(Zawiercie) W pierwszą sobotę października odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące Wehikułu Usamodzielnienia. Inicjatywa ta jest prowadzona przez Fundację Robinson Crusoe, a jej celem jest udzielenie wszechstronnej pomocy i wsparcia młodzieży z pieczy zastępczej. Wehikuł ma pomóc młodym ludziom (w wieku 16-24 lat) wejść w dorosłość – m.in. w usamodzielnieniu się oraz zdobywaniu pierwszych doświadczeń zawodowych.
Fundacja Robinson Crusoe od dziewięciu lat prowadzi w Zawierciu Wehikuł Usamodzielnienia, który skupia usamodzielniającą się młodzież z pieczy zastępczej (w wieku 16-24 lat) z terenu miasta i powiatu zawierciańskiego. Fundacja jest organizacją pozarządową działającą od 2002 r., a jej celem jest pomaganie wychowankom z różnych placówek opieki zastępczej w usamodzielnieniu się i przygotowanie młodzieży do wejścia w dorosłe życie.
- Stwarzamy sposobność do podejmowania samodzielnych przedsięwzięć, rozwijania kreatywności, pomagamy w zdobywaniu doświadczeń zawodowych. Poprzez spotkania warsztatowe, specjalnie przygotowane obozy i inne przedsięwzięcia staramy się stwarzać młodym ludziom szansę na podejmowanie świadomych wyborów, zbudowanie wiary we własny potencjał, rozwijanie postawy otwartości, współpracy, empatii i gotowości niesienia pomocy innym potrzebującym – wyjaśnia Ewa Haberka, konsultantka Fundacji Robinson Crusoe.
W tym roku szkolnym Fundacja po raz dziewiąty organizuje w Zawierciu Wehikuł Usamodzielnienia, który będzie skupiał usamodzielniającą się młodzież (około 15-18 osób w wieku od 16 do 24 lat) z terenu miasta i powiatu. Spotkania warsztatowe będą się odbywały dwa razy w miesiącu (w soboty w godzinach 10.00-14.00) w okresie od 7 października 2017r. do końca czerwca 2018r.
Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się w sobotę 07 października o godzinie 10.00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu w sali 307. (es)
Napisz komentarz
Komentarze