piątek, 27 września 2024 11:17
Przeczytaj!

DWIE PORAŻKI PRZEMSZY W JEDNYM TYGODNIU

LKS Przemsza Siewierz - BKS Sparta Katowice 1:2 (0:0) TS Szombierki Bytom - LKS Przemsza Siewierz 3:2 (2:2) (Siewierz) W środę 16 sierpnia piłkarze Przemszy Siewierz rozegrali mecz drugiej kolejki śląskiej IV ligi. W nim podejmowali na własnym boisku beniaminka Spartę Katowice, z którymi przegrali 1:2, a w sobotę 19 sierpnia w trzeciej kolejce spotkań Przemsza przegrała wyjazdowy mecz z TS-em Szombierkami Bytom 3:2.

W środę 16 sierpnia piłkarze Przemszy Siewierz rozegrali mecz drugiej kolejki śląskiej IV ligi. W nim podejmowali na własnym boisku beniaminka Spartę Katowice, z którymi przegrali 1:2. Wszystkie bramki w tym spotkaniu padły w odstępie 6 minut. Najpierw w 65 minucie prowadzenie dla gości dał Kamil Bętkowski. W odpowiedzi minutę później do wyrównania doprowadził Dominik Chmielewski. Ponowne prowadzenie dla Sparty dał w 71 minucie Grzegorz Goncerz.

A w sobotę 19 sierpnia w trzeciej kolejce spotkań Przemsza przegrała wyjazdowy mecz z TS-em Szombierkami Bytom 3:2. Źle rozpoczął się ten mecz dla piłkarzy Przemszy, którzy po dziesięciu minutach przegrywali 2:0 po trafieniach Kamila Moritza w 7 minucie oraz Jakuba Szczepanika w 10 minucie. Jednak na przerwę Siewierz schodził remisując 2:2 po golach Macieja Tory w 30 minucie i Dominika Chmielewskiego w 41 minucie. Gola na wagę trzech punków dla gospodarzy zdobył Kamil Moritz w 85 minucie.

- Czujemy ogromny niedosyt. Drugi mecz z rzędu, gdzie punkty są tak blisko. Niestety ogromny wysiłek i całkiem niezła gra nie dała nam znowu żadnej zdobyczy punktowej. Fatalny początek, za który mam duże pretensje do zawodników skomplikował nam plan na tę konfrontację. Rozpoczęliśmy spotkanie zgoła inaczej niż planowaliśmy. Efektem był wynik 0-2 po 10 minutach. Chwilę trwało, zanim się otrząsnęliśmy. Szombierki miały 2 setki na dobicie nas. Obroniliśmy się i jeszcze przed przerwą doprowadziliśmy do wyrównania. Za ten powrót do meczu z tak mocnym rywalem należy się szacunek i duże brawa dla Drużyny. Wydawało się, że rozważniejsza gra w drugiej połowie pozwoli wywieźć z trudnego terenu punkt lub nawet punkty, bo nasze kontry były coraz groźniejsze. Myślę, że zabrakło też trochę szczęścia, bo gospodarze strzelili zwycięskiego gola w 85 minucie po zamieszaniu pod naszą bramką, wpychając piłkę do naszej bramki z linii bramkowej. Potwierdzają się przypuszczenia o sile tej ligi, która dodatkowo jest tak wyrównana, że detale decydują o zwycięstwie lub porażce. Nie załamujemy się i pracujemy dalej. Teraz czas na dwa mecze u siebie, w których musimy szukać punktów. Wiemy, że poprzeczka będzie zawieszona maksymalnie wysoko, bo gościć będziemy Podlesiankę Katowice oraz świetnie prezentujący się zespół obecnego lidera Unii Dąbrowa Górnicza. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby dorobek punktowy Przemszy po tych meczach był bogatszy. - skomentował mecz z Szombierkami trener Mateusz Mańdok.

W sobotę 26 sierpnia o godzinie 17:00 Przemsza Siewierz rozegra wyjazdowy mecz czwartej kolejki spotkań IV ligi śląskiej. Ich rywalem będzie LGKS 38 Podlesianka Katowice.

***

LKS Przemsza Siewierz - BKS Sparta Katowice 1:2 (0:0)

Bramki: Dominik Chmielewski (66') - Kamil Bętkowski (65'), Grzegorz Goncerz (71').

Żółte kartki: Maciej Tora, Norbert Bębenek, Dominik Chmielewski, Maciej Wolny - Bartosz Szary, Bartosz Kucharski, Camilo Torres Cifuentes, Paweł Mazurek, Kamil Łączek.

Składy:

LKS Przemsza Siewierz: Przemysław Popczyk - Szymon Przystalski, Patryk Timochina (87' Fabian Klama), Maciej Tora, Stanislav Zakharchenko, Dominik Chmielewski, Dawid Jarka (65' Maciej Wolny), Marcel Peda, Patryk Bartusiak, Norbert Bębenek (75' Jakub Borowski), Damian Adamiecki. Trener: Mateusz Mańdok.

BKS Sparta Katowice: Bartosz Kucharski - Kamil Łączek, Mateusz Mazurek (90'+5 Kamil Witkowski), Paweł Mazurek, Piotr Mielcarz, Bartosz Sobotka, Bartosz Szary, Camilo Torres Cifuentes, Kamil Bętkowski (73' Maksym Hladchenko), Grzegorz Goncerz (86' Aleksander Januszkiewicz), Bartłomiej Kędzierski (79' Filip Bożek). Trener: Michał Chmielowski.

***

TS Szombierki Bytom - LKS Przemsza Siewierz 3:2 (2:2)

Bramki: Kamil Moritz (7', 85'), Jakub Szczepanik (10') - Maciej Tora (30'), Dominik Chmielewski (41').

Żółte kartki: Szymon Przystalski, Patryk Timochina (obaj z Przemszy Siewierz).

Składy:

TS Szombierki Bytom: Andrzej Wiśniewski - Michał Wiśniewski, Dawid Ściuk, Sebastian Siwek, Igor Stasiński (60' Giorgi Tsuleskiri), Jakub Szczepanik (88' Kacper Stachoń), Hubert Tylec (88' Mateusz Śliwa), Radosław Dzierbicki, Marcin Grolik, Łukasz Łebko (73' Jakub Okaj), Kamil Moritz. Trener: Kamil Zieleźnik.

LKS Przemsza Siewierz: Przemysław Popczyk - Szymon Przystalski, Patryk Timochina, Maciej Tora, Maciej Wolny (68' Michał Kamiński), Stanislav Zakharchenko, Marcel Peda (46' Dawid Jarka), Patryk Bartusiak (84' Fabian Klama), Norbert Bębenek (72' Jakub Borowski), Dominik Chmielewski (46' Damian Siemański), Damian Adamiecki. Trener: Mateusz Mańdok.

KS Unia Dąbrowa Górnicza - TS Szombierki Bytom

LGKS 38 Podlesianka Katowice - LKS Przemsza Siewierz (26 sierpnia, godzina 17:00)

MKS Myszków - BKS Sparta Katowice (26 sierpnia, godzina 17:00)