niedziela, 29 września 2024 07:25
Przeczytaj!

Skalniak Kroczyce Mistrzem

Skalniak Kroczyce wygrał na wyjeździe z Górą Siewierską i zdobył tytuł mistrzowski. Z trzeciego miejsca najprawdopodobniej awansuje Źródło Kromołów. Przy „zielonym stole” walczy jeszcze o awans Przemsza Okadzionów.

Podopieczni Dawida Gajeckiego wiedzieli, że w przypadku wygranej w Górze Siewierskiej będą w tym sezonie mistrzem. Stawka ostatniego meczu sezonu była zatem ogromna. Mecz nie ułożył się po myśli gości, ale udowodnili oni, że mają charakter i grając do końca dopięli swego. W 15 minucie najważniejszego dla Skalniaka występu w tym sezonie na listę strzelców wpisał się Ziębiński. Miejscowi nie złożyli jednak broni i doprowadzili do remisu w 35 minucie. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa. Drugą lepiej rozpoczęli miejscowi, którzy wyszli na prowadzenie. Tytuł mistrzowski oddalił się od Skalniaka. Podrażnieni tą myślą goście ruszyli do ofensywy. W 70 minucie do remisu doprowadził Konopka i sukces był już w zasięgu ręki. Pięć minut później Kroczyce wyszły na prowadzenie po golu Radosza i nie oddały go do ostatniego gwizdka. Po tym jak sędzia zakończył spotkanie można było otworzyć szampany.

- To był dreszczowiec, gospodarze robili wszystko żebyśmy nie wygrali. Chcieli zostać do końca niepokonani na własnym boisku. My wznosiliśmy się do nieba, spadaliśmy do piekła i wracaliśmy do nieba. Chłopcy byli zdeterminowani i osiągnęli sukces. W końcówce mieliśmy jeszcze sporo okazji do podwyższenia, ale brakowało nam już sił. W połowie sezonu było ciężko, nie pozwalałem nikomu zwątpić w to, że awansujemy, choć w pewnym momencie czuć było, że ta wiara opadła. Od momentu kiedy pojawiła się znów realna szansa chłopcy zaczęli grać na poważnie. Kończymy tę rundę z jedną porażką, którą biorę na siebie – podsumował trener Skalniaka Kroczyce Dawid Gajecki.

Skalniak Kroczyce: Nowak-Jaworski - Ziębiński, Wnuk, Tokarski, Kolacha, D Bednarz, Sus, Konopka, K. Miśta, Radosz, Kozłowski. Na boisku pojawili się również: M Miśta, Piłka, Wasik, Bednarz.

Z awansu do A klasy cieszy się również Źródło Kromołów. Podopieczni Andrzeja Lenartowicza w ostatnim meczu zmierzyli się przed własną publicznością z Zaporą Przeczyce. Goście wystąpili w zdekompletowanym składzie. Źródło do 16 minuty prowadziło już 4:0 po dwóch bramkach Dawida Janoski oraz trafieniach Błażeja Janoski i Szymona Mogielskiego. W tym momencie spotkanie zostało przerwane.

Awans Źródła nie jest jeszcze do końca pewny. Przemsza Okradzionów stara się o trzy punkty walkowerem za mecz z Górnikiem Sosnowiec. Przemsza przegrała 5:1, ale w ekipie Górnika według niej grał zawodnik, który miał nieuregulowaną karę za kartki. Gdyby Okradzionów dostał trzy punkty wskoczy na drugą pozycję, spychając na czwartą kromołowian.

Źródło Kromołów: Jordan Pazia - Marcin Karasek, Damian Kot, Krzysztof Laber, Przemysław Orman, Łukasz Zamora, Artur Oczko, Grzegorz Kobuszewski, Dawid Janoska, Szymon Mogielski, Błażej Janoska.