Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 19 stycznia 2025 16:15
Reklama
Reklama

WZNOWILI PRACE PRZY SOR

(Zawiercie) 11 kwietnia ponownie ruszyły prace nad budową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego realizowane przez firmę 3J. Choć jeszcze postępów robót nie widać, to wszystko idzie w dobrym kierunku. Grupa siedmiu radnych powiatowych z SLD i PO właśnie w sprawie opóźnień przy budowie zawnioskowała o zwołanie sesji nadzwyczajnej.
Podziel się
Oceń

(Zawiercie) 11 kwietnia ponownie ruszyły prace nad budową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego realizowane przez firmę 3J. Choć jeszcze postępów robót nie widać, to wszystko idzie w dobrym kierunku. Grupa siedmiu radnych powiatowych z SLD i PO właśnie w sprawie opóźnień przy budowie zawnioskowała o zwołanie sesji nadzwyczajnej.

 

Problemy zaczęły się, gdy na skutek wniosku upadłościowego złożonego przez jednego z podwykonawców, Grupa 3J zmuszona została do złożenia wniosku o upadłość z możliwością zawarcia układu.

 

- Tylko dalsza realizacja inwestycji siłami obecnego Generalnego Wykonawcy umożliwi zamawiającemu uruchomienie SOR przed końcem 2012 roku, co tym samym pozwoliłoby na podpisanie kontraktu z NFZ na kolejny rok. (…) Pragniemy zauważyć, że rozpisanie nowego przetargu spowoduje, że ubieganie się o kontrakt na kolejny rok prawdopodobnie nie będzie możliwe – argumentowała Grupa 3J w piśmie do starosty Rafała Krupy.

 

W budynku SOR-u na pacjentów z naszego powiatu czeka sprzęt warty około 4 miliony złotych. Plany zakładały, że oddział zlokalizowany będzie na parterze nowo projektowanego pawilonu w lewym skrzydle, w bezpośrednim sąsiedztwie lądowiska dla helikopterów. Jednostkę umiejscowiono tak, aby zapewnić bezkolizyjny dojazd ambulansów. Rozdzielono dostęp do SOR-u pacjentów przywożonych transportem sanitarnym i pacjentów przychodzących. Przetarg na budowę w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu wygrała firma „Grupa 3J” S.A., która jako jedyna odpowiedziała na ofertę. Łączny koszt omawianego przedsięwzięcia uwzględniający m.in. zakup armatury medycznej i wyposażenia, koszt dokumentacji projektowej wraz z nadzorem autorskim wynosił ponad 17 milionów 373 tysiące złotych. Wykonawca wszedł na teren budowy 7 lipca 2010 roku (zakończenie planowano do 31.III.2012). Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w 85 proc. finansowana dzięki środkom unijnym nagle stanęła.

 

GMINY PORĘCZĄ KREDYT?

 

Lada dzień ruszą konsultacje w sprawie poręczenia dla szpitala kredytu przez gminy z terenu naszego powiatu.- Jedną z obranych przez starostę Rafała Krupę form przekonywania samorządowców do wyrażenia zgody na poręczenie przez gminy szpitalnego kredytu mają być spotkania powiatowych i gminnych radnych. Na posiedzenia komisji Rady Powiatu zapraszani będą przedstawiciele analogicznych komisji rad gminnych. W toku dyskusji, odpowiedzi na zadawane pytania wyjaśniana będzie idea niskooprocentowanego, kilkunastoletniego kredytu na pokrycie obecnego zadłużenia lecznicy. We wspólnych obradach uczestniczyć będzie Rafał Krupa, prezentujący ofertę rzeczowego i finansowego zabezpieczenia przez powiat udzielonych placówce poręczeń. Ów pomysł podsunął staroście radny Zygmunt Knopik – mówi Maciej Pawłowski rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Zawierciu. (mpp)

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: emerytTreść komentarza: Śmieci, woda i jeszcze dobijcie człowieka podatkiem !Humanitarna władza wprowadza ulgi ! Nie w Porębie !Jeden ma tysiące pensji a drugi chudą ręcinę i płacą tak samo to MORALNE ? Czym dla burmistrza jest 40zł a dla rencisty .Syty głodnego nie zrozumie !!!!!!!1 i co gorsze nie pomoże.Data dodania komentarza: 9.01.2025, 23:51Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: AlojzTreść komentarza: Moja ciotka która tam mieszkała opowiadała że Niemcy lezeli na polach zabici i było ich więcej jak 19, część trupów zakopali głeboko w lesie żeby w odwecie nie spalono wsiData dodania komentarza: 3.01.2025, 16:22Źródło komentarza: Akcja partyzantów w Podlesicach w 1944 rokuAutor komentarza: koloTreść komentarza: ależ naiwność...Data dodania komentarza: 3.01.2025, 13:49Źródło komentarza: CMC ZWALNIA W ZAWIERCIU. A HUTA W CZĘSTOCHOWIE MA WZNOWIĆ PRODUKCJĘAutor komentarza: podpisTreść komentarza: dobra, skończ już lobbysto elementalu, dostaliście zgodę, wybudowaliście zakład, działa. I bez tego ''trzepiecie'' miliardy przychodów rocznie i jeszcze płaczecie, gdy pojawiają się prośby o zmniejszenie uciążliwości dla okolicy. Dla was to byłby niewielki koszt aby coś zmienić, ale musicie się stawiać bo przecież ''Dajecie miejsca pracy i podatki'' więc wam wszystko wolno? Przydałoby się z waszej strony mniej zadufania i więcej współpracy! Stać wasData dodania komentarza: 3.01.2025, 11:03Źródło komentarza: CMC ZWALNIA W ZAWIERCIU. A HUTA W CZĘSTOCHOWIE MA WZNOWIĆ PRODUKCJĘAutor komentarza: Konsultacje , konsultacje baju baju.Treść komentarza: Z tymi konsultacjami społecznymi to będzie jak np. ze Strzępiarką na terenie CMC w Zawierciu. Jak uruchamiano około 20 lat temu to miała pracować tylko do godziny 16 żeby ludzie jako tako mieli trochę spokoju. Teraz od dobrych ok.10 lat już pracuje do godziny 22 a sortownie całą dobę. Od Wart po ulicę Łośnicką jaka jest odległość od zabudowań ? Jest tam chociaż JEDEN ekran akustyczny ?Data dodania komentarza: 3.01.2025, 08:58Źródło komentarza: ELEMENTAL CHCE WYBUDOWAĆ WIATRAKI W MRZYGŁODZIE. FIRMA ŻĄDA ZGODY RADNYCH DO KOŃCA GRUDNIAAutor komentarza: olaTreść komentarza: nareszcie nie będzie takiego zanieczyszczeniaData dodania komentarza: 31.12.2024, 10:43Źródło komentarza: CMC ZWALNIA W ZAWIERCIU. A HUTA W CZĘSTOCHOWIE MA WZNOWIĆ PRODUKCJĘ
Reklama
Reklama