piątek, 27 września 2024 01:18
Przeczytaj!

OSTATNIE DERBY POWIATU MYSZKOWSKIEGO BEZ ROZSTRZYGNIĘCIA

W ubiegłą sobotę 15 czerwca rozegrane zostały mecze ostatniej kolejki w częstochowskiej A-klasie w sezonie 2023/2024. W ostatnich derbach powiatu myszkowskiego KS Warta Poraj zremisował z GKS-em Jurą Niegowa 3:3. A walcząca do ostatniej kolejki o wygraną w lidze LKS Skalniak Kroczyce na wyjeździe wygrał z GLKS-em Sokołem Olsztyn aż 8:1, a LKS Zieloni II Żarki również wyjazdowym meczu przegrali z LKS-em Orkanem Rzerzęczyce 3:2.

W ubiegłą sobotę 15 czerwca rozegrane zostały mecze ostatniej kolejki w częstochowskiej A-klasie w sezonie 2023/2024. W ostatnich derbach powiatu myszkowskiego KS Warta Poraj zremisował z GKS-em Jurą Niegowa 3:3. Dwie bramki dla Poraja zdobył w tym spotkaniu Aleksander Górecki strzelając w 8 i 45 minucie, a jednego gola dołożył w 44 minucie Dawid Szecówka. A dla rezerw Zielonych bramki zdobyli Albert Włodarski w 3 minucie, Damian Kusaj w 26 minucie oraz Jakub Głowacki w 52 minucie.

A walcząca do ostatniej kolejki o wygraną w lidze LKS Skalniak Kroczyce na wyjeździe wygrał z GLKS-em Sokołem Olsztyn aż 8:1. Hat-tricka dla Skalniaka strzelił rezerwowy Oskar Dario Mena Quejada, który trafiał do bramki rywali w 47, 68 oraz 76 minucie. Dwie bramki dołożył Sebastian Radosz strzelając w 9 i 28 minucie, a po jednej Juan Jose Castillo Jaramiillo w 7 minucie, Kacper Bojanek w 78 minucie oraz Paweł Gajecki w 90 minucie. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył w 81 minucie Mateusz Andzel.

A LKS Zieloni II Żarki również wyjazdowym meczu przegrali z LKS-em Orkanem Rzerzęczyce 3:2. Do przerwy Zieloni prowadzili 1:0 po golu w 31 minucie Artura Ostaszewskiego. W 53minucie na 2:0 dla Żarek podwyższył Wiktor Gordel. Gospodarze wszystkie bramki zdobyli w drugiej połowie. W 60 minucie bramkę kontaktową zdobył Rafał Adamowski, a Damian Woch dołożył dwie w 64 i 69 minucie.

Sezon 2023/2024 w częstochowskiej A-klasie najlepiej z naszego regionu zakończyli zawodnicy Skalniaka Kroczyce, którzy uplasowali się na drugim miejscu z 57 punktami na koncie i bilansem bramek 91:27. Trzecie miejsce przypadło ekipie Warty Poraj, która zgromadziła 47 punków strzelając 81 bramek i tracąc 46. GKS Jura Niegowa ligę zakończyła na siódmym miejscu z 34 punktami, a tuż za nimi uplasowali się Zieloni II Żarki z 27 punktami.

***

GLKS Sokół Olsztyn - LKS Skalniak Kroczyce 1:8 (0:3)

Bramki: Mateusz Andzel (81') - Juan Jose Castillo Jaramiillo (7'), Sebastian Radosz (9', 28'), Oskar Dario Mena Quejada (47', 68', 76'), Kacper Bojanek (78'), Paweł Gajecki (90').

Żółte kartki: Przemysław Kamiński, Michał Zębik - Santiago Alvis Cortes.

Czerwona kartka: Santiago Alvis Cortes.

Składy:

GLKS Sokół Olsztyn: Rafał Buczkowski - Olgierd Adamczyk, Mateusz Andzel, Łukasz Borkowski, Przemysław Kamiński, Dariusz Kędzierski, Jakub Lewandowski, Szymon Tomalski, Adrian Wójcik, Michał Zębik (60' Jan Górecki), Dawid Abucewicz. Trener: Wojciech Turek.

LKS Skalniak Kroczyce: Jakub Kapała - Szymon Kiszel, Juan Jose Castillo Jaramiillo (46' Oskar Dario Mena Quejada), Radosław Dudek, Mateusz Kucharski (46' Kacper Bojanek), Yevhenii Oliinyk, Sebastian Radosz (54' Szymon Mucha), Michał Sołtysik (54' Maksymilian Miśkiewicz), Bogdan Szadkowski, Santiago Alvis Cortes, Paweł Gajecki. Trener: Michał Sołtysik.

***

KS Warta Poraj - GKS Jura Niegowa 3:3 (3:2)

Bramki: Aleksander Górecki (8', 45'), Dawid Szecówka (44') - Albert Włodarski (3'), Damian Kusaj (26'), Jakub Głowacki (52').

Żółte kartki: Maciej Makuch - Sebastian Lamch.

Składy:

KS Warta Poraj: Bartosz Ociepka- Szymon Kapuściak (46' Vladyslav Kolomiiets), Volodymyr Travytskyi (46' Dominik Szecówka), Wojciech Lemański, Kacper Lula, Patryk Skoczyński, Dawid Szecówka (80' Dominik Górecki), Mikołaj Barczyk, Dawid Bednarski, Dominik Cichoń (56' Wiktor Gajek, 88' Maciej Makuch), Aleksander Górecki. Trener: Patryk Podwysocki.

GKS Jura Niegowa: Mateusz Łapaj (46' Bartłomiej Gęsikowski) - Tomasz Latos, Gabriel Magiera, Paweł Pikuła (46' Michał Wołek), Mateusz Pilis, Norbert Pilis, Albert Włodarski, Jakub Głowacki (68' Aleks Dłubała), Michał Jawura, Damian Kusaj, Sebastian Lamch. Trener: Przemysław Lamch.

***

LKS Orkan Rzerzęczyce - LKS Zieloni II Żarki 3:2 (0:1)

Bramki: Rafał Adamowski (60'), Damian Woch (64', 69') - Artur Ostaszewski (31'), Wiktor Gordel (53').

Żółte kartki: Maksymilian Gradzik - Sebastian Brzegowski.

Składy:

LKS Orkan Rzerzęczyce: Mateusz Zgrzebny - Paweł Figzał, Maksymilian Gradzik, Błażej Kasztelan, Tobiasz Kowalik, Fabian Orlikowski, Adam Tasarz, Damian Woch, Rafał Adamowski, Piotr Burzyński, Michał Kuban. Trener: Mateusz Mielczarek.

LKS Zieloni II Żarki: Bartosz Szczepanek – Antoni Banaś (70' Karol Pedoła), Sebastian Brzegowski, Miłosz Dub, Wiktor Gordel, Jakub Miklas, Artur Ostaszewski (73' Tymoteusz Podlejski), KacKarol Pedołaper Madej, Alan Majuch, Jakub Kita (88' Miłosz Pilis), Kamil Kozik (60' Łukasz Bednarski). Trener: Sebastian Szczepankiewicz.