Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 26 grudnia 2024 17:42
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

GIMAZJALISTKI Z TRÓJKI O ZABYTKACH EUROPY

(Zawiercie) W Zespole Szkół im. Xawerego Dunikowskiego 19 marca odbył się „Konkurs o zabytkach kultury europejskiej”. Największą wiedzą dotyczącą architektury, malarstwa i rzeźby wykazały się uczennice z Gimnazjum nr 3 w Zawierciu: Izabella Czarny, Karolina Kalemba i Magdalena Gawrońska, które w nagrodę otrzymały pendrivy.
Podziel się
Oceń

(Zawiercie) W Zespole Szkół im. Xawerego Dunikowskiego 19 marca odbył się „Konkurs o zabytkach kultury europejskiej”. Największą wiedzą dotyczącą architektury, malarstwa i rzeźby wykazały się uczennice z Gimnazjum nr 3 w Zawierciu: Izabella Czarny, Karolina Kalemba i Magdalena Gawrońska, które w nagrodę otrzymały pendrivy.

 

- Ponieważ w naszym Zespole Szkół znajduje się Technikum Budowlane postanowiłyśmy zorganizować konkurs dotyczący architektury i w ten sposób zachęcić gimnazjalistów do nauki w naszej szkole. Celem konkursu było przede wszystkim poszerzenie wiedzy o zabytkach kultury europejskiej wśród uczniów klas trzecich szkół gimnazjalnych. 1 marca odbył się gimnazjalny etap eliminacji, najlepsi uczniowie wzięli udział w konkursie międzygimnazjalnym – mówią organizatorki konkursu Iwona Kocela i Beata Bałdys.

 

I miejsce zajęły uczennice z zawierciańskiego Gimnazjum nr 3: Izabella Czarny, Karolina Kalemba i Magdalena Gawrońska. II miejsce wywalczyli uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Zawierciu, a III miejsce zajęło Gimnazjum w Porębie. Młodzież musiała wykazać się nie tylko wiedzą, ale również zdolnościami plastycznymi. Każda reprezentacja miała za zadanie wykonać techniką kolarzu (stylem mieszanym) pracę przedstawiającą dowolny, zabytkowy, europejski obiekt architektoniczny, który mógłby reprezentować państwo europejskie. Najlepsi w tej dziedzinie okazali się gimnazjaliści z Ogrodzieńca: Bartosz Kijas, Kamil Drzazga i Krzysztof Słaboń, którzy w nagrodę otrzymali albumy o malarstwie.

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Biura Poselskiego Posła Witolda Klepacza za ufundowanie nagród w konkursie. (JB)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: oloTreść komentarza: ale co złego zrobiła Ania Rybicka? tutaj to już raczej przesadziliście. Wygląda to tak, jakby wskazywała, lekko ironicznie, temu "Patryk Ka", że Bartosz jest z Zawiercia (wiec po co wysyłać go do Kanady)Data dodania komentarza: 23.12.2024, 10:44Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: XyzTreść komentarza: Zawierciański SOR to patologia i piszę to jako mieszkaniec Zawiercia, który miał do czynienia z nikiData dodania komentarza: 20.12.2024, 01:01Źródło komentarza: KTÓREMU Z RADNYCH NIE PODOBA SIĘ „TĘCZOWY PIĄTEK”?Autor komentarza: RealTreść komentarza: Precz z hejtem. Internetowi hejterzy to tchórze. Za maską internetu obrażają. Tylko to potrafią - taka forma dowartościowania się.Data dodania komentarza: 19.12.2024, 20:49Źródło komentarza: PRZECIWNICY KOPALNI ZACZĘLI NĘKAĆ PRACOWNIKÓW RATHDOWNEYAutor komentarza: Anna KowalskaTreść komentarza: Świetny artykuł! Umowy o dzieło często są mylone z umowami zlecenia, co powoduje wiele niejasności dla freelancerów. Warto wiedzieć, że można wystawiać faktury VAT bez własnej firmy, co znacznie ułatwia prowadzenie działalności. Polecam przeczytać więcej na ten temat tutaj: https://freelancehunt.com/pl/blog/jak-wystawic-fakture-vat-bez-wlasnej-firmy/Data dodania komentarza: 16.12.2024, 11:47Źródło komentarza: Nowe przepisy mają zmienić sytuację, w jakiej znaleźli się ludzie zatrudnieni przez platformy cyfrowe. Wprowadzają domniemanie stosunku pracyAutor komentarza: abcTreść komentarza: no cóż zrobić, lata lecą, kilkadziesiąt lat przemian, a edukacja w Polsce, haha, leży... ważniejsze są tik toczki i pół dnia z nosem w smartfonie.Data dodania komentarza: 27.11.2024, 08:43Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz! J Autor komentarza: RedakcjaTreść komentarza: Mamy rok 2024, jak Pan (lub Pani) raczył odszukać w historii, bank działa od 1991r, to już 33 lata, czyli kilkadziesiąt. W dla liczb w przedziale 20-90 liczebniki główne wszystkie można nazwać, że to jest "kilkadziesiąt". Ale nie każdy, haha, to zrozumie. PozdrawiamyData dodania komentarza: 26.11.2024, 09:11Źródło komentarza: Masz IPhone? W ING z niektórych usług nie skorzystasz!
Reklama
Reklama