Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 11 kwietnia 2025 15:16
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Reklama

SPROSTOWANIE

Reklama
Sprostowanie Elemental Strategic Metals sp. z o.o.
Reklama
Podziel się
Oceń

W materiale prasowym autorstwa Pana Redaktora Jarosława Mazanka pt. „SAG. Anna Nemś wstrzymuje dalszą sprzedaż gruntów. Powód: SKARGI MIESZKAŃCÓW”, opublikowanym w dniu 30 września 2024roku, w serwisie www.kurierzawiercianski.pl podano nieprawdę, że Zakład spółki Elemental emitował zapach chloru w dniach 11,13 i 17 września 2024 roku. W rzeczywistości, w naszym Zakładzie dotychczas nigdy nie było chloru, bo nie był od niezbędny do prowadzenia procesu technologicznego, a zatem Zakład nie mógł emitować takiego zapachu we wskazanych wyżej dniach.

Reklama

Elemental Strategic Metals sp. z o.o. reprezentowany przez Macieja Dudzica Członka Zarządu Spółki

Od redakcji: zgodnie z Prawem Prasowym odniesiemy się do treści sprostowania następnego dnia

Nasza odpowiedź z 19-10-2024: Firma Elemental twierdzi, że "chlor  to nie my", ponieważ do 17 września (i w kolejnych dniach, to już nasz domysł) pewnie też, w Elemental chloru jeszcze nie było. Jak rozumiemy, nie był jeszcze ani magazynowany ani używany w procesach produkcyjnych. Trudno byłoby zarzucać firmie, że kłamie, więc tak kategoryczne stwierdzenie należy odbierać tak, że na razie (do 17 września) w Elemental chloru nie było. W artykule cytowaliśmy pismo mieszkańca ulicy Myśliwskiej, w którym stwierdza, że zapach chloru był w tych dniach mocno wyczuwalny w okolicy, i że podejrzewa iż pochodził z zakładu Elemental. Skoro więc nie Elemental, bo ten zaprzecza, aby już w zakładzie był chlor,  to kto? Miejmy nadzieję, że wyjaśni to WIOŚ, bo przecież skądś chlor wyciekał, lub był używany w procesach przemysłowych.

Wniosek o zbadania sprawy mieszkaniec wysłał do Sanepidu, a ten przekierował je do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.  Czekamy więc na wyniki pracy WIOŚ,, gdyż rzeczywiście to ta instytucja jest właściwsza do badania zagrożeń środowiskowych,

Warto jednak dodać, że skojarzenie zapachu chloru z firmą Elemental  nie było zupełnie bezpodstawne. Mieszkańcy wiedzą przecież, że zakład ten ma stosować w produkcji chlor, kwasy, a zakład  Elemental jest przedsiębiorstwem  zwiększonym ryzyku awarii przemysłowej. Musiał z tego powodu opracować procedury bezpieczeństwa, które popularyzowaliśmy dla firmy (bez wynagrodzenia!) ale przede wszystkim dla mieszkańców, potencjalnie zagrożonych, w artykule:

Reklama
Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Siewierzak 17.10.2024 23:18
Tylko patrzec jak napiszecie że UFO tam wylądowało 😂

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KalinaTreść komentarza: Nie rozumiem jak można popierać Konfederację. Mentzen, który mówi o gwałcie jako niedogodności !!! Szok. Niedogodność to jest przy leczeniu zęba. Ponad 80% ofiar gwałtu cierpi na zespół stresu pourazowego. Przypomnijcie sobie 5 Mentzena!!!Data dodania komentarza: 10.04.2025, 11:01Źródło komentarza: Sławomir MENTZEN ODWIEDZIŁ Myszków i Zawiercie jako pierwszy z kandydatówAutor komentarza: slazaninTreść komentarza: jaka cena biletów?Data dodania komentarza: 9.04.2025, 20:10Źródło komentarza: PRZEDSTAWIENIA W ZAWIERCIU, SIEWIERZU i MyszkowieAutor komentarza: JanTreść komentarza: Jak atakuje osoby LGBT konkretnie? Koonkretne przykłady jego wypowiedzi jak wyzywa obraża poniża takie osoby. Z tego co widziałem to on się w ogóle nie wypowiada o takich osobach, głównie mówi o ekonomii i imigrantach oraz graku szacunku władz Ukraińskich. Co niestety jest racją, zero szacunku do pomocy.Data dodania komentarza: 6.04.2025, 21:16Źródło komentarza: Sławomir MENTZEN ODWIEDZIŁ Myszków i Zawiercie jako pierwszy z kandydatówAutor komentarza: JanTreść komentarza: Udowodnij ^^ W programie nigdzie nie ma czegoś takiego. Cały czas jest powtarzane, że chodzi o coś na wzór Niemiemieckiego/Szwajcarskiego programu. Dla nie ogarniętych to coś mniej więcej jak OC. Mamy pewne minimalne wymogi jak w OC i my decydujemy u kogo płacimy, różnice nie są wielkie ale zawsze ktoś coś dorzuci, żeby zachęcić klienta.Data dodania komentarza: 6.04.2025, 21:14Źródło komentarza: Sławomir MENTZEN ODWIEDZIŁ Myszków i Zawiercie jako pierwszy z kandydatówAutor komentarza: JsnTreść komentarza: Nareszcie nowy prezydent spoza układu, który do tego jest młody ogarnięty i zna się na tym co się dzieje w świecie. Sztuczna inteligencja, krypto, militaria. Oby tak dalej. Czekamy na maj bo wygrana Sławka jest oczywista, ponad 55% poparcia więc to już kwestia czasuData dodania komentarza: 6.04.2025, 21:11Źródło komentarza: Wybory Prezydenckie-Sławomir Mentzen: Myszków 13:00 Zawiercie 14:00Autor komentarza: ziuutekTreść komentarza: Monika Netwig nowa wspólniczka - siostra Marty Kolasy-Synowiec :)Data dodania komentarza: 27.03.2025, 22:39Źródło komentarza: Projekt „Park Paderewskiego” z nowym prezesem. Obwiniany o malwersacje zarząd zawieszony
Reklama
Reklama
Reklama