piątek, 18 października 2024 05:15
Przeczytaj!

PORAŻKA W TIE-BREAKU NA INAUGURACJE SEZONU

W piątek 13 września meczem Aluronu CMC Warty Zawiercie z Bogdanką LUK Lublin ruszyły po 138 dniach przerwy rozgrywki w siatkarskiej PlusLidze.. W pierwszym meczu sezonu 2024/2025 Aluron CMC Warta Zawiercie po pięciosetowej boju przegrał pojedynek z Bogdanką LUK Lublin.

W piątek 13 września meczem Aluronu CMC Warty Zawiercie z Bogdanką LUK Lublin ruszyły po 138 dniach przerwy rozgrywki w siatkarskiej PlusLidze. W pierwszym meczu sezonu 2024/2025 Aluron CMC Warta Zawiercie po pięciosetowej boju przegrał pojedynek z Bogdanką LUK Lublin. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenie Zawiercia po ataku Patryka Łaby. Po świetnych zagrywek Jurija Gladyra przewaga szybko wzrosło do wyniku 7:4. Aluron dyktował warunki przez pierwszą część seta, przeważając nie tylko w polu serwisowym, ale także na siatce. A goście mieli problemy w przyjęciu oraz ze skończeniem ataku. Jednak dzięki dobrej grze Kewina Sasaka, który nie tylko nie zawodził w ofensywie, ale także dokładał punkty blokiem czy zagrywką LUK złapał dobry rytm gry i doprowadził do remisu przy stanie 19:19. Końcówka należała już do Lublinian, którzy jednak nie potrafili skończyć seta, co wykorzystał Aluron wygrywając 29:27.

W drugiej partii od samego początku walka toczyła się punkt za punkt. Goście lepiej przyjmowali i to oni byli o krok przed Zawierciem. LUK na chwilę stracić prowadzenie, lecz kilka błędów w ataku znów oddało inicjatywę gościom przy wyniku 17:15. Po ataku Jakuba Wachnika drugi set zakończył się wynikiem 25:22 dla gości.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia Aluronu głównie dzięki dobrej zagrywce oraz skutecznym atakom. W pierwszej fazie seta Jurajscy Rycerze prowadzili już 11:8. W drugiej części seta jednak to lublinianie zaczęli odrabiać straty doprowadzając do remisu 18:18 i gra rozpoczęła się na nowo. Trzecia partia również padła łupek gości, którzy wygrali 25:23.

W czwartym secie Jurajscy Rycerze rozpoczęli z impetem odskakując na 9:6 po świetnych serwisach Patryka Łaby. Ponownie przewagę dała dobra gra na zagrywce oraz w ofensywie. Aluron z akcji na akcję powiększała przewagę i po kolejnej serii prowadziła 16:9. Goście nie zdołali odrobić strat .Piłkę setową dał Patryk Łaba po punktowym ataku. Chwilę później jedną z nich wykorzystał Jurij Gladyr doprowadzając do tie-breaka.

Tie-break asem serwisowym rozpoczął Jurij Gladyr. Jednak goście również dobrze serwowali i po serii Fynnian McCarthy LUK Lublin prowadził 6:2. Gospodarze przez znaczą część seta próbowali odrobić straty, ale udało im się tylko na zbliżenie na 10:11. Lublinianie jednak utrzymali koncentrację do końca, sięgając po pierwsze w sezonie zwycięstwo po ataku Jakuba Wachnika.

W sobotę 21 września o godzinie 20:30 siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie podejmą we własnej hali drużynę Barkom Każany Lwów w meczu drugiej kolejki siatkarskiej PlusLigi.

***

Aluron CMC Warta Zawiercie - Bogdanka LUK Lublin 2:3 (29:27, 22:25, 23:25, 25:20, 12:15)

Składy:

Aluron CMC Warta Zawiercie: Butryn, Tavares, Gladyr, Zniszczoł, Łaba, Kwolek, Perry (libero) oraz Ensing, Nowosielski, Rajsner. Trener: Michał Winiarski.

Bogdanka LUK Lublin: Sasak, Komenda, Grozdanov, McCarthy, Tuinstra, Sawicki, Hoss (libero) oraz Czyrek, Malinowski, Wachnik, Słotarski. Trener: Maciej Kołodziejczyk.

MVP: Marcin Komenda.