Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 18 stycznia 2025 08:48
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

ORLIK NARESZCIE POFRUNĄŁ

(Poręba) 9 września uroczyście i z pompą otwarto porębskiego Orlika. Przypomnijmy, inwestycja miała zostać zrealizowana do 15.X. 2010 roku. Pierwszy przetarg wygrała firma Moris-Sport z Warszawy. Burmistrz Poręby Marek Śliwa informował mieszkańców, że problemy z budową leżą po stronie wykonawcy. Przedsiębiorstwo sugerowało, że prace nie mogły ruszyć, ponieważ projekt, który dostarczyła gmina zawierał błędy. Nareszcie po wielu długich miesiącach udało się dokończyć boisko.  
Podziel się
Oceń

(Poręba) 9 września uroczyście i z pompą otwarto porębskiego Orlika. Przypomnijmy, inwestycja miała zostać zrealizowana do 15.X. 2010 roku. Pierwszy przetarg wygrała firma Moris-Sport z Warszawy. Burmistrz Poręby Marek Śliwa informował mieszkańców, że problemy z budową leżą po stronie wykonawcy. Przedsiębiorstwo sugerowało, że prace nie mogły ruszyć, ponieważ projekt, który dostarczyła gmina zawierał błędy. Nareszcie po wielu długich miesiącach udało się dokończyć boisko.

 

Pierwszy przetarg wygrała firma Moris-Sport Sp. z o. o. z Warszawy, która zobowiązała się do wykonania boiska za 1 milion złotych. Gmina z dniem 4 kwietnia 2011 odstąpiła od umowy z wykonawcą. Rozmowy z przedstawicielami firmy zakończyły się dwa dni wcześniej. Spór, jak głośno zapowiadały obie strony miał znaleźć swój finał w sądzie. Gmina od 15.X naliczała wykonawcy kary umowne 0,3% od kwoty wynagrodzenia (ok. 3 tys. zł/dzień). Stawka gry była więc spora. - I tak sprawę zamierzaliśmy oddać do sądu. Można powiedzieć, że gmina zaprojektowała Orlika w „powietrzu”. Druga strona (UM Poręba- przyp. red.) źle przygotowała dokumentację projektowo-budowlaną. Potwierdził to nadzór inwestorski i sami przedstawiciele miasta – mówił jakiś czas temu prezes Moris-Sport sp. z o.o. Maurycy Bryła.

 

1 września 2010 roku, więc tuż przed wyborami samorządowymi przedstawiciele wykonawcy i gminy – podpisali protokół konieczności. Protokół dotyczy różnicy pomiędzy pomiarami rzeczywistych poziomów w terenie, a tymi uwzględnionymi w projekcie. Joanna Klajmon-Rusin z Architektonicznego Studia Projektowego w Rudzie Śląskiej twierdzi, że w swojej pracy posłużyła się dostarczoną przez gminę mapą do celów projektowych (tego typu mapa oprócz innych istotnych danych zawiera tzw. rzędne wysokości, które nanosi na nią uprawniony geodeta) oraz wykonaną na zlecenie i dostarczoną przez gminę Poręba dokumentacją geotechniczną (autorstwa firmy Morion sp. z o.o.).

 

Udanej reanimacji boiska dokonało Przedsiębiorstwo Budowlane MONOBET z Tych. 17 maja dokonano otwarcia ofert. Zgłosiło się sześciu chętnych. Cena zaproponowana przez MONOBET była jednak najniższa (kwota oferty 647 000 zł brutto- źródło www.umporeba.pl). Przedsiębiorstwo budowało między innymi boiska w Tychach, Ogrodzieńcu, czy Mikołowie.(mpp)

Foto: (EC)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: emerytTreść komentarza: Śmieci, woda i jeszcze dobijcie człowieka podatkiem !Humanitarna władza wprowadza ulgi ! Nie w Porębie !Jeden ma tysiące pensji a drugi chudą ręcinę i płacą tak samo to MORALNE ? Czym dla burmistrza jest 40zł a dla rencisty .Syty głodnego nie zrozumie !!!!!!!1 i co gorsze nie pomoże.Data dodania komentarza: 9.01.2025, 23:51Źródło komentarza: Porębianie za śmieci zapłacą więcej. A miasto liczy na podatki z więzieniaAutor komentarza: AlojzTreść komentarza: Moja ciotka która tam mieszkała opowiadała że Niemcy lezeli na polach zabici i było ich więcej jak 19, część trupów zakopali głeboko w lesie żeby w odwecie nie spalono wsiData dodania komentarza: 3.01.2025, 16:22Źródło komentarza: Akcja partyzantów w Podlesicach w 1944 rokuAutor komentarza: koloTreść komentarza: ależ naiwność...Data dodania komentarza: 3.01.2025, 13:49Źródło komentarza: CMC ZWALNIA W ZAWIERCIU. A HUTA W CZĘSTOCHOWIE MA WZNOWIĆ PRODUKCJĘAutor komentarza: podpisTreść komentarza: dobra, skończ już lobbysto elementalu, dostaliście zgodę, wybudowaliście zakład, działa. I bez tego ''trzepiecie'' miliardy przychodów rocznie i jeszcze płaczecie, gdy pojawiają się prośby o zmniejszenie uciążliwości dla okolicy. Dla was to byłby niewielki koszt aby coś zmienić, ale musicie się stawiać bo przecież ''Dajecie miejsca pracy i podatki'' więc wam wszystko wolno? Przydałoby się z waszej strony mniej zadufania i więcej współpracy! Stać wasData dodania komentarza: 3.01.2025, 11:03Źródło komentarza: CMC ZWALNIA W ZAWIERCIU. A HUTA W CZĘSTOCHOWIE MA WZNOWIĆ PRODUKCJĘAutor komentarza: Konsultacje , konsultacje baju baju.Treść komentarza: Z tymi konsultacjami społecznymi to będzie jak np. ze Strzępiarką na terenie CMC w Zawierciu. Jak uruchamiano około 20 lat temu to miała pracować tylko do godziny 16 żeby ludzie jako tako mieli trochę spokoju. Teraz od dobrych ok.10 lat już pracuje do godziny 22 a sortownie całą dobę. Od Wart po ulicę Łośnicką jaka jest odległość od zabudowań ? Jest tam chociaż JEDEN ekran akustyczny ?Data dodania komentarza: 3.01.2025, 08:58Źródło komentarza: ELEMENTAL CHCE WYBUDOWAĆ WIATRAKI W MRZYGŁODZIE. FIRMA ŻĄDA ZGODY RADNYCH DO KOŃCA GRUDNIAAutor komentarza: olaTreść komentarza: nareszcie nie będzie takiego zanieczyszczeniaData dodania komentarza: 31.12.2024, 10:43Źródło komentarza: CMC ZWALNIA W ZAWIERCIU. A HUTA W CZĘSTOCHOWIE MA WZNOWIĆ PRODUKCJĘ
Reklama
Reklama