Szkolenie to odbyło się w ramach realizowanego projektu Erasmus+ pt. „Happy science”. Jego celem było zdobycie przez nauczycieli wiedzy w zakresie edukacji „outdoor” oraz poznanie nowych metod pracy do wykorzystania w trakcie zajęć. Uczestnicy kursu poznali różnice pomiędzy uczeniem się formalnym, pozaformalnym i nieformalnym, kluczowe kompetencje i umiejętności XXI wieku, znaczenie kompetencji miękkich w rozwoju osobistym oraz style uczenia się VARK.
Doskonalili umiejętności w zakresie asertywnej komunikacji. Omówiono zagadnienia kulturowe na podstawie międzykulturowej góry lodowej, projekty szkolne wykorzystujące metodę „elevator pitch” i związek między kreatywnością, uczeniem się międzykulturowym i edukacją rozwojową na świeżym powietrzu.
Nauczyciele przekonali się z korzyści zajęć naukowych i przyrodniczych, uczestnicząc w warsztatach pt. „Projekt naukowy” oraz zajęciach w terenie. Poznali rodzaje edukacji plenerowej, zaplanowali swój własny „Jeden dzień outdoor”. Udoskonalili swoje umiejętności w zakresie wykorzystania najbardziej efektywnych metod uczenia się nieformalnego wzmacniających aktywne uczestnictwo uczniów. Dowiedzieli się, jak planować działania upowszechniające i waloryzacyjne w ramach projektu.(red) Zd. UMiG Zawiercie
Reklama
Erasmus+ pt. „Happy science”
(Zawiercie) Od 21 do 25 października 2023 r. pięciu nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Zawierciu wzięło udział w kursie doskonalenia zawodowego „TIME TO ACT- NON FORMAL EDUCATION THROUGH IN &OUTDOOR METHODS TO EMPOWER STUDENTS ACTIVE PARTICIPATION” na greckiej wyspie Rodos.
- 22.11.2023 06:09
Napisz komentarz
Komentarze