowej mężczyzna.

 

Żużel systematycznie wysypywany na Kwiatowej równie systematycznie jest rozjeżdżany przez przejeżdżające auta.

 

- Czujemy się zapomniani. Przecież wszyscy tędy jeżdżą. Prezydent obiecał, że być może w tym roku będzie przygotowana dokumentacja. Tymczasem samochody kierowane są na ulicę, której faktycznie nie ma – mówi pan Zbigniew.

 

Dopóki problem nie zostanie rozwiązany mieszkańcy Kwiatowej i Chabrowej muszą uzbroić się w cierpliwość, a w czasie odwilży także w gumiaki. (mpp)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: emerytTreść komentarza: Śmieci, woda i jeszcze dobijcie człowieka podatkiem !Humanitarna władza wprowadza ulgi ! Nie w Porębie !Jeden ma tysiące pensji a drugi chudą ręcinę i płacą tak samo to MORALNE ? Czym dla burmistrza jest 40zł a dla rencisty .Syty głodnego nie zrozumie !!!!!!!1 i co gorsze nie pomoże.Data dodania komentarza: 9.01.2025, 23:51Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: AlojzTreść komentarza: Moja ciotka która tam mieszkała opowiadała że Niemcy lezeli na polach zabici i było ich więcej jak 19, część trupów zakopali głeboko w lesie żeby w odwecie nie spalono wsiData dodania komentarza: 3.01.2025, 16:22Źródło komentarza: Akcja partyzantów w Podlesicach w 1944 rokuAutor komentarza: koloTreść komentarza: ależ naiwność...Data dodania komentarza: 3.01.2025, 13:49Źródło komentarza: CMC ZWALNIA W ZAWIERCIU. A HUTA W CZĘSTOCHOWIE MA WZNOWIĆ PRODUKCJĘAutor komentarza: podpisTreść komentarza: dobra, skończ już lobbysto elementalu, dostaliście zgodę, wybudowaliście zakład, działa. I bez tego ''trzepiecie'' miliardy przychodów rocznie i jeszcze płaczecie, gdy pojawiają się prośby o zmniejszenie uciążliwości dla okolicy. Dla was to byłby niewielki koszt aby coś zmienić, ale musicie się stawiać bo przecież ''Dajecie miejsca pracy i podatki'' więc wam wszystko wolno? Przydałoby się z waszej strony mniej zadufania i więcej współpracy! Stać wasData dodania komentarza: 3.01.2025, 11:03Źródło komentarza: CMC ZWALNIA W ZAWIERCIU. A HUTA W CZĘSTOCHOWIE MA WZNOWIĆ PRODUKCJĘAutor komentarza: Konsultacje , konsultacje baju baju.Treść komentarza: Z tymi konsultacjami społecznymi to będzie jak np. ze Strzępiarką na terenie CMC w Zawierciu. Jak uruchamiano około 20 lat temu to miała pracować tylko do godziny 16 żeby ludzie jako tako mieli trochę spokoju. Teraz od dobrych ok.10 lat już pracuje do godziny 22 a sortownie całą dobę. Od Wart po ulicę Łośnicką jaka jest odległość od zabudowań ? Jest tam chociaż JEDEN ekran akustyczny ?Data dodania komentarza: 3.01.2025, 08:58Źródło komentarza: ELEMENTAL CHCE WYBUDOWAĆ WIATRAKI W MRZYGŁODZIE. FIRMA ŻĄDA ZGODY RADNYCH DO KOŃCA GRUDNIAAutor komentarza: olaTreść komentarza: nareszcie nie będzie takiego zanieczyszczeniaData dodania komentarza: 31.12.2024, 10:43Źródło komentarza: CMC ZWALNIA W ZAWIERCIU. A HUTA W CZĘSTOCHOWIE MA WZNOWIĆ PRODUKCJĘ
Reklama
Reklama