piątek, 27 września 2024 21:23
Przeczytaj!

PUCHAROWE ZWYCIĘSTWO ALURONU NAD ALLIANZ MILANO

W środę 10 stycznia siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie zagrali w 1/4 finału Pucharu CEV z Allianz Milano. W pierwszym meczu rundy play-off Pucharu CEV siatkarze z Zawiercia pokonali Allianz Milano 3:0. W czwartek 18 stycznia w rewanżu Jurajskim Rycerzom do awansu wystarczą dwa sety. Wynik i opis tego spotkania podamy w kolejnym wydaniu.

W środę 10 stycznia siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie zagrali w 1/4 finału Pucharu CEV z Allianz Milano. W pierwszym meczu rundy play-off Pucharu CEV siatkarze z Zawiercia pokonali Allianz Milano 3:0.

Mecz ten nazywany przedwczesnym finałem Pucharu CEV. Obie drużyny od początku próbowały odrzucić rywala od siatki mocną zagrywką, ale przyjmujący dobrze spisywali się w obronie. Bardzo dobrze w polu serwisowym od początku czuł się Miguel Tavares i po jego asie Aluron odskoczył na trzy punkty. Lecz goście szybko doprowadzili do remisu. Jurajscy Rycerze odbudowali przewagę, a największą zasługę miał w tym Karol Butryn, który najpierw skończył kontrę, a później posłał potężną zagrywkę, po której piłka wróciła na stronę gospodarzy, a akcję zakończył Trévor Clevenot. Allianz szybko zmniejszając dystans, ale inicjatywa była po stronie Aluronu, który kontrolował przebieg seta. Set zakończył się wynikiem 25:23 po serwisie w siatkę zawodnika gości.

Od początku drugiej partii presję rywalom z Włoch narzucili gospodarze co pozwoliło im zbudować przewagę. Po bloku Mateusza Bieńka na Yukim Ishikawie Aluron prowadził już 13:7. Jurajscy Rycerze nie zwalniali tempa, punktując rywali w zasadzie każdym elementem. Przy stanie 19:10 goście złapali wiatr w żagle, poprawili zagrywkę i zaczęli odrabiać straty. Przy wyniku 21:16 Michał Winiarski wziął czas dla swojej drużyny, co pomogło odzyskać rytm gry. Ostatni punkt w tym secie zdobył Tavares, blokując Kazijskiego.

Trzeci set lepiej rozpoczęli goście. Po asie Agustína Losera, któremu pomogła taśma, objęli prowadzenie 6:3. Potężne zagrywki zza linii 9. metra Mateusza Bieńka oraz Tavaresa pozwoliły Aluronowi odrobić straty. A po dwóch serwisach z rzędu Tavaresa zrobiło się już 15:12 dla Jurajskich Rycerzy. W tym momencie gospodarze przejęli kontrolę nad grą, a kontra Clevenota oraz as Bieńka pozwoliły powiększyć przewagę do stanu 20:14. Goście nie byli już w stanie odrobić strat, a seta skutecznym atakiem ze środka zakończył Bieniek.

W czwartek 18 stycznia w rewanżu Jurajskim Rycerzom do awansu wystarczą dwa sety. Wynik i opis tego spotkania podamy w kolejnym wydaniu.